Martin Zamec
03.06.14,21:51
typ zvukovej karty: Creative SOUND BLASTER X-Fi Elite Pro
Typ OS: Windows 8
Najnovšie ovládače od creative mám nainštalované, reproduktory hrajú normálne, pri zapojení do sluchátkového výstupu externého panela sa síce zvuk z reproduktorov odpojí, ale v slúchadlách počuť len nepravidelný šum, a tiché sotva počutelné praskanie, vyskúšal som viacero typov slúchadiel, aby som vylúčil chybu v slúchadlách, už neviem v čom môže byť problém...Vadný externý panel? Vopred ďakujem za akýkoľvek postreh, radu...
misoft
04.06.14,07:43
Konektor...... nedokonalý kontakt. Odpoj kartu (pri vypn. PC), do konektora MALÚ kvapku Kontox, WD40 a Jack konektor pár krát zasunút - vysunúť, aby sa to prečistilo a odstránilo oxidáciu. Potom skús znova.
Martin Zamec
04.06.14,15:19
Vďaka za radu, vyskúšal som, nepomohlo ani toto, v slúchadlách počuť len nepravidelné šumenie, ani náznak pustenej hudby, neviem, už ani ma tiež nič nenapadá, len vadný panel, kontrolka na paneli svieti, zvuk sa cez panel dá vypnúť, ostatné veci nastavujem softvérovo, ale vyskúšal som ostatné potenciometre na paneli, tiež nereagujú, to mi je voľné, lebo tie som stejne nikdy nevyužíval, kartu som nastavoval cez ovládacie panely, ale slúchadlá fungovali, tie potenciometre či fungovali predtým, to neviem, ale že nefungujú slúchadlá to mi dosť vadí, nakoľko karta nemá z interného modulu priamy slúchadlový výstup, len tri linkové na systém 7.1, a nastavitelný flexi jack 3 v 1( line in, mikrofón, alebo digitálny vstup), priamy slúchadlový výstup je len na externom paneli...
misoft
04.06.14,15:29
Tak vyskúšaj tie slúchadlá na nejakom zdroji zvuku - napr. v telke.... vylúčiš chybu slúchadiel, alebo ju potvrdíš....
Martin Zamec
04.06.14,16:53
toto som skúšal ako prvé, slúchadlá sú funkčné, problém je ten, že karty sa už viac rokov nevyrábajú, takže by bol problém niečo na to zohnať, v prípade, že by bol vadný panel, dosť ma zarazilo, keď sa tieto karty prestali vyrábať, a dodávať, a creative doposiaľ nezačalo s výrobou žiadnej alternatívy k tejto karte, skúšal som viaceré karty, požičané od kamošov, ale napriek tomu, že od započatia výroby tejto karty uplynulo už jedno desaťročie nenašiel som allternatívu, ktorá by sa kvalitatívne vyrovnala tomuto typu, všetky USB karty, a podobné shity, ktoré by číselne mali kartu predčiť, ale ani zďaleka to nie je pravda, vyskúšané..kartu používam aj v takom mojom malom štúdiu ku klávesom, a ku gitare. Takže externý panel je veľká výhoda...midi výstupy, aj gitarový výstup je funkčný...Karty, ktoré mi boli odporúčané práve pre štúdiové nahrávky, a podobne boli ken slabým odvarom v porovnaní s touto kartou, Veľká škoda, že creative nepokračoval na novej verzii, a vylepšení práve tejto karty, ale jednoducho ju stiahol bez vytvorenia adekvátnej náhrady...čo už, aj tak vďaka za tvoj čas, cením si to...