bezradná
12.04.06,08:14
Ahoj všetci. Hľadám nejaký dobrý recept na punčové rezy. Ak niekto vie, prosím pošlite mi.:confused:
zuzanar
12.04.06,06:26
Ahoj všetci. Hľadám nejaký dobrý recept na punčové rezy. Ak niekto vie, prosím pošlite mi.:confused:

Robila som tento, bol v téme koláče v prílohe od ajacik a bol výborný.

7. Punčové rezy

Cesto: 5 žĺtka
150 g práškový cukor
3 lyžice letnej vody
Potom pridáme z 5 bielkov ušľahaný sneh a 150 g polohrubú múku
Upečieme 3 pláty takéhoto cesta.
Uvaríme 1/2 l vody
1/2 kg kryštálový cukor
Sirup necháme vychladnúť, pridáme 1 dl rum a trochu červenej potrav. farby.
Dva pláty cesta sa natrú lekvárom. Stredné namočíme v sirupe.
Poleva: 260 g práškový cukor
2 lyžice vriacej vody
2 lyžice rumu
Miešame pol hodinu.
ondrejvla
12.04.06,16:38
Pridám aj ja môj recept na punčové rezy, nie je sladký, robievam ho aj DIA, môjmu vnukovi a celej rodine veľmi chutí :
na veľký hlboký plech : piškótu z 20 vajec, urobím na 3 plechy, na dvoch len tenký plát, jeden plát pečiem vo veľkom pekáči.
Po upečení tenké pláty natriem pikantným džemom, hrubý plát nakrájam na kocky a rozdelím na dve dávky. Do dvoch misiek si urobím punč, do každej dám: 1/2 l studenej vody, 3 dl malinového sirupu (light), 1 punčovú esenciu, trochu 40 % rumu, (do druhej 3 dl sungwick pomarančový ostatné prísady tak isto). Pokrájané kocky plátov si namáčam v punči, najskôr jednu farbu, dobre namočiť, vytlačiť a naukladať na plát natretý džemom, ktorý som uložila do hlbokého plechu, potom ďalšie kocky piškóty v druhom punči a naukladám na to.Priklopím druhým tenkým plátom, ktorý je natretý džemom. Na vrch dám fóliu, priložím dosku na mäso vo veľkosti plechu ( manžel mi takú vyrobil) a zaťažím hrncom naplneným vodou. Nechám do druhého dňa. Na druhý deň si vymiešam polevu, priznám sa, že používam hotovú citrónovú polevu 3 sáčky, rozrobím podľa návodu, len namiesto 1 PL vody dám 1 PL malinového sirupu.
DIA robím tak isto, len sirupy dávam pre diabetikov, vrch potriem dia džemom a posypem opraženým kokosom.
Dúfam, že bude chutiť.
Marta V
12.04.06,20:44
Punčové rezy

Upečieme 3 pláty piškóty. Do jedného plátu dáme na špic noža červený bretón.

Piškóta:

6 vajec, 6 lyžíc kryštálový cukor, vyšľahať v šľahači, pridať 6 lyžíc polohrubej múky, trošku prášku do pečiva.

Punč:
2 dl vody, 20 Dkg kryštálový cukor, 2 lyžice malinový, alebo ríbezľový lekvár uvariť. Do studeného pridať šťavu z l citróna, 2 dcl rum a na špic noža červený bretón.

Prvé cesto potrieť lekvárom, položiť druhé cesto, popolievať punčom, položiť tretie cesto aj to poliať punčom a otočiť poliatou stranou dovnútra.

Poleva:

40 dkg práškový cukor zaliať tromi lyžicami vriaceho mlieka, šťava z 1 citróna, asi 3 polievkové lyžice rum, štipka bretónu a dobre vymiešať.

Alebo kúpiť 2 balíčky hotovej citrónovej, alebo punčovej polevy.

