Ing. Ľubomír Janoška
04.07.14,14:48
Vo win 7 pro 32 mám nastavenú default klávesnicu SK/QWERTY,
niekoľkokrát denne sa mi sama od seba prehodí na SK/QWERTZ,
poznám dobré, stabilné riešenie na CZ QWERTY cez regedit, ale neviem ekvivalentné kódy/kľúče pre SK
http://social.technet.microsoft.com/forums/cs-CZ/b13dc540-dce2-4fde-a76d-87e69f73ac1b/cz-klvesnice-qwertz-nenainstalovna-pesto-tam-je
Ďakujem
Ľubo
misoft
04.07.14,15:10
Pretože Slovenčina (Slovensky - bez označenia) je QWERTZ a je to systémom predvolená klávesnica.
Ostatné sa pridávajú. A i keď zvolíš QWERTY - ak sa prepneš do inej aplikácie, prepneš okno, alebo čokoľvek urobíš MIMO aplikácie s nastavenou klávesnicou - automaticky prepne na Predvolenú klávesnicu QWERTZ.
A kód pre SK QWERTZ je 000041b, pre SK QWERTY je 001041b (odobral som si svoje klávesnice a nechal SK QWERTZ a QWERTY) - a v registri HKEY_CURRENT_USER - Keyboard Layout - Preload vpravo vyhodí hodnoty.

Doplnenie: skúška bola vykonaná - písanie textu v Open Office - SK QWERTY - prechod na Poradu - klávesnica QWERTZ. Prechod na plochu - QWERTZ. Zmena na QWERTY - prechod na Poradu a späť - a je tam QWERTZ.
Skúška i s EN klávesnicou - výsledok podobný.....
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.14,15:30
Díky moc.
sthruska
05.07.14,06:53
Problém máš vyriešený, ale niektorým to nebude vyhovovať. Je jednoduchšie riešenie - bez priamej práce s registrami.
Ovládací panel -> Miestne a jazykové nastavenie -> Zmeniť klávesnice
QWERTZ klávesnicu vyhodiť a ponechať tie, ktoré potrebuješ. A nastaviť si predvolenú.
Ing. Ľubomír Janoška
05.07.14,07:16
Vyskúšam obidva spôsoby, ďakujem