erzet
07.07.14,22:53
Dobrý večer. Prosím Vás. Mám nainštalovaný Zoner Photo Studio 15. Nainštaloval som Adobe DNG Convertor 8,4. V Zoneri som mu dal cestu k exe, ale stále ju odo mňa pýta. Netreba v tom Convertori niečo pozafajkať? Ďakujem. Robert
vlado 33
07.07.14,21:43
http://www.milujemefotografii.cz/propojeni-dng-konvertoru-se-zoner-photo-studiem



Takže podľa obrázka č.1, klik na priečinok- potom ikona počítač- lokálny disk (C)- program Files (X 86 ukazuje iba ak je OS-64 bit, X 86 je 32 bit verzia programu)- klik na Adobe- pozrieť obrázok č.2- dať použiť podľa obrázka č.1 vpravo dole.
erzet
08.07.14,07:06
Ďakujem. Presne na tej stránke som bol a na 99 % som to robil podľa nej. To jedno percento je, že C:\Program Files (x86)\, ale ja nemám x86, tak som si našiel platný a nič.
vlado 33
08.07.14,10:10
Doplnil som
erzet
08.07.14,14:02
Aj to som urobil
vlado 33
08.07.14,19:21
Potom už neviem ako to urobiť, nemám ZPS. Potom už jedine spustiť Adobe DNG Convertor a tam priamo RAW prekonvertovať do DNG. ZPS už DNG obrázok rozpozná.
erzet
08.07.14,20:52
To by ma ešte zaujímalo. Ako na to?
vlado 33
09.07.14,15:40
Tento konvertor pracuje ako každý iný s tým rozdielom, že ukladá obrázky iba do formátu DNG. Takže otvoriť konvertor cez (C)- program Files, podľa návodu alebo zadať do vyhľadávania adobe DNG (doporučujem si vytvoriť zástupcu na ploche aby ste predišli prac. vyhľadávaniu). Postup podľa obrázka č.3. Pozor! Do konvertora sa nedajú vložiť samotné obrázky iba jeden priečinok s RAW obrázkami. Vyhľadať priečinok (alebo vytvoriť), označiť, zadať select. Pokiaľ zadáte priečinok, kde sú aj iné formáty ako RAW, prekonvertoruje len RAW (RAWy môžete potom vymazať, keďže vám ostane DNG). Doporučujem výstup prieč. zadať iný, ZPS by mal DNG formát už otvoriť v RAW module.
erzet
09.07.14,17:40
Nedá mi to spať. Veľmi ďakujem za pomoc, ale riešenie je asi v ochrannej značke NIKON-u. Ten vyvinul namiesto RAW NRW a pridáva k tomu, na CD, program na úpravu NRW. Nechcem mať na niečo ZPS 1 5 a na úpravu fotiek ViewNX 2. Aby sme si rozumeli, ja som to dodnes nevedel, že v tom ViewNX 2 je úprava fotiek v RAW a ani ho nechcem používať radšej by som sfunkčnil ZPS.

http://sk.wingwit.com/Softver/file-extension-types/129535.html#.U718BkATKJ0

Budem musieť požiadať niekoho pri kom budem sedieť. Ešte raz vďaka. Robert
vlado 33
09.07.14,18:28
Pokiaľ nebudete upravovať RAW, je vám konvertor zbytočný. Adobe DNG zlučuje všetky RAW formáty do jedného čitateľného. V každej novej verzii, sú uvedené aj typy nových fotoaparátov ( teda aj váš). DNG je univerzálny formát, pre všetky programy na úpravu RAW obrázkov.
erzet
10.07.14,05:50
Ďakujem za snahu
erzet
13.07.14,14:57
Nefunguje to. So známym sme skúšali všetko možné, aj nemožné, on je odborník na PC. Nevieme prečo, či preto že mám XP. Tak sa zmierim, zatiaľ, s pribaleným ViewXN 2 kde je okresaná úprava v RAW.
vlado 33
13.07.14,18:16
Už som písal ako spustiť nezávisle ten konvertor. Nezávisle prekonvertovať na DNG. Mate v XP nainštalovaný service pack 3 ?
erzet
13.07.14,20:38
Ne-fun-gu-je. Veľmi pekne ďakujem. Už sa tým nezaťažujte. Som Vám vďačný.
vlado 33
14.07.14,08:33
Tak ako Nikon má svoj softvér na úpravu View NX 2, Canon má Digitál Photo Profesionál, Olympus Master Studio atď. Tento softvér je dodávaný k fotoaparátom, na základné úpravy vo formáte RAW. Niekedy som prevádzal obrázky do DNG, kvôli starému Photoshopu a oveľa novšiemu typu fotoaparátu a fungovalo to perfektne, aj na XP. Skôr by som sa preorientoval na GIMP, je oveľa profesionálnejší ako ZPS.
erzet
21.07.14,07:34
Ahoj. Naj problém, prečo nemôžem prejsť na iný program, napr. Photoshop či GIMP je, že mám PC z roku 1, 2, ale už sa na tom pracuje.