commmander
10.07.14,22:16
Mam doma cerpadlo Elpumps VB25/1300 B jeho vykon je 1,3 KW a sacia hlbka 9 metrov max, vytlacna vyska je 47 metrov max a maximalny tlak je vody je 4,7 Bar -u + prietok 90l/ minutu
Cerpadlo mam zakupene na zavlazovanie zahrady pri odbere asi 70 litrov na minutu a dokaze dodat az 90, saciu hlbku mam asi 4 metre smerom do potoka odkial beriem vodu.
Problem je ze v pohode nataha vodu ale natlakuje sa iba na 1,7 baru a vrci dalej ale nic nenataha. Ked vodu odpustim zase dotaha na 1,7 a zostane stat a vrcat pritom je napisane ze ma dat az 4,7 toto vsetko robi pri zatvorenom vypustovacom ventile no pri otvorenom vypuste klesne asi na 0,9 Bar skusal som aj dofukat tlak vzduchu do nadoby ako je napisane tak na 1 bar ale nepomaha potom som ho dofukal na 2,5 ale bez vysledku stuplo to asi len na 2,2 baru a stale vrci pri tomto tlaku a nic nenataha samozrejme som sa hral aj s tlakovym spinacom ale tym sa nastavuje len pri akom tlaku ma vypnut a zapnut a nenastavuje sa na nim vyska tlaku v nadrzi tak neviem v com moze byt problem.
Preto to zjednodusim ze je problem v tom ze cerpadlo nedoda taky tlak aky ma v papieroch teda tlak nie je ani polovicny a pri tom motor stale bezi.
borob
14.07.14,13:12
Jednoznacne je zle certpadlo!! toto sa stavalo aj mne -v podstate cerpadlo nedokaze vyvinut dostatočný tlak a tak sa snaži tlaciť az do vtedy kym tlakovy spinac nevypne. nakolko tlak nestupne na tlak pozadovany tlakovym spinacom tak cerpadlo ide nonstop. Pravdepodobne piesok alebo ine nečistot zvacsily vole v cerpadle a tým mu klesla ucinnost-teda tlak