mahroch
26.06.14,07:54
Ahojte,
kupil som si kalove cepradlo Gude GS 4002 P, ale nikde tam nie je napisana velkost hadice, ktora sa k tomu ma pripojit. Pise sa tam sice aka je hadicova pripojka (1 1/4 IG vnutorny zaviit), ale tu mam, potrebujem hadicu. Ako zistim priemer vhodneh hadice?
Dakujem za pomoc
Maros
Ing. Ľubomír Janoška
26.06.14,10:31
Zmerajte šublerou priemery ústia/redukcie za "fajkou". Menší odhadujem na 1 cóĺ (25 mm), väčší na 1,25-cólový (31mm -32 mm). Plus eska-páska, aby hadica nedcestovala od čerpadla.
Alebo si zoberte so sebou ústie do hadicového obchodu a vyskúšajte :)
J500j
26.06.14,11:07
Nie je jednoduchšie ako napísať do GOOGLE_____

GÜDE GS 4002 P

a ponúkne nám

http://cerpadla.heureka.sk/gude-gs-4002-p/

kde v špecifikácii čerpadla

http://cerpadla.heureka.sk/gude-gs-4002-p/specifikace/

máte to čo je aj v priloženom návode na použitie, ktorý je najlepšie pre laika si ozaj prečítať!!!!!!!!!!!!!

GÜDE GS 4002 P kalové čerpadlo Slúži na odvodnenie silne znečistených plôch, jám, záhradných jazierok, apod Min hladina vody: cca 85 mm variabilne nastaviteľný plavákový... viac »

Popis GÜDE GS 4002 P


GÜDE GS 4002 P kalové čerpadlo

Slúži na odvodnenie silne znečistených plôch, jám, záhradných jazierok, apod

Min hladina vody: cca 85 mm

(Tých 85 mm sa dá oklamať vyvjazaním plaváka do zvislej polohy - ale.... je to možné robiť len vtedy keď máte čerpadlo pod dohľadom. Ono potom samo nevypína a ide stále dokedy je zapnuté. Hrozí preto v tomto prípade pri odčerpaní vody jeho poškodenie prehriatim - spálenie motora. Tepelná poistka tam síce je ale do nekonečna fungovať nebude..... Po vychladnutí čerpadla by sa totižto znova zaplo a proces by sa x krát opakoval až do jeho zničenia.) Opravu týchto čerpadiel vzhľadom na ich cenu nikto nerobí. So to jednorázové hračky ktoré však pri správnom zaobchádzaní dokážu prežiť záručnú dobu a pritom aj plniť svoju funkciu.

variabilne nastaviteľný plavákový spínač vidlica vyrobená z odolného plastu 10 m pripojovacím káblom obežné koleso z norylu čelné tesnenie tepelná ochrana ergonomické držadlo

Elektrické pripojenie 230 V

Motor 400 W

Stupeň krytia IP X8

Max. dodávané množstvo 7500 l / hod.

Max. dopravná výška 5 m

Max. veľkosť čiastočiek 35 mm

Maximálna teplota vody 35 ° C

Hadicová prípojka 1 1/2 vnútorný závit

Hmotnosť 3,4 kg


To znamená že výrobca určil maximálny priemer hadice 1,5"



hovorovo maximálne 1 a pól cólová výstupná - výtlačná hadica

Nevýhodou je že výtlačný výška udávaná výrobcom je len 5m t.j. pri väčšej hĺbke hladiny vody čerpadlo nemusí vzhľadom na svoju silu motora a prispôsobenie telesa čerpadla vodu vytlačiť - dopraviť. Do tých 5m možno 6m však určite.

Nakoniec ešte pozor:

ČERPADLO NIE JE TLAKOVÉ s príslušným tlakovým ventilom. Tj. v zapnutom stave musí byť zabezpečený odber - odtekanie vody. ČIŽE - nepoužívať na hadici ventil ani kohút na vypnutie vody bez vypnutia čerpadla z elektrickej siete.

Je vhodné na odčerpanie naplavenej vody,odčerpanie vody z bazána,......., alebo na polievanie záhrady

na internete bežne za 30€ v obchodoch do 50€ a viac.
mahroch
26.06.14,11:23
ja som to naozaj googlil a cital, vsetko. Nenasiel som to tam.

Hadicova pripojka, tak ako som to pochopil ja je ta vec co sa srobuje na cerpadlo. CIze nie hadica. Ako to chapem ja, tak tam priemer hadice nie je napisany, ale nerozumiem tomu, ptreto som sa pytal.

ZMeral som tie priemery a je 25mm, cize 1" hadica by tam mala ist. Nie 1 a pol colova ako pisete.

Dalsia vec je ze som na googli nasiel ze existuju hadice sacie a vytlacne ... Logika vravi ze vytlacna, ale to sa tiez len domnievam. kde to tam je napisane, ktoru z tychto dvoch si mam kupit? Ja to tam nikde nevidim.

Kupil som si cerpadlo a ked som si chcel k tomu kupit hadicu, tak v obchode mi nepovedali aku a v manuali to nie je (podla mna). Tak sa pytam. Tak mi nehovorte, ze som lenivy si to vygooglit...
vlado 33
27.06.14,06:28
mahroch (Včera 14:23) ja som to naozaj googlil a cital, vsetko. Nenasiel som to tam.

Hadicova pripojka, tak ako som to pochopil ja je ta vec co sa srobuje na cerpadlo. CIze nie hadica. Ako to chapem ja, tak tam priemer hadice nie je napisany, ale nerozumiem tomu, ptreto som sa pytal.

ZMeral som tie priemery a je 25mm, cize 1" hadica by tam mala ist. Nie 1 a pol colova ako pisete.

Dalsia vec je ze som na googli nasiel ze existuju hadice sacie a vytlacne ... Logika vravi ze vytlacna, ale to sa tiez len domnievam. kde to tam je napisane, ktoru z tychto dvoch si mam kupit? Ja to tam nikde nevidim.

Kupil som si cerpadlo a ked som si chcel k tomu kupit hadicu, tak v obchode mi nepovedali aku a v manuali to nie je (podla mna). Tak sa pytam. Tak mi nehovorte, ze som lenivy si to vygooglit...



Sacia hadica má v sebe zaliatu výstuž (špirálu), nie je na povrchu hladká ako výtlačná. A nie je tak ohybná, dosť zle sa s ňou manipuluje, je ťažká ale dá sa použiť aj ako výtlačná. Je lacnejšia oproti kvalitnej výtlakovej hadici.
mahroch
27.06.14,06:34
dakujem
bodliak
27.06.14,06:49
Záleží, čo si do toho vnútorného závitu našróbujete. Podľa toho kúpite hadicu.
Obrázok už vám pridali, vidíte ...

Odporúčam väčší priemer, logicky výtlačná, ale ak máte saciu, kľudne ju použite. Je len o čosi tuhšia, horšie sa skladuje.
vlado 33
27.06.14,06:59
Daj pozor upravil som, bol som to premerať
mahroch
27.06.14,07:02
zmeriam ked pridem domov, dakujem za upozornenie