Gabriela Maslíková
24.06.14,20:53
...na pozemku - vysypaným hrubým a ultačeným jemným štrkom - príjazdová cesta a parkovisko... takže chren je výborný, ale na ÚPLNE zlom mieste! Ďakujem za rozumné rady!!
Terezia13
24.06.14,19:02
aj my sme ho mali ako nasiateho, pomôže trpezlivo dlhodobo vykopávať korene, keď som videla, pri oraní záhrady vyhodiť dôsledne každý vyoraný kúsok koreňa
trvalo mi to niekoľko rokov, ale už nemám ani jeden koreň
Gabriela Maslíková
24.06.14,19:08
vykopávať? vyorávať? Ako dlho?... to je NEZMYSEL! Minulý týždeň sme 1 časť tých skál ROZBÁGROVALI do hĺbky 1m a kráter po hľadaní koreňov ostal na 6-7m! Už som dostala info, že spomedzi skál opäť trčia krásne krikľavé mladé lístky chrenu..:-/
arizona
24.06.14,19:58
Nezmysel? No, ved sa zbadas :-D
kukučka
24.06.14,21:03
Zrejme len dobre cieleným chemickým prípravkom.
Čo si pamätám, napriek každoročnému zberu vyoraného chrenu vždy ho bolo dosť a dosť. Zázračne zmizol, keď tam začali gazdovať družstevníci.
Terezia13
25.06.14,05:00
mne to trvalo niekoľko rokov a trpezlivo rýľom vyrýľovať každý koreň, kde sa znovu ukázal, jedine toto pomohlo
ak sa chceme vyhnúť chémii, ale aj chémia je riešenie
ebeš
25.06.14,05:16
Súhlasím s Arizona.Mne sa podarilo nevedomky v priebehu 2 -3 rokov pri plení buriny motykou vykynožiť všetok chren, ktoré si mama dlhé roky udržiavala.Takže ja som tento rok dosádzala.
buchač
25.06.14,06:06
Mám taký pocit , že ste nedodržali technologický postup pri výstavbe príjazdovej cesty a parkoviska ...asi bol ÚPLNE zlý ...

Ide o to , že daný pozemok - tá časť parkoviska a príjazdu sa najprv upraví patričným spôsobom .
To znamená , že sa najprv odstráni vrstva trávy , buriny a až potom sa ide aj to tej hĺbky ...cca 30 cm .
Až potom sa dáva hrubý a následne jemný štrk . Obe vrstvy sa priebežne utláčajú .

Takže , až potom , po dodržaní všetkých postupov by bolo parkovisko a príjazdová cesta vo výbornom stave .


Teraz môžeš bágrovať koľko len chceš .
Na jednom mieste odstrániš a na druhom zasa vyrastie .
tomas9999
25.06.14,09:41
Totálny herbicíd aplikovaní na list, stačí jedna dávka postrekom , treba nechať listy na koreny až kým úplne neuschnú. FONDO , GALAXY, ROUNDUP
kukučka
25.06.14,21:59
Prečo mínuska? Veď má pravdu.
buchač
26.06.14,05:40
Kukučka

Ja mám v určitých veciach zásadne pravdu .
Už len z princípu , lebo som parkovisko a príjazdy robil - tudíž dodržal technologický postup .

Mne môže chren tak akurát z riti vyrásť , no na tých plochách veru nie ...;)

Ale šak kukni na viaceré moje príspevky včera a predvčerom ...
Mínusiek habadej ...
Gabriela Maslíková
01.07.14,18:53
k tomu: to máš zlý pocit! ... postup sme dodržali! Akurát, že chrenu sa na tomto pozemku darilo už predtým... žiadna tráva tam nie je, ani burina. Mám do hĺbky 1m drenáž: Stavebná sutina z rozbitej deky-povaly, skaly o priemere 10cm, ďaľšia vrstva skál o polovicu menšie, drenážne rúry s obsypom a jemný štrk, na samom konci skalná drť. Samozrejme boli jednotlivé vrstvy utlačené a uželhličkované.
Chren nie je všade, ale stále na tom istom mieste... skúsim tú chémiu..
ďakujem za radu
Gabriela Maslíková
01.07.14,18:57
ďakujem pekne za Tvoju radu. Asi je to najrozumnejšie riešenie. I keď chémia... keby sa nejednalo o miesto pred terasovými dverami, nechala by som ho tak - toľko klobásky ku nemu dokážem vyprodukovať - ale fakt zavadzia..
tomas9999
02.07.14,08:36
Je to chémia...., ale tieto prípravky sa rozkladajú v pôde po 2 týždnoch. A navyše ak to nedaváš do užitkovej záhrady tak je to v pohode. Keby si vedela ako sa tieto prípravky používajú na poliach tak by si žasla.