JT10
02.06.14,11:08
Mám otázku:

V 1. hárku mám mená ľudí v mesiaci január
V 2. hárku mená ľudí vo februári, ale jeden človek pribudol
v 3. hárku mená ľudí v marci, ale jeden zasa ubudol

V hárku "sumár" chcem aby mi písalo do 1. stĺpca ľudí a aby sa tí, čo pribúdajú v mesiacoch pripisovali automaticky.
A aby mi k nim priraďovalo správne hodnoty.

V podstate ako by to malo vyzerať je v hárku "sumar - výsledok".

Ďakujem za pomoc
Chobot
02.06.14,09:44
Obávam sa, že to, čo chceš, Excel nedokáže. To je aktívna práca s dynamickou databázou a pokiaľ Excel nemá vopred definované rozsahy a vzorce, tak také niečo ti neurobí. Možno pomocou makra, ale neviem si predstaviť, ako by to malo byť naprogramované, keď dopredu nevieš, aká veľká databáza bude napr. v decembri.

Je to dosť komplikované a to by chcelo samostatnú aplikáciu.

Alebo to spraviť naopak - mať jednu vopred definovanú databázu zamestnancov (trebárs aj prázdnu a mená by sa postupne dopisovali), kde by sa nahadzovali finančné údaje do tej veľkej tabuľky a tie jednotlivé mesiace by sa postupne samé ťahali z tej databázy.

Tam by sa dalo spraviť aj to, že ak niekto nastúpi v marci a za január a február žiadny údaj nebude mať, tak v januári a marci sa jeho meno v mesačnej tabuľke nezobrazí.

Veď môže byť jedno, či tie číselné údaje nahadzuješ do jednej veľkej databázy alebo do mesačnej tabuľky.



Priložil som taký vzor - vlastne tvoj súbor, len údaje zadávaš do posledného hárka.
JT10
02.06.14,09:47
Viem, je to komplikované. Rozmýšľal som, že by sa mi každý mesiac porovnávali mená a tie , čo predchádzajúci mesiac neobsahoval by sa niekde dopísali. (napr zvlášť stĺpec na to....

A údaje nenahadzujem, sťahujú sa samé, len som to tu nechcel pliesť.
sthruska
02.06.14,10:56
Rozhodovať sa podľa zhody mien je veľká chyba. Prideľ každému zamestnancovi jedinečné číslo a pracuj s ním.
macuch
18.06.14,14:57
A čo Takto? JaMa
PaloPa
21.06.14,14:38
V priloženej prílohe je kombinácia viacerých vecí:

1| Makrom vygenerovaný súhrnný list ("Cely-ROK") za jednotlivé mesiace.

2| Makrom vygenerovaný jedinečný zoznam mien, skopírovaný do listu "SUMAR" - použila sa logika rozšíreného filtra so skopírovaním jedinečných hodnôt na nové miesto:
rSrc.AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CopyToRange:=rTrg, Unique:=True

3| Vyhľadávanie podľa dvoch kritérií s použitím INDEX a MATCH, zadaných ako tzv array funkcie (CTRL+ALT+ENTER)

Poznámka:

Príklad je urobený pre dáta zo vzorového zošita, t.j. 3 mesiace (J, F, M) a pozície riadkov a stĺpcov v nich.