Kokosovo-punčové rezy

8 vajec, 400 g práškového cukru, 400 g polohrubej múky, l balíček prášku do pečiva, 6 lyžíc vlažnej vody.
Punčová plnka:
720 ml marhuľového kompótu, 200 ml ríbezľového lekváru, 100 g hrozienok, 2 lyžičky rumu
Kokosová plnka:
125 g kokosovej múčky, 250 ml mlieka, 250 g Hery, 250 g práškového cukru, l balíček vanilkového cukru.

Žĺtky s cukrom vymiešame, pridáme vodu, múku s práškom do pečiva a sneh z bielkov. Dve tretiny cesta dáme na vymastený a pomúčený plech, zvyšok na druhý plech a upečieme. Hrubší plát pokropíme rumom a natrieme lekvárom. Tenší plát cesta rozmrvíme, pridáme rozmixovaný kompót aj so šťavou, lekvár, hrozienka i rum, dobre premiešame a natrieme na plát s lekvárom. Mlieko s kokosovou múčkou varíme /stále miešame/ 7 minút. Heru vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom a pridáme k vychladnutej kaši. Dobre premiešame, natrieme na punčovú plnku a vrch posypeme postrúhanou čokoládou.
bezradná
13.04.06,05:54
Ďakujem pekne za všetky recepty. Vyzerajú veľmi dobre a určite aj budú chutné. Asi si ich postupne všetky vyskúšam.
Marína
13.04.06,18:20
Punčový zákusok

Piškótové cesto(1): 4 vajcia, 4PL kryšt. cukru, 4PL vody, 3PL polohr. múky, ½ PDP
Trojfarebné cesto(2): 7 vajec, 500ml prášk. cukru, 250g masla, 500ml polohr. múky, ½ PDP, kakao, 500ml ovocného sirupu, 100ml rumu, pikantný džem
Ovocná poleva-polotovar(3)
(1)Bielka vyšľaháme, pridáme cukor, vodu, žĺtky, múku s PDP. Upečieme 2 cestá na mastnom papieri.
(2)Žĺtky vymiešame s cukrom a maslom, pridáme múku s PDP a sneh z bielkov. Zmes rozdelíme na 3 diely: žltý, hnedý(pridáme kakao) a červený(pridáme farbivo). Ak nechceme použiť farbivo, stačí ak cesto rozdelíme na 2 časti a do jednej z nich pridáme kakao. Cesto bude červené od sirupu. Na plech s vymasteným papierom lyžicou kladieme striedavo všetky farby, zarovnáme a upečieme.
Jeden piškótový plát natrieme džemom, naň položíme trojfarebné cesto(ak sme nedali farbu,tak dvojfarebné), popicháme ho vidličkou a polejeme sirupom s rumom. Ak nechceme, aby bol zákusok veľmi sladký, sirup rozriedime vodou. Znova natrieme džemom a zakryjeme druhým plátom.
(3)Celý polejeme polevou. Ak nemáme urobíme citrónovú z bielka, práškového cukru a citrón. šťavy. Môžeme pridať aj 1 PL sirupu.
janasv
14.04.06,21:04
Moja znama to robi takto:
- upečie 2 platy piskotoveho cesta /klasickeho - pomer 1 vajce-1pol.lyzica PH alebo H muky-1 pol.lyzica cukru, moze byt aj trochu oleja/
- 1. plat natrie dzemom, potom namoci detske piskoty v sirupe /malinovom, jahodovom/.Do sirupu sa moze pridat rum alebo rumova esencia. Piskoty nakladie na natrety plat. Aj druhy plat natrie dzemom a natretou stranou polozi na zaklad /cesto + piskoty/. Zatazi, aby sa to dobre spojilo. Potom urobi citronovu polevu so sirupom.
Jednotlive gramaze - od oka :p- skusenost :)- kombinacia receptov. :D

Vysledok - OK:p:p:p
bezradná
18.04.06,09:57
Pre :zuzanar:D

Veľmi "pekne" ďakujem za recept. Upiekla som tie rezy podľa vášho receptu ešte v piatok. A odvtedy som nemala pokoja. Sestra mi v kuse vravela, aby som sa neopovážila niekomu z rodiny dať ochutnať, lebo to je tak fantastické, že ona to snáď zje všetko. V piatok nemala povolené z toho jesť(keď pôst, tak pôst) ale odvtedy ich v kuse konzumovala. Takže z toho ostalo aj nie.
Ešte raz ďakujem.

