CeliaMirco
06.06.14,21:24
Odišiel mi hardisk na PC, tak som PC dal na reklamáciu, vymenili hardisk a teraz do PC inštalujem všetky veci znova. Nainštaloval som aj outlook 2007, kde si spravujem firemný email, no po inštalácii tam nebol ani jeden starý email. Dajú sa staré emaily nejako zachrániť ? Za pomoc ďakujem, Miro
ivka70
06.06.14,19:34
Ak nemas zalohu, tak nie.
Zjavne na serveri neostali - teda stsahuju sa ti do pocitaca a to, co bolo na harddisku, odislo.
kergulaan
07.06.14,06:09
Predpokladam, ze si nemal ten pokazeny pocitac ako svoj privatny email server a ze si pouzival "verejne" emailove servre, resp firemny email server. Na nom by mali byt uschovane spravy (podla nastavenia servru od 30 dni do nekonecna) no a odtial by si si ich mohol stiahnut znova.
CeliaMirco
07.06.14,07:16
ďakujem
misoft
07.06.14,19:18
Pokiaľ mal nastavené, aby po prečítaní sa uschovávajú na poštovom serveri - tak by tam mali byť. Ale pokiaľ by mal nastavené uschovávanie na PC a mazanie na serveri - tak sú stratené.
PaloPa
10.06.14,17:19
Ak by bol ešte k dispozícii starý disk, neviem síce aký je rozsah jeho poškodenia,
ale zväčša sa gro dát aj z takéhoto disku dá zachrániť (či už cez softwatre ako je Ontrack EasyRecovery alebo iný, alebo cez špecializovanú firmu - bývajú dosť drahé, ide však o hodnotu stratených dát).

Maily z firemných serverov (predpokladám Microsoft Exchange) bývajú lokálne ukladané ako OST súbory. Takýto by som pohľadal a preniesol na nový počítač.

Ak to nie Exchange, bolo by nutné vedieť aká mailová technológia sa používa a skúsili by sme poradiť analogické riešenie.

Palo

p.s. "Firemná pošta" evokuje predpoklad, že o mail server sa starajú nejakí systemáci, ktorí s vysokou pravdepodobnosťou zálohujú mail server. Možno sa dá stratená pošta restorovať z backup-u. Na nich by som sa obrátil v prvom rade.
command
12.06.14,04:20
Nakolko nepise aka je firma rozsiahla tak nemozes si byt istý či majú nejakých IT technikov ktorý niečo spravujú kludne to moze byt len mail z webhostingu ktorý sa nachádza len na serveri hostingu cize odpada take nieco ako mat vlastneho IT technika na tieto veci a predpokladám ze mal nastavane na Outloocku mazanie bud po 30 dní od prečítania alebo aby po stiahnutí ndo outlocku sa maily zmazali zo servera. podla mna najvyhodnejsie je nastavit aby sa spravy zo servera vymazali az po to co ich vymazie z postoveho klienta.
loksik.lubos
12.06.14,05:51
Ak mas este moznost sa dostat na povodny disk tak existuje zlozka kde sa ukladaju vsetky emaili ma to priponu .pst
PaloPa
12.06.14,08:18
Čo však nič nemení na fakte, že by sa súbor s poštou, v takomto prípade *.PST, dal z poškodeného disku zachrániť. :)

Varíme vodu bez kuchára, pokiaľ Miro neupresní "VoCoGo", môžeme si iba domýšľať.