Everibodi
03.07.14,17:33
Čaute máte tu niekto nainštalovanú tv.v notebooku na windowse 8?Zaujíma ma názov tv.a či to je vobec možnè nainštalovat do notebooku.Už som vyskúsal dve,sencor a evolve,ktorè v pohode isli nainstalovat na xp.,aj windows 7.,ale na 8ku ani jedna,pritom na krabici od tv.,aj v navode bola písaná podpora pre windows 8..Oni nainštalovat aj idú,len ked dám vyhladat tv.,tak vzdy to vyhodí neakú chybu,alebo nenájde žiadnu stanicu.
erik555
03.07.14,15:34
nejaky novy soft na ich strankach pre Win8???
Everibodi
03.07.14,17:46
To som uz skusal,ale neako to nepomohlo.Nechapem tomu,lebo ovladace a softver sa nainstalovali v pohode.Toto robí kazdemu,ktorý používa windows 8..
Chobot
03.07.14,19:16
Mňa by zaujímalo, odkiaľ berieš signál pre TV?

Cez internet? Na to by mal stačit nejaký prehliadač.

Chytáš DVB-T? A máš v notebooku digitálny tuner?

Cez káblovku?

Ja by som použil externý USB TV tuner, napr. takýto:

http://www.alza.sk/evolve-mars-d198735.htm
brodozz
03.07.14,19:31
Mne na win.8,1 bezi skystar usb hd sat. televizna karta,pre volne programi na satelitoch.
misoft
03.07.14,19:34
Z tvojho popisu hádam - buď máš USB TV tuner (digitálny) - potrebuješ anténu. Alebo máš STB (a to buď T - terestriálny = anténa, alevo C - cable = pripojenie na káblovku).
A Chobot ti už naznačil....
Ak z internetu - vyhľadaj si stránky na on-line televíziu (dám tip on-linetelevize.net), prípadne použiť multimediálny prehrávač a streamy televízii.
Pokiaľ máš STB-C - pripoj sa ku káblovke, pokiaľ STB-T - tak anténu. Ak máš Dig.tuner - i tam potrebuješ anténu.

A otázka ovládačov - je to nástroj, ktorý umožňuje komunikáciu počítača s daným zariadením. Nie je to aplikácia! Potom tam musí byť aj obslužný program k danému zariadeniu, aby si ho mohol ovládať (a práve cez tie ovládače...)
Everibodi
03.07.14,21:14
Obidve zariadenia,co som skusal na mojom noteboku majú antènu cez usb port.Drivre boli nainstalovanè origoš z dodávanèho cd.na ktorom bola aj aplikacia hdtv cez ktorú som pozerával a nahrával tv.programi na mojom starom xpčku.Cítal som diskusie a písali tam,ze akonahle preinstalovali windows na 8ku,tak im dvbt prestalo fungovat.
misoft
03.07.14,21:23
Skús spustiť ako správca s kompatibilitou Win7