kajab
20.06.14,09:14
Obdržali sme fa za školenie v ČR s ich DPH. Mám takúto fa uvádzať aj v daňovom priznaní DPH? Ja si myslím, že nie. Ďakujem
JAJA11
20.06.14,07:30
A akým spôsobom prebiehalo školenie? Ak ste si ho objednali a zaplatili cez faktúru, mala byť faktúra bez DPH....
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia, ako sú výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.

Ak ste si školenie objednali ako platiteľ s IČ DPH, mala byť faktúra bez DPH. Česká DPH podľa tohto odseku by mohla byť v tom prípade, že by ste si zakúpili vstupenky na toto školenie......
kajab
20.06.14,07:58
Na stránke Finančnej správe je uvedené (a aj som písala dotaz na Finančnú správu), že okrem iného ak je seminár uverejnený na webovej stránke usporiadateľa, takže sa ho mohol zúčastniť každý podnikajúci subjekt až do zaplnenia kapacitnej sály, je miestom dodania tuzemsko v zmysle §16 ods. 3 (v tomto prípade ČR) a vstupenka bude s českou DPH.
JAJA11
20.06.14,08:29
hej, to je ako vstupenka, ja som myslela, že vám bolo urobené špeciálne školenie pre vás....
v takom prípade faktúra nevstupuje do DPH a DPH si budete žiadať z Čiech...