Letko
26.06.14,07:02
Ahojte,

zháňame obojručné nožnice na vystrihovanie konárov. Mali by byť aj na tvrdé drevo (buk), profi do lesa, priemer konárov do cca 5cm.

Viete poradiť, dať tip?
lapejko
26.06.14,06:08
buchač
26.06.14,06:25
Môj osobný názor je trochu iný .

Začnem otázkou .
Pýtaš sa na profi vercajg .
Už si strihal s obojručnými nožnicami ???

Chceš dokonca v lese vystrihovať konáre , takže usudzujem , že budeš na živých stromoch .
Ibaže buky ( ako každý strom ) rastie do výšky . Si neviem predstaviť makať s nožnicami tých pár hodín denne . Si predstav , že máš ruky hore nad hlavou a nožnice v nich ( http://img1.mountfield.sk.sxcdn.net/files/6d/6d8040d2-c4b9-4a5d-b7cd-bca33ce9e1ba_80_60_fit.jpg) .
Zároveň musíš vyvinúť určitú silu na stlačenie . To tvrdím aj napriek tomu linku , čo dal lapejko , kde sa píše :
..." Vďaka malej hmotnosti je s nimi možné strihať aj veľmi dlhú dobu s minimálnou únavou ...Špeciálny prevodový mechanizmus PowerGear optimalizuje veľkosť sily strihu pri minimálnej námahe na začiatku a uprostred strihu. V týchto polohách Vám prevod pomáha tým, že znižuje silu potrebnú na stlačenie držadiel " ...
Takéto niečo môže napísať len jedinec , ktorý videl nožnice iba na obrázku .


Čo ak natrafíš na konáre , ktoré nožnice proste nezvládnu ?
Nuž , ja by som Ti doporučil nie iba nožnice , ale aj nejakú motorovú pílku slabšieho výkonu , ktorá by práve tie hrubšie konáre zvládla .
Letko
26.06.14,06:46
Motorová píla je tiež k dispozícii, s nožnicami nechceme celý les a budú sa pri nich striedať, takže nie je to na celý deň pre jedného človeka.
Letko
26.06.14,06:47
Vďaka, neviem, ako s tým prevodom, či vydrží.
buchač
26.06.14,07:04
Tak to je potom iné...

Ako keby som nič nenapísal ...;)
lapejko
26.06.14,07:14
mám pár rokov doma také lacnejšie s vyťahovacími rukoväťami a používame ich často, tieto Fiskars sú iná káva, už dlho ich chcem, v bežných obchodoch stoja okolo 80,00...