lotina
01.07.14,10:18
Dobrý deň, už som tu raz písal, že nie mojou vinou som mal haváriu. Náklady ktoré som s tým mal som si dal do účtovníctva, aj som si odpočítal DPH na základe došlej faktúry a následne som to riešil cez poisťovňu. Teraz mi prišla na účet čiastočná kompenzácia od poisťovne. Ale žiadne vyrozumenie. Ide o to, kam mám túto sumu zaradiť v JÚ a či si mám sám vypočítať DPH a odviesť.Ďakujem za radu.
Tweety
01.07.14,08:23
Źiadaj tzv. likvidačný list. Z náhrady už dph neriešiš, celá je POZD.
lotina
01.07.14,09:09
Zatiaľ mi žiadny likvidačný list neprišiel, nemali by ho poslať automaticky? No a teda celú tú sumu, činí to cca.1040 Eur si dám do POZD a DPH nebudem riešiť? Pochopil som to dobre? Lebo ja som si DPH z náhradných dielov a za opravu nárokoval. Možno vyzerám ako hlupák, ale chcem sa 100% uistiť, že to urobím správne, aby som potom nemal problém s DÚ. Tak sa nehnevajte.
Tweety
01.07.14,09:14
Náhrada škody nie je predmetom dph, takže tú neriešiš. A to, že si si uplatnil z faktúry je tiež správne.
Chrusťa
01.07.14,09:15
...v úvode píšeš, že si si DPH odpočítal na základe došlej faktúry a teraz uvádzaš, že si si nárokoval DPH z náhradných dielov a za opravu. Tak ako to vlastne s tou DPH si poriešil? Lebo s DPH je to tak ako vraví Tweety náhrada škody nie je predmetom DPH
lotina
01.07.14,12:03
Áno na faktúre za náhradné dielca aj za opravu bola vyčíslená DPH, preto som si ju odpočítal. To vraví aj Twety, inak veľmi dobre vždy poradí. Tak vám ďakujem.