stormcatcher
29.05.14,14:23
Začal sa mi netbook vypínať. Najprv jeden krát za deň, potom dva, a dnes už tri krát. Prebehol som ho esetom a toto je výsledok. Čo to všetko znamená?
vlado 33
29.05.14,13:28
Je to v modrom, takže vírus to nie je. Väčšinou sa jedná o práve používané sys. súbory, ktoré Eset nevie otvoriť a skontrolovať. Ešte doplním: teploty si meral? Používam tento jednoduchý programik http://downloads.zoznam.sk/program/hwinfo-32-64-69, najprv vyfúkaj ventilátor NB.
stormcatcher
29.05.14,14:06
...nie nemeral, nemám ani šajnu čo s tým mám robiť. Viem že vírus tam nie je, len či všetko pracuje keď sa vypína a pri kope vecí píše, že nemôže otvoriť.
vlado 33
29.05.14,14:18
...nie nemeral, nemám ani šajnu čo s tým mám robiť. Viem že vírus tam nie je, len či všetko pracuje keď sa vypína a pri kope vecí píše, že nemôže otvoriť.
Stiahni program , hore na lište klikni na senzor a pošli teploty, budeme múdrejší.
vlado 33
29.05.14,14:23
pri kope vecí píše, že nemôže otvoriť.[/QUOTE]
Mám ti poslať svoj protokol? Bude vyzerať tak isto, s vypínaním to nemá nič spoločne, vírus by svietil na červeno.
stormcatcher
29.05.14,14:30
...asi najskôr zajtra, alebo neskôr. Teraz si ho požičala dcéra. Keď to bude, doplním.
misoft
29.05.14,15:23
Čítam - ESET - toto vyzerá na to, že Eset sa nedostal ku kontrole súvborov - nemal dostatočné prístupové práva. Skús ho spustiť ako administrátor - možno sa s týmito právami dostane ku kontrole.
A čo sa týka vypínania - pokiaľ sa začínajú čoraz častejšie vyskytovať (už poradili) - prečisti si strojovňu - ono sa to nezdá, trochu prachu na začiatku, no potom sa to začne čoraz viac nabaľovať.
Môžeš i to aj laicky zistiť - prilož ruku k výduchovým otvorom - mal by si cítiť len mierne vlažný vánok - ak je však teplý i pocitovo - máš to zaprasené a je vysoká teplota.
stormcatcher
29.05.14,15:30
...nie nemeral, nemám ani šajnu čo s tým mám robiť. Viem že vírus tam nie je, len či všetko pracuje keď sa vypína a pri kope vecí píše, že nemôže otvoriť.
Stiahni program , hore na lište klikni na senzor a pošli teploty, budeme múdrejší.


...myslel si toto?
stormcatcher
29.05.14,15:31
Čítam - ESET - toto vyzerá na to, že Eset sa nedostal ku kontrole súvborov - nemal dostatočné prístupové práva. Skús ho spustiť ako administrátor - možno sa s týmito právami dostane ku kontrole.
A čo sa týka vypínania - pokiaľ sa začínajú čoraz častejšie vyskytovať (už poradili) - prečisti si strojovňu - ono sa to nezdá, trochu prachu na začiatku, no potom sa to začne čoraz viac nabaľovať.
Môžeš i to aj laicky zistiť - prilož ruku k výduchovým otvorom - mal by si cítiť len mierne vlažný vánok - ak je však teplý i pocitovo - máš to zaprasené a je vysoká teplota.

...neviem, či nechceš odo mňa moc.
misoft
29.05.14,15:37
Čo moc? Zistiť laicky teplotu, alebo spustiť sken Esetom ako Administrátor?
stormcatcher
29.05.14,15:43
Veď teploty máš vyššie, a čo ja viem, či je to spustené ako administrátor. Vždy to robil synátor, teraz dlho nebude doma a každé vybočenie z normálu mi ide na nervy.
misoft
29.05.14,15:58
Jednoducho si v Prieskumníkovi nájdeš adresár Eset (alebo pod čím je uložený), v ňom vyhľadáš eset.exe (často sa tam píše "aplikácia", klikneš na to pravým tlačítkom myši a z menu vyberieš Spustiť ako správca
stormcatcher
29.05.14,16:11
všade mi ponúka iba smart kontrolu. ale ke´d to s vypínaním nemá nič spoločné, tak asi ani netreba, novú kontrolu, či áno?
misoft
29.05.14,16:25
Istota je istota. Pretože ich neskontrolovalo (tie súbory), nemohlo ani nájsť prípadnú hrozbu, vírus - logika - ak neskontrolujem, tak neviem.....
vlado 33
29.05.14,16:35
Dáš prispôsobenú kontrolu a nastavíš:
misoft
29.05.14,16:37
Dáš prispôsobenú kontrolu a nastavíš:
Toto by mu malo pomôcť...... (ja Eset nemám, takže som len odhadol.)
stormcatcher
29.05.14,16:55
misoft - tam kam ukazuje tá spodná šípka, u mňa nie je zvýraznené. nemôžem použiť.
vlado 33
29.05.14,17:01
Ešte raz: najprv vyberieš disky ktoré chceš kontrolovať, odfajknuté musia byť. Zvolíš, akú kontrolu chceš použiť. Vtedy sa ti zvýrazní okno administrátorského oprávnenia.
stormcatcher
29.05.14,17:11
...no dobre, ale má to význam ak to aj tak nemá nič spoločné s vypínaním?
vlado 33
29.05.14,17:16
Keď to bude vypínať, spusť ten program čo si nainštaloval, aby sa dala zistiť aktuálna teplota komponentov.
mecky
29.05.14,17:18
...no dobre, ale má to význam ak to aj tak nemá nič spoločné s vypínaním?
pravdepodobne nie
ak sa notebook priamo vypne, bez nejakeho varovania ci modrej obrazovky tak to bude hardverovi problem
stormcatcher
29.05.14,17:19
to sú tie teploty ktoré sú aj na už priloženom obrázku?
vlado 33
29.05.14,17:43
Posielam ti protokol po kontrole administrátorom
stormcatcher
29.05.14,18:07
veď toto som robil, je to hneď prvý obrázok, len som to nevedel takto vybrať, tak som to robil cez print screen
vlado 33
29.05.14,18:43
Poslal som ti svoj protokol o kontrole, aby si bol v obraze. Kde sa eset nedostane, vypíše chybu. Pokiaľ by to bol podozrivý súbor, bude v červenom a bude hlásiť vírus. Malwarebytes pekne spolupracuje s esetom, nebijú sa, pokiaľ máš pochybnosti daj ešte preveriť cez tento program. Ja by som spravil toto: odkryl spodnú časť NB( ten veľký kryt na spodnej strane NB). Dostaneš sa k ventilátoru, HDD, matičnej doske, atď. Poriadne vyfúkal, pozri návody na Porade a Google(ja fúkam vysávačom). A priebežne kontroloval teploty, po výpadku spusť HWinfo, skopíruj tabuľku sensor a pošli.