Pre ostatné príspievateľky:D:

Sľubujem, že si všetky recepty odskúšam, mám ich zapísané. Teda okrem kokosovo-punčových, tie mám už dávno, aj tie sú vynikajúce.
zuzanar
19.04.06,06:26
Ten recept nie je môj, ale som rada, že som ho tiež vyskúšala a patrí medzi obľúbené.
dilnak
23.01.08,13:48
Ak možem jeden pridám aj ja a je skorej čo doma najdeš....
piškota aku chceš tolko vajec ja tak 3-4. Na jedno bielko 30g cukru vyšlahať sneh ak je tuhý tak žĺtky a múku polohrubú 30g na vajce a pol balíčka prášku do pečiva. Vyliať na papier a piecť. Rozkrojiť na tri diely a poprípade dva najkrajšie zarovnať. Z "odpadu" a jedneho pásu urobiť drť do ktorej hodím zomleté orechy namočené hrozienka v rume a pohárik nejakého kyslého lekváru...višnový, nemá chybu podlejeme rumom "primiřene" poprípade sirupom. zmiešame aby to bolo polotuhé a štavnaté. Sirup si možeme spraviť aj rozmiešaním džemu s vodou. Prvý plát polejeme sirupom, naň položíme vymiešanú masu. položime druhý plát ktorý sme tiež poliali sirupom. Zmiešame 1 bielko s práškovým cukrom a farbivom a dobre vymiešame aspon 20 min. Hustota ako na zdobenie perníkov, alebo hotovú polevu. Polejeme vrch a boky a nechá sa uschnuť.
Maruška54
09.05.08,05:25
petmar
09.05.08,19:34
Jóój punčové rezy-môj najoblúbenejší koláč, možno nahovorím manželku nech sem dá recept, ak je iný ako sú tu, lebo to robí fantasticky, ale len keď som dobrý, teda asi 2x ročne...
bezradná
11.05.08,14:02
Jóój punčové rezy-môj najoblúbenejší koláč, možno nahovorím manželku nech sem dá recept, ak je iný ako sú tu, lebo to robí fantasticky, ale len keď som dobrý, teda asi 2x ročne...

Ja robím odvtedy čo som si tu vypýtala recept - vždy podľa toho receptu od zuzanr a tiež to vyu(zneu)žívam na "odmenu" pre sestru a drobca tak 2-3 x do roka. Ja totižto punčové rada robím ale jesť to vôbec nemusím:(. To už radšej kokosové máčané.
zuzi1
14.05.08,19:52
Ja robievam punčak podľa receptu z knihy Recepty zo života 6 a je veľmi dobrý. Raz, keď budem mať viac času ho sem napíšem.
Juditka
15.05.08,11:12
čítam si tie punčáky a nedá mi musím pridaj ten môj, ktorý robím podľa mojej mamy. Ale nachádza sa v knihe múčniky od Hájkovej

Punčové rezy
cesto:
2 vajcia, 4 žltky,150 g práškového cukru, citronová kôra, 4 bielky 150 g hrubej múky, rum na pokvapkanie, lekvár - marhuľový

Plnka:
150 g cukru, trocha vody, 15 kusov detských piškot (to ešte ked boli kedysi tie dlhé piškoty) teraz by som dala jeden balík väčší okruhlých, šťava z 1 citrona, 150 g zomletých orechov, 50 g čokolády, 1 dl rumu
Rumová poleva:
260 g práškového cukru, 2 lyžice vriacej vody 2 lyžice rumu a lyžička oleja

