pizzanoel
27.07.14,10:29
Ahojte,

mám taky problem že dnes rano som zapla pc tak ako vždy vsetko sa mi spustilo... a po 20 minutach sa mi zobrazilo nieco ze windows detected error bios... nieco v takom zneni....a zhasla mi obrazovka vypisuje mi ze no signal... tak som vyresetovala pc...znova bolo to iste tmava oobrazovka bios sa ani nezobrazil... nic uplna tma na monitore...:( rozobrala som pc... chladic ide....vytiadla som ram karty vycistila zasunula vytiahla som aj baterku a znova zasunula... a stale nic... v com by mohol byt problem?
pizzanoel
27.07.14,08:30
a este by som doplnila ze ked spustim pc tak mi biosani nepipne ziaden zvuk pri pusteni nie je...:(
Peggynka
27.07.14,13:58
a este by som doplnila ze ked spustim pc tak mi biosani nepipne ziaden zvuk pri pusteni nie je...:(
Skús káble...
misoft
27.07.14,14:09
Ako Peggy poradila - kontrola prepojení. BIOS baterka - na ako dlho bola vytiahnutá? Na vyresetovanie BIOSu by malo stačiť cca 30 sek - 1 min., ale ani dlhšie by nezaškodilo. Ovšem po resete BIOSu je potrebné do BIOSu vstúpiť a nastaviť niektoré veci (napr. dátum a čas, skontrolovať detekciu HDD, nastaviť bootovanie, nastavenie pripojenia periférii (IDE/UEFI) , APCI a pod.). Teda pri zapnutí PC stláčať (podľa typu) Esc, Del, F8 - klávesy (nie spolu!), aby vyskočilo menu pre vstup do BIOSu.
pizzanoel
27.07.14,14:59
kable som poodpajala a znova pozapájala... baterku som vytiahla asi na 5 minut.... a pocitac vobec nereaguje ked stlacim esc, del, F8... ani mi nepipne... huci iba procesor.... a na monitore je tma...:( zacinam mat pocit ze asi odisla zakladna doska ale nechapem ze ako je to mozne ved doteraz pc isiel bez problemov a nikto s tym nic nerobil...keby mi odisli ram karty tak bios by sa aspon nacital alebo sa mylim? nemam tu take tak tie neviem odskusat...:(
misoft
27.07.14,15:05
Tiež možná varianta! Ak máš možnosť - vyskúšaj iný zdroj - je možné, že zdroj nedodáva potrebné napätia ..... (zdroje majú typizované konektory, stačí len poprepájať) ... eliminuje sa tak možnosť chyby zdroja (ak nabehne - máš svoj zdroj chybný, ak nenabehne - doska je v kremíkovom nebi).
sthruska
28.07.14,06:13
Včera som rozprával s Ďurom. Nič mu nebolo a len tak si zomrel.

Chcel som tu dať citáciu, ale nejde mi to skopírovať.
Bitguard
28.07.14,13:14
Skor si myslim, ze problem bude so samotnou doskou nie s biosom. Napriklad radic pre VGA, pomohla by aj presna konfiguracia PC. Osobne si myslim, ze v pripade ze pocitac sa rozbehne (chladic a pod.) nedava signal doska do grafickej karty. Dalsia moznost budu tie ramky v pripade, ze je ram vadna taktiez nedava signal a nerozbehne sa monitor. Skus vymenit ram za ine pripadne ak ich mas viac davat ich do PC po jdenom a skusat zapnut.