Laurinkai
23.07.14,14:25
Ahoj poradaci. Chcem sa opytat, ak preinstalujem OS na NTB, co vsetko sa preinstalovanim strati? Vymazu sa len nainstalovane programy, alebo aj napr.subory s dokumentami, obrazkami, apod.? Budem musiet znovu instalovat internet, ktory mam cez pevnu linku a antivir? Moj NTB totiz uz nezobrazuje napr. na nete spravne obrazky. Ked kliknem na obrazok, zobrazi uplne nieco ine alebo su obrazky prekryte vselijakymi znakmi. Dakujem za odpoved.
Chobot
23.07.14,12:34
Preinštalovaním OS sa ti z HDD stratí všetko, programy, dokumenty, fotky ... Programy budeš musieť nainštalovať nanovo, internet bude stačiť len nastaviť, to je najmenej. Dokumenty treba uložiť inde a potom skopírovať späť. Aj antivír treba znovu nainštalovať.

Ale nemyslím, že treba preinštalovať OS. Možno by stačilo odinštalovať všetky internetové prehliadače a znovu nainštalovať jeden - dva, ktoré budeš používať. Alebo ich len aktualizovať na najnovšiu verziu. Alebo ak používaš stále ten istý, tak ho odinštalovať a vyskúšať iný, je ich dosť (Firefox, Chrome, Safari, Opera - to sú len tie najznámejšie). IE schválne nespomínam - ale je dobré ho mať naištalovaný. Niektoré stránky fungujú iba cez IE, napr. katasterportálová mapa sa zobrazí iba v IE s nainšalovaným doplnkom ActiveX.
Laurinkai
23.07.14,18:59
Bohuzial,nie je toprehliadacom. Robia to aj ostatne prehliadace. Asi to naozaj bude OS. Ako mam prosim postupovat? Dakujem.
vlado 33
23.07.14,19:20
A je dôvod k preinštalovaniu? Skúšala si prečistiť, defragmentovať? Aký NTB, aký OS?
Laurinkai
24.07.14,05:38
Vsetko som skusala. Mam aj program na opravu chyb disku, suborov, ktory vykonava aj defragmentaciu v ramci identifikovania a oprav chyb. Robila som ju aj cez PC nielen tymto programom. Ale nic nepomaha. Vzdy nieco najde a opravi. Nieco tomu je a ja neviem co. Preto si myslim, ze je potrebne OS preinstalovat. Moj noutbucik hjulitko /HP/, OS WIN7 ma 8 rokov. Predtym tam bola WISTA. Dokonca ani nastavenia internetu sa mi nezachovaju. Napr. nastavenie zobrazenia na novej karte. Nastavim domovsku stranku, kym nezatvorim NTB tak to ide. Ale po opakovanom spusteni sa to vsetko zrusi. Nie je na case kupit novy, ako sa babrat s tymto? Vdaka za radu.
Juraj Tlach
24.07.14,15:32
Skúšal si systém vrátiť o pár dní nazad?
Laurinkai
24.07.14,17:28
Ano, skusala som, nejde to.