Postup:
Celé vajcia, žltky a cukor vymiešame, pridáme postrúhanú citronovú kôru, múku vyšľaháme a potom zľahka primiešame z bielkov vyšľahlaný sneh. Cesto rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný plech a pomaly upečieme. (povedala by som skrátka upečieme piškotu). Upečené a vychladnuté prekrojíme po dlžke na tri rovnaké diely: Spodný diel natrieme marhulovým lekvárom, rozotrieme naň polovicu plnky, prikryjeme druhým dielom, dobre pokvapkáme rumom, natrieme lekvárom a zvyškom plnky, zakryjeme tretím dielom a zaťažíme asi na 2 hodiny. Potom celé polejeme rumovou polevou, necháme zaschnúť a pokrájame na rezy.
Plnka: z cukru a vody uvaríme hustý sirup, ktorým polejeme polámané piškoty, pridáme citronovú šťavu, orechy, rum, postrúhanú čikoládu a všetko spolu premiešame. Kým sa nám upečie cesto, piškoty pekne nasiaknu a zmäknú. Mám skúsenosť, že tých piškot treba radšej trochu pridať a primerane tomu aj ostatné ingrediencie.
Rumová poleva: cukor zalejeme vriacou vodou, rumom a olejom a vymiešame na hustú polevu. Kto má čím, môže to aj prifarbiť na ružovo.

Normálne som začala slintať, mám dovolenku asi sa pustím do pečenia
mamcamoja
10.04.09,18:16
veľmi pekne ďakujem za radu máčať piškóty ako druhý diel cesta.Konečne bude mať syn dosť mokré cesto.
alla66
11.04.09,11:18
Pridám i ja svoj recept.

Cesto:
4 vajcia
200 g cukru (dávam krupica)
190 g polohrubej múky
1/2 bal.práš.do pečiva
3 lyžice vlažnej vody

Upiecť 3x , druhý plát zafarbím červeným farbivom

Poleva 1 :
1/2 l vody
250 g cukru
1 dcl rumu
1 punčová príchuť (ak nemáte- dajte červené víno, koňak,citr.šťava)
Všetko spolu prevariť

Vychladnutý plát natrieme marhuľovým džemom, položíme druhý zafarbený plát, popicháme vidličkou a oblejeme polevou č. 1 ,opatrne natrieme džem, položíme tretí plát a zaťažíme, necháme postáť pár hodín.

Poleva č.2 :
250 g preosiateho práškového cukru
3-5 lyžíc vriacej vody
červené farbivo (ja používam miesto farbiva nápoj v prášku TANG-lesné ovocie,čierne ríbezle.....má to i arómu i chuť)

Všetko dôkladne premiešame a potrieme tretí plát.
Necháme do druhého dňa odstáť a potom vám prajem dobrú chuť.:---

Zabudla som dodať, že cesto pečiem na papieri , opačne otočím druhý i tretí plát cesta, aby spodok zostal navrchu, lepšie vsiakne poleva č.1 a poleva č.2
Izuzan
12.04.09,09:28
2
Izuzan
12.04.09,09:30
1
Izuzan
12.04.09,10:12
Tak toto sa mi už hádam podarí....

Punčové rezy

POTREBNÉ PRÍSADY

CESTO: 15 vajec, 450 g kryštálového cukru, 450 g polohrubej múky, 1 a pol balíka prášku do pečiva, 1 a pol dl vody***ríbezľový lekvár***SIRUP: 500 ml vody, 500 g cukru, 1 dl rumu, červené potravinárske farbivo***POLEVA: 250 g práškového cukru, 3 - 4 PL vriacej vody, červená potravinárska farba, punčová aróma (alebo si kúpte práškovú punčovú polevu)

