kuratenko
13.07.14,09:39
Ahojte. Chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosť s týmto na facebooku. Jeden deň sa mi na mojom konte dali vyhľadať tieto veci. Stačilo hore do okienka napísať užívateľa, kliknúť na to a zobrazili sa tieto informácie. Napr. mi vedelo zobraziť všetky fotky (verejné) na ktorých je niekto označený aj u iných užívateľov. A iné funkcie. A nebolo treba ho mať ani v priateľoch. Na druhý deň mi to už nešlo. Neviete či to je nejaká aplikácia alebo čo to vlastne je a ako sa to dá nastaviť? Díky.
kuravesele
13.07.14,07:47
užívateľ si to pravdepodobne zmenil, aby mu kadekto nelozil do profilu :D
mondes
13.07.14,07:52
Áno, užívateľ si nastavil súkromie profilu, aby nemohol kde-kto pozerať jeho fotky. To sa dá nastaviť a môžeš si vybrať, že kto môže pozerať tvoje fotky, buĎ len priatelia (teda tí, ktorých máš v priateľoch), alebo aj priatelia tvojich priateľov.
kuratenko
13.07.14,08:19
Nie, si ma asi nepochopil(a). Mne zobrazilo hlavne fotky na ktorých ten užívateľ bol označený u iných. A u seba tie fotky nemal. Proste pri kliknutí v okienku na toho užívateľa mi vyhodilo v pravom rohu asi 4 ponuky. A jedna z nich znela asi takto: "Vyhľadať fotky na ktorých je označený". Nikdy predtým som sa s týmto na facebooku nestretol a fungovalo mi to iba jeden deň. Proste sa na to kliklo a dokázalo to vyhľadať všetky verejné fotky hociktorého užívateľa, ktoré mali v albumoch iní ľudia . Som myslel najprv že testujú nejakú novú funkciu alebo čo.
Neviem nikto sa s tým nestretol?
misoft
13.07.14,13:16
Nie som na ksichtoknihe (a ani tam nebudem!) - ale pokiaľ si užívateľ nastaví súkromie, nastaví i to, aby sa jeho fotky neukazovali. Samozrejme FB vyhodnocuje, kde všade je zobrazený (aj u iných užívateľov) a teda i tie fotky neukáže, pretože (i tým vyhľadaním a označením jeho mena) spadajú pod nastavenie súkromia... teda keď nastaví neverejné, platí to nielen pre jeho fotky, ale i fotky, kde je identifikovaný a zobrazený....i na iných účtoch....