Janka 24
09.07.14,20:20
normalne vsetko fungovalo az kym som nevlozila symbol - zatvorku, to bolo na konci riadku. potom som zacala pisat do noveho riadku. prve slovo dobre a druhe uz preskocilo prve a proste nedava to zmysel. kurzor je v polovici riadku a pismena pise na zaciatku riadka. prosim viete mi poradit?
vicktor
10.07.14,09:39
Vlozil som symbol zatvorky a Word pise dobre.
Preco si zatvorku vkladala ako symbol namiesto tuk na klavesnici?
Zoparkrat "chod naspat" = zakrutena sipka "undo" alebo ctrl/z.
Ak to uz bolo vypnute, tak kusok textu pred tou habadurou vymaz a pis dalej.
Janka 24
10.07.14,09:47
Dakujem za radu, koncovú zátvorku som nevedela dat . ani teraz neviem, len zaciatocnu( . ako sa dáva?
avalik
10.07.14,10:00
mozno si stlacila tlacidlo "sprava do lava" alebo kombinaciu klaves, ktora tuto funkciu spustila potrebujes stlacit tlacidlo "zlava do prava"

pozri aj http://office.microsoft.com/sk-sk/word-help/funkcie-programu-word-pre-jazyky-so-smerom-pisania-sprava-dolava-HP005258567.aspx

ak tie ikonky nevidis na paneli s nastrojmi najdi si "prisposobit panel s nastrojmi" a daj si zobrazit vsetky - potom si ich pridaj na panel
Janka 24
10.07.14,10:07
Ďakujem krásne za pomoc, je to vcelku možné, že som to stlačila. Ste všetci zlatí. :D
ivka70
10.07.14,10:36
To uz zavisi od toho, aku klavesnicu mas nastavenu vo Windows ....
Na SK klavwsnici je koncova zatvorka pod zaciatocnou kusok doprava, so shiftom.
Na anglickej je lava so siftom na 9, prava na 0 ...

alebo si ich skopiruj napr tu:
( )
avalik
10.07.14,10:42
a tu zaciatocnu mas kde? - v jej okoli musi byt aj koncova :) ... ved si vyskusaj so shiftom vsetky klavesy a potom si to poznac fixou na danej klavese
vicktor
10.07.14,11:23
Na anglickej klavesnici (hardware) je slovenska lava zatvorka (v druhom rade zhora (nepocitam Funkcne klavesy) hned na kraji vpravo (nepocitam Enter a Backspace); prava je hned pod nou, obe so Shiftom.
Ked mam problem s nejakym zriedkavym znakom (ä, ň, ô) tak tukam a tukam nahodne kym ho najdem a tie nepotrebne znaky vymazem.
misoft
10.07.14,14:56
Pozri:
Peggynka
10.07.14,17:11