lucrecia
12.06.14,20:09
Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu s Excelom 2010: v tabulke s filtrom by som chcela vlozit prazdne riadky len pod vybrane vyfiltrovane polozky. Ked si vsak polozky vyfiltrujem (pod ktore chcem vlozit prazdne riadky) a vlozim prazdne riadky, tak sa mi samozrejme v tabulke bez filtra daju na ine miesto. Daju sa vlozit prazdne riadky aj inak ako fyzicky jeden po druhom pre kazdu polozku?

Dakujem za rady.
PaloPa
12.06.14,20:23
Manuálne pravdepodobne nie, ale šlo by to makrom, viď prílohu.
V priloženom príklade sa však predpokladá, že filtrováné hodnoty idú od stĺpca A a hodnoty sú od riadku 2:

Sub RowsBelowFiltered()
Dim lastRow As Integer, lFiltered As Range, c As Range
Dim x As String, a, i As Integer

lastRow = ActiveSheet.Range("A65536").End(xlUp).Row
Set lFiltered = ActiveSheet.Range("A2:A" & lastRow).Cells.SpecialCells(xlCellTypeVisible)

For Each c In lFiltered
x = x & IIf(x <> "", ";", "") & c.Row
Next c
a = Split(x, ";")

For i = UBound(a) To LBound(a) Step -1
Range("A" & a(i) + 1).EntireRow.Insert , CopyOrigin:=xlFormatFromLeftOrAbove
Next i
End Sub

P.

ad "len nejaku ikonku"

Ukážem na obrázkoch z Xl 2013, ale na 2010 to bude analogické (viď nové prílohy)
lucrecia
13.06.14,12:17
Ahoj,

velmi pekne dakujem za makro, funguje :) Velmi mi to pomohlo.
Chcela by som sa este spytat, ze tam to mas urobene cez tlacidlo. Ako by som to mohla presunut niekde do hornej zalozky - aby som tam mala len nejaku ikonku, na ktoru kliknem a vo vyznacenej vyfiltrovanej tabulke sa sa uz automaticky spusti dane makro. To je treba si vytvorit nejaku novu zalozku s nastrojmi a tam vlozit odkaz na makro?

Dakujem vopred.
Pekny den.
PaloPa
13.06.14,19:36
viď nové obrázky
lucrecia
13.06.14,21:08
Dakujem.
lucrecia
07.08.14,10:51
Ahoj,

chcela by som sa este spytat a poprosit o radu, ze ako upravit dane makro, aby vkladalo vzdy len po jednom riadku. Pri prvom vlozeni riadkov sa vlozi len jeden, ale po naslednom spusteni makra sa uz vlozia dva nove, cize spolu tri prazdne riadky.

Dakujem vopred.
Pekny den.