erik33
28.06.14,11:46
Tento windows 7 som kúpil pred tromi rokmi na živnosť, ktorú mám momentálne pozastavenú, môžem ju predať cez moju s.r.o.-čku teraz? Čiže vydám zákazníkovi faktúru pri predaji tohto windowsu a bude tam moja s.r.o. ako dodávateľ. Microsoft sa nato nebude hnevať, nie je to porušenie jeho podmienok?
avalik
28.06.14,10:04
Užívacie práva pre licencie softvéru zakúpené v rámci krabicového balenia

Pred použitím softvéru v rámci licencie je nutné túto licenciu priradiť jednému zariadeniu (tzv. licencované zariadenie).
Na licencovanom zariadení smiete inštalovať a používať jednu kópiu softvéru.
Softvér môže zahŕňať viac než jednu verziu, napríklad 32-bitovú a 64-bitovú verziu. Smiete vždy používať iba jednu verziu.
Smiete odinštalovať softvér a nainštalovať ho na inom zariadení.

http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/akonakupit/windows.aspx
karakul
28.06.14,11:40
... ako môže predať s.r.o. čo nie je jej ???? t.j. vystaviť faktúru za niečo, čo kúpil pôvodne niekto iný ????
viktorviktor
28.06.14,18:56
predáva krabicové /plnohodnotné/ balenie /nie je to OEM balenie/ , nie licenciu
misoft
28.06.14,19:43
Jasne že môže. Keďže je to Retail (krabicovka) - je to tovar/výrobok, ako každý iný. Nie je to viazané na konkrétne zariadenie. Jediná podmienka je - len jedna inštalácia na jednom zariadení. Takže ak od inštaluje komplet Win zo svojho PC, môže predať inému, ten následne zaregistruje.
Neboj sa, redmonskí si vedia zistiť, či nebežia dva Win s rovnakým SN. Im to hneď vyskočí, keď sa pripojí k sieti.
avalik
28.06.14,19:50
ale nie je to majetok sro, musel by ten soft najprv dostat uctovne od SZCO do sro a az potom ho sro moze predat
misoft
29.06.14,08:07
Píše - ...som kúpil pred tromi rokmi na živnosť,....... - teda OS je majetkom sro. Aspoň tak to logicky vyplýva....