moniV.
29.07.14,21:29
Všade som sa dozvedela , že položiť dlažbu na betón má podobný postup ako keby tam ani nebol, jednoducho veľa podložia kvôli odtekaniu vody. No nedá sa položiť takým spôsobom, že zmiešam piesok s cementom, vysypem na betón, položím dlažbu, užabujem, vyšpárujem pieskom+cement a zvlhčím. Tým to celé zatvrdne a voda stečie po povrchu /ako keby po betóne/. Čo Vy na tento starý spôsob?
cocker.ba
30.07.14,12:56
ja som to tak uroibil na casti chodnika, hovori sa tomu suchy beton (drobny betonarsky strk+cement),,,zatial spokojnost.
moniV.
30.07.14,13:03
a ako dlho to už máš? V zime sa s tým nič nestalo? Bojím sa, že predsa niekade pretečie voda a v zime to zmrzne a mráz to pokazí...
cocker.ba
30.07.14,16:03
rok. od minuleho leta. ale ja mam pod tym suchym betoniom este vrstvu betonarskeho strku. potreboval som pod dlazbou spevnit podklad a zrovna davat na klasickyliaty beton sa mi nezdalo to spravne riesenie.
buchač
30.07.14,17:04
Áno je to možné.

Položenie dlažby do samotného betónu je trochu komplikovanejšie, ako sa to zdá.
Toto by som zveril do rúk jedine kvalifikovanému odborníkovi. Nie je totiž jednoduché dať tú zámkovú dlažbu do vodováhy.

Návody na položenie zámkovej dlažby do zmiešaniny piesku s cementom a následným poliatim vodou sú na aj na You Tube.
Napríklad, ale podstatný je ten záver na videu.

http://www.youtube.com/watch?v=HZFo51EAek4
moniV.
30.07.14,17:38
hľadám, hľadám, ale nič..... možeš poskytnúť link na to video na You Tube, prosím?
buchač
30.07.14,17:41
Jáááj ...sorry ...:D :D :D

Opravené ...;)
moniV.
31.07.14,07:20
jééééj, to je skvelé..... len to nerieši môj problém :D , lebo ja mám vybetónovanú cestu ku garáži a chcem na ňu položiť zámkovú dlažbu a nechcem dávať preč ten už existujúci betón....
vlado 33
31.07.14,08:53
Ja by som skôr spravil ako spojivo, cementové mlieko1kg cementu na liter vody. Záleží od dlažby, či keramická alebo betónová. Keramické jedine do lepidla inač môže po čase pnutím explodovať. Moderné dlažby nie sú nasiakavé a teda nevhodné pre uloženie do cem. mlieka.
vlado 33
31.07.14,09:01
Teraz som si všimol, že sa jedná o zámkovú