Vrčkavá
27.07.14,22:29
Po zakúpení stolového počítača s windows 7 som zistila že zvuk nejde. Nefunguje vo videách, hrách ani pri počúvaní hudby. Skúsila som zapojiť dve rôzne slúchadlá, kúpila som si nové repráky (ktoré fungujú všade len nie na mojom počítači), počítač som vrátila aj do stavu po zakúpení a nič. Toto je môj prvý stolový počítač, zatiaľ mám skúsenosti iba s notebookmi, takže je možné že ide aj o úplne zrejmú vec pri stolových počítačoch, ako je zapnutie zvuku niekde inde ako na paneli úloh. Ovládače mám nainštalované, už som ich skúšala aj preinštalovať, zvuk vypnutý nie je. Ak by mal niekto nápad ako prinútiť zvuk k poslušnosti, bola by som vďačná. Dopredu ďakujem.
misoft
27.07.14,22:20
Ikonka repráčika (vpravo dole) je "aktívna"? Je celkom možné, že nie je predvolené výstupné zvukové zariadenie.
Kliknúť na ikonku PTM > Možnosti ovládania zvuku > objaví sa okno: označiť Všetky zariadenia aktuálne prehrávajúce zvuk (prípadne pre Skype tiež Predvolené komunikačné zariadenie), označiť Speakers.

Alebo iný postup: Kliknúť na ikonku PTM > Zvuky > Prehrávanie - skontrolovať pri Speakers = má byť zelené označenie. Ak nie je - kliknúť na názov PTM a Zapnúť. Toto sa potom stane predvoleným zvukovým zariadením pre všetky aplikácie....