POSTUP PRÍPRAVY

1.Pripravíme si dva plechy. Jeden veľký a druhý o polovicu menší. Na ich dno dáme papier na pečenie.
2.Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Do neho zašľaháme asi tretinu cukru.
3.Žĺtka šľaháme s cukrom 4 minúty.
4.Postupne pridáme vodu a vyšľaháme.
5.Ručnou metličkou opatrne striedavo vmiešavajte múku premiešanú s práškom do pečiva,
a bielkový sneh. (môže sa stať, že sa vám nepodarí vmiešať všetok sneh, lebo je toho veľa a jednoducho sa vám to do misky nezmestí - nerobte si z toho hlavu, nič sa nedeje)
6.Cesto najskôr naplníme (až po okraj) menší plech a zvyšok rozotrieme na ten väčší. 7.Upečieme.
8.Cukor vsypeme do vody a uvaríme sirup.
9.Mierne vychladnutý prifarbíme červeným potravinárskym farbivom a ochutíme rumom (Nebojte sa dať 1 dl rumu. Do druhého dňa alhohol vyprchá a ostane len dobrá chuť.)
10.Upečené cesto na veľkom plechu prekrojíme na polovicu.
11.Potrieme ríbezľovým lekvárom a prikryjeme upečeným cestom z menšieho plechu ("kôročkou nadol"). Stiahneme papier na pečenie.
12.Polejeme sirupom (ja som dala všetok).
13.Druhú polovicu cesta z veľkého plechu potrieme ríbezľovým lekvárom a natretou časťou položíme na navlhčené cesto. Zaťažíme do druhého dňa (Neľakajte sa - z cesta pravdepodobne vytečie kúsok punču. Tácku len utrite papierovými utierkami.).
14.Na druhý deň koláčik obkrojíme a potrieme punčovou polevou (do cukru postupne pridávame zafarbenú vodu, kým poleva nemá požadovanú hustotu a ochutíme arómou).
tutiola
12.04.09,11:23
Základné cesto je piškóta, ale ja pridávam hladkú múku a bez prášku so pečiva. Pečieme na papieri a vrchnú "kôrku" z každého platu treba zlupnúť, aby sa nám pri krájani neodelovali jednotlivé vrstvy. Ak chceš zachovať arómu a chuť, či už esencie, alebo alkoholu, pridaj ho do teplého sirupu a nie do varenia. Namiesto džemu používam marhuľový kompót rozmixovaný aj so šťavou do ktorého primiešam uvarený a prifarbený sirup s esenciou. Celý ten mix postupne nalievam na plát najprv z jednej strany a priložim druhým platom, potom to otočím a polejem aj z druhej strany a priložim tretím platom tak, aby vrch zákuska tvoril spodok plátu. Vrchnú polevu si pripravím z 250g práškového cukru, 8 lyžic studenej vody 3 lyžic citronovej šťavy a 1 lyžice oleja. Ak to potrebujem mať farebne, pridám trochu potravinovej farby. Dôkladne to vymiešať a rozotrieť na zákusok a nechať schnúť do druhého dňa.
babka - ježibabka
13.04.09,07:27
Mám jeden zaujímavý recept z mimibazáru aj s obrázkovým postupom, no zatiaľ som ho nerobila. Pokúsim sa ho sem pridať.
slnecnicaa
14.04.09,08:06
my robime z piskotoveho cesta, zo spodneho platu zosupeme vrchnu "supku" aby sa kolac nesmykal, potrieme cervenym lekvarom. na neho ukladame pasiky stredneho cesta, tie striedavo mocime (jeden pasik zlty, druhy cerveny,...) v sirupe - voda s cukrom sa uvari, prida sa rum, citronova stava, do zlteho pridame oranz sirup a do cerveneho cerveny sirup (malinovy, jahodovy,...) - nepouzivame potravinarsku farbu, v tych sirupoch ich je dost a pekne to zafarbi. treti plat tiez osupeme a natrieme lekvarom a lekvarovou stranou prilepime k strednemu farebnemu cestu. potom kolac zakryjeme papierom a plechom a ten zatazime, aby sa tie platy "spojili". na druhy den vrch polejeme polevou - praskovy cukor, stava z citrona a tiez cerveny sirup kvoli farbe. natrieme na cesto, nechame ztuhnut a pokrajame nozom mocenym v horucej vode.
Iwett
16.08.09,14:28
Dobrý deň, nemáte náhodou niekto recept na punčové rezy, myslím, že to bol z časopisu Mňam. Niekde som ten recept stratila. Pamätám si, že sa upiekol plát, rozrezal na 3 častí, potieral sa plnkou, aj nejaká želatínka tam bola tenká, aj krém, aj ružová poleva.
Skúšala som ho piect bez receptu ale bez úspechu. Keby ho náhodou niekto mal, bola by som veľmi rada.