Jozef H.
09.06.14,14:23
Zdravim.
Mam notebook ASUS K50AB, má 4 roky.
Prehrievanie začalo niekedy pred rokom, ale nejako sa to stabilizovalo, teda NT sa nedal zapnuť a musel sa trochu nahriať. Teraz sa zapne normálne bez problémov a na bežne textové a grafické veci je použitelný. Ako náhle sa ide prehrávať film s náročnou grafikou, alebo sa zapne nejaká hra tak končí. Najprv som si myslel že to bude teplotou grafickej karty, ale zapol som program CORETEMP a ten ukázal teplotu procesora od 82 stupnov vyššie až do kritického bodu 114 stupnov kedy sa NT sám vypne. Na toto preťaženie stačí flashová hra na Facebooku. Teraz je celkovo v byte teplejšie, tak to kape rýchlejšie ako v zimnom obodobí.
Spraviť aj test na grafiku? Podla mna samotné hodnoty CPU su riadne vysoke, alebo? Notebooku je vyčistený, nemá žiadne prašné miesta a aj výduchy su čisté. Skôr vidim podozrenie v odlepenej chladiacej paste alebo nie?
Každá rada dobrá vdaka.
Najtelplejší je v pravom hornom rohu pod numerickou klávesnicou v oblastí backspace, enter - 7,8,9.
Dakujem
mecky
09.06.14,12:38
nuz a preco tu pastu pod procesorom nevymenit? teploty su naozaj brutalne vysoke
kup napr mx-2 a daj ju tam,
http://www.alza.sk/teplovodiva-pasta-arctic-cooling-mx-1-d65112.htm

ak to nepomoze tak to bude vecsi problem, moze byt napr prasknuta heatpipe na chladici, tam pomoze len vymena
Jozef H.
09.06.14,16:51
ASI to dam servisu, nejak si netrufam na take zásahy do PC typu vybrať procák, či ? ak bude držať, tak to nebude problem?
buchač
09.06.14,16:59
Ja som onehdá dal svoj Asus na diagnostiku , nakoľko podobné problémy robil .

Ak dopadneš tak isto ako ja , nuž nebudeš rád .
Odišla základová doska .
Oprava solídna cena ...
Radšej som si nový NTB kúpil ...ale Asus to už nebol .
Akurát som vybral HDD a ten mi slúži ako záložný na ukladanie dát .
mecky
09.06.14,17:15
procesor netreba vyberat, len odmontovat z neho chladic, to uz je len na tebe ci si trufas to rozobrat, na tomto modeli by to malo byt pristupne priamo po odmontovani spodneho krytu
(ak chces servis a si z okolia nr pozri moj profil)
Jozef H.
09.06.14,18:24
mal si ten isty problem?
Jozef H.
09.06.14,18:25
no mrknem na to vdaka. Ak ten chlafic neodisiel. Ani neviem ci je aktiv alebo pasiv
buchač
09.06.14,18:31
Podobný ...

NTB sa tak zahrieval , že som na kolenách neudržal ...obrazne povedané , aj volské oko by som na ňom upiekol...
Jozef H.
10.06.14,04:22
ale co na zakladnej doske ti odislo? Zakladna doska je siroky pojem. Ked chce niekto zarobit povie zakladna doska
buchač
10.06.14,04:32
Môj Ty zlatý ...

Základnou funkciou základnej dosky je poskytnúť základné prepojenie vnútorných a vonkajších zariadení počítača, či už po mechanickej alebo elektronickej stránke. Všetky vonkajšie a vnútorné zariadenia sú nejakým spôsobom prepojené s matičnou doskou. Ak procesor počítača predstavuje „mozog“, zbernica predstavuje „miechu“ tak matičná doska predstavuje jeho „telo“. Niektoré rozširujúce moduly počítača sú umiestnené na matičnej doske priamo, niektoré sú prepojené káblom, niektoré môžu komunikovať aj bezdrôtovo.

Čiže , ak sa v tom " širokom pojme " niečo dodrbe , tak sa to nabalí ako lavína .


Ako to vravíš ?
" Ked chce niekto zarobit povie zakladna doska . "

Ja vravím :

" Ked chce niekto zarobit , v konečnom dôsledku môže aj prerobiť ...."
Jozef H.
10.06.14,06:43
ja viem co je maticna doska.a preto vravim ze siroky pojem.. Nepovedali ti okruh alebo cast ktora odisla? Aj tak sa mi to nezda ze prehrievanie ma nieco s odidenou doskou
misoft
10.06.14,10:48
NB majú aktívne - vetrak + pipe k výfuku... A veľmi pochybujem, aby prehrávanie v takom rozsahu robila MB. Tá buď funguje, alebo nefunguje -ale vtedy buď neopustí sa NB, alebo bude hádzať BSOD.
Jozef H.
11.06.14,07:15
jeden cas mi robilo to ze sa nezapol vobec. Teda cierna obrazovka a zapol sa az po asi 5 minutach ked sa zahrial. Vtedy som to bral ze je to cip grafiky a zle gilulickovanie. Teraz sa zapne v pohode ale nevydrzi teplotu. Cez vikend ho rozoberiem a spravum nejake foto. 114 stupnov je vela podla mna