Stevo5
11.07.14,18:28
Mám prenajatý káblový modem od UPC - Cisco 3925. Robil som v jeho nastaveniach nejaké zmeny, okrem iného som zadal aj prístupové údaje, meno a heslo. Prihlasovacie údaje som neskôr stratil, neviem ich nájsť a neviem sa dostať do nastavení cez prehliadač (192.168.1.1). Viem že je to len moja chyba, ale chcem to riešiť.
Chcem sa spýtať - ak spravím reset modemu na továrenské nastavenie stlačením a podržaním tlačidla na zadnej strane - budem sa vedieť pripojiť na internet? Stačia mi na to údaje zo zmluvy s poskytovateľom (UPC)? Alebo je ešte niečo treba nastaviť?
Servisujem.sk
13.08.14,09:15
Dobrý deň,
ak vyresetujete router do továrenských nastavení tak by si mal router tieto nastavenia stiahnuť priamo od upc servera.

Ak chcete zistiť akú adresu ste nastavili pre pripojenie k routru stačí keď Váš počítač/notebook je priamo pripojený k routru (cez kábel) otvoríte si príkazový riadok do ktorého zadáte ipconfig vypíše Vám to všetky nastavenia a v položke Gateway máte zadanú ip adresu na Váš router, keď túto ip adresu zadáte do prehliadača otvorí sa Vám stránka v ktorej budete vedieť spraviť všetky nastavenia v routri.
Stevo5
14.08.14,14:35
Ahoj. Ďakujem za info, už som to opravil. Ak bol modem už raz prihlásený do UPC (provider) a spojazdnený, nie je problém spraviť reset modemu, modem sa nastaví tak, aby bol internet sprístupnený. Len sa odstránia heslá a prípadné špatné nastavenia.