Maja.M
14.07.14,16:19
Vedel by mi niekto v skratke vysvetliť ako na Peňažný denník ? Kúpila som si vytlačenú verziu v papiernictve no niektoré veci nechápem - Čo presne znamená / čo mám vypísať do prvého riadka PREVEDENE na úplnej prvej strane ? Príjmy a výdavky z predchádzajúceho roka a resp. z každého predchádzajúceho mesiaca ak sa nejedná o prvú stranu denníka ?

Je niečo na čo by som si mala dávať pozor pri písaní denníka ? Respektíve časté chyby , ktoré sa robia pri vypisovaní ?



Poprosila by som aj nejakú dobrú dušičku , ktorá by my vysvetlila ako na spomínaný dokument v skratke ? :-)



Chcela by som sa Všetkým poďakovať za trpezlivosť a dobré rady :-)
mondes
14.07.14,15:14
Ak začínaš viesť JU novovzniknutej firme, resp. živnostníkovi, tak do kolónky "Prevedené" nedávaš nič, to len ak prechádzaš z roka na rok, tak si prevádzaš konečné zostatky z min. roku.

Je niečo na čo by som si mala dávať pozor pri písaní denníka ? Respektíve časté chyby , ktoré sa robia pri vypisovaní ?

K tomu len toľko, že stále sa niečo nájde, na čo si treba dávať pozor. Ale každá firma, má svoje špecifiká, rôzne prípady, ktoré je potrebné riešiť. A keďže si dala málo info, ťažko je ti niečo radiť. Skús sa pýtať na konkrétne veci a radi poradíme.

No nestačí len "písať" denník, k tomu je potrebná aj aspoň základná znalosť postupov účtovania, daňových zákonov. Píšem, že aspoň základná, pretože veľa sa dozvieš aj tu na porade, ale musíš mať aspoň "šajnu" o vedení (nie písaní) peňažného denníka.

P.S. Z tvojej otázky mi to pripadá, akokeby si si chcela písať nejaký svoj denníček, a nie viesť účtovníctvo pre firmu. :)
Peggynka
14.07.14,15:52
Asi začína:
http://www.porada.sk/t246965-aku-zmluvu-treba-dat-modelke-aby-som-si-mohla-zaratat-jej-honorar-do-nakladov-zivnost.html#post2574087
Obávam sa,že by si mala pre začiatok zaplatiť odborníčku,nie je to jednoduché.Ja si to sama tiež nerobím,za chyby sa platí a pokuty nedáš do nákladov.