anadejka
08.07.14,15:47
Situácia je taká, a ženské na úrade nevedia hneď poskytnúť informácie, preto to skúšam tu :)
Situácia je taká :
Podala som potrebné dokumenty na úrad, zmluva bude pripravená, a pôjdem podpísať niekedy 28.7.2014.
Vznik živnosti mám od 4.8.2014.
V podnikateľskom pláne mám uvedený nákup registračnej pokladne.
Otvirť plánujem hneď po vzniku živnosti teda medzi 5-8.8.2014.
Lenže : peniaze prídu do 30 dní od VZNIKU ŽIVNOSTI, ako teda vyriešiť nákup pokladne?
Bude to oprávnený výdavok a budem to môcť potom nejak preúčtovať, ak to kúpim po vzniku živnosti za svoje a potom preúčtujem ako výdavok z príspevku, keď už peniaze prídu?
Neviem ako vyriešiť túto situáciu, podporovať chcú, ale nemyslia na také veci.
Kto poradí, vopred dik ;)
veronikasad
08.07.14,13:50
Porada je verejný portál, neradíme súkromnými správami
anadejka
08.07.14,13:52
tak teda doplním otázku
avalik
08.07.14,14:22
Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich s prevádzkovaním SZČ uvedených v podnikateľskom zámere a musí byť použitý v období od účinnosti podpísanej dohody do ukončenia záväzku na prevádzkovanie SZČ.

ref: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/prispevok-na-samostatnu-zarobkovu-cinnost-49.html?page_id=13191

návrh dohody by ti mali dat k nahliadnutiu a toto by tam malo byt uvedene, takze tetusky na urade nech vytlacia dohodu, ktoru maju standardizovanu v PC a nech ti kazdy jeden bod vysvetlia - mas na to pravo
veronikasad
08.07.14,14:35
Zissti si na úrade práce, či je možné faktúru za ERP uhradiť v hotovosti, alebo len prevodom z bankového účtu.
Položky uvedené v podnikatelskom pláne nemôžeš kúpiť skôr ako budeš mať podpísanú Dohodu s UP
anadejka
08.07.14,14:45
áno, od účinnosti zmluvy, ale i tak až po dni vzniku živnosti,a ďalej, nie je vysvetlené, ako preklenúť obdobie od vzniku živnosti a dňa kedy prídu peniaze na účet. keď ja presne v tomto rozmedzí chcem otvoriť obchod, tj. potrebujem mať kúpenú pokľadňu , teda skôr ako prídu peniaze na účet.
Ešte mi prišlo na um, kúpiť pokladňu skôr , len s dodacím listom a s tým, že mi vystavia faktúru, až keď mi pripíšu peniaze na účet, len zase či to zo strany úradu nebude problém, že otvorím skôr s pokladňou, ktorú zaplatím až koncom augusta.
Som už z toho zmätená, z tých podmienok.
anadejka
08.07.14,14:51
kúpim ju až po podpísaní dohody, len to, že peniaze z úradu ešte nebudem mať, to ma zaujíma, či sa to potom dá preúčtovať.
ale ďakujem za reakciu ;)
anadejka
08.07.14,14:52
tak to dúfam, že dajú lebo veľa iniciatívy nepreukazujú, všetko sa z nich ťahá ako z chlaptej deky a plno informácii ani nepovedia. na nič neupozornia dopredu a potom zisťujem, že toto nemôžem toto nemôžem .... :/
avalik
08.07.14,14:53
čítaj pozorne - "od účinnosti podpísanej dohody"
anadejka
08.07.14,15:06
v poriadku, tak v tom prípade sa toho budem držať, a argumentovať im, ak by hovorili niečo iné, ďakujem pekne za rekacie ;)
avalik
08.07.14,15:11
drzat sa musis toho co budes mat v dohode uvedene - ak to tam nebude, tak ziadaj nech ti to daju pisomne
anadejka
08.07.14,15:26
určite budem žiadať, dohodu detailne preštudovať , aby mi neprišli po mesiacoch s tým, že toto nemôžte toto tiež nie, lebo verím, že sú schopní nájsť si hocijakú maličkosť , aby mohli pýtať späť peniaze, pomernú časť.