zdenkoha
13.07.14,23:16
Zdravím poradaci, nedavno som si kupil Compaq mini 311c, kedze vsetky recenzie boli v pohode. Problem nastal vtedy ked som si chcel pozriet youtube, mojevideo alebo film z HDD. Vsetko seka. Ziadne vykricniky v spravcovi zariadeni nie sú, kodek nainstalovaný. Flash player aktualizovaný. Prehravace media player a vlc player. Skusal som asi vsetko ((((((( Prosim ak mal niekto tento book a takyto problem riesil, nech mi da vediet ci sa to dá poriesit. DAKUJEM
misoft
13.07.14,21:27
Poviem ti takto: recenzie ...... kecy! Porovnávať parametre treba.
Procesor Atom 270 - slabý, grafika nVidia Ion LE - slabá, vhodná skôr na prezeranie stránok internetu, kancelárske práce, videopamäť je zdieľaná (berie si potrebné z RAM -a má 2GB - takže na spracovanie mnoho nezostane) - nie na prezeranie video HD.
Neporiešiš. Jednoducho - stroj na to nie je stavaný.....
Peter Karvai
13.07.14,22:06
skús vymazať všetky nepotrebné programy pocou programu ccleaner vymaž všetky nevimazané dočasné súbory hystoriu a ďalšie nepotrebnosty
ccleaner stiahneš kliknutím na tento odkaz: http://goo.gl/48mVnE potom ho uz stačí len nainštalovať a kliknúť na ikonu v pravom dolnom rohu "vyčistiť" a a potom dat ok a počkat chvílu
POZOR: nečisti ale registre ani súbory dôležitých aplikácii môže to mať za následok rôzne problémy s pc tieto možnosti sú len pre skúsenejších používaťelov
Peter Karvai
16.07.14,18:45
to je úplný nezmisel
po 1. o HD video nebola žiadna zmienka
po 2. keby sa aj jednalo o hd video, pokial monitor a grafická karta hd video prehrá aj oveľa slabší pc ( a tento noteook podporuje hd)
po 3. prehrávanie videa vyžaduje len veľmy malú pamäť pre ram ( pretože ram resp. Random Access Memory slúži len na dočasné ukladanie súborov aplikácii nutných pre chod pc preto ram pri sledovaní videa využíva len aplikácia cez ktorú video beží )
po 4. aj z grafiky video uberá len len malú čast z výkonu ( pretože grafická karta používa videopamäť len pre funkciu GPU resp. grafického procesora podobne ako v prípade ram a cpu preto grafická karta tieto komponenty používa len pri používaný 3D grafiky ako pri hraní hier alebo pri tvorbe 3D animácii a pod. )
po 5. procesor tiež pri pozeraní videa potrebuje len ralatývne malú rýchlosť dátového toku

preto sa nerob múdry na fórach na každom fóre pretože tvojimi "odbornými radami" požeš narobiť viac škody ako úžitku !
misoft
16.07.14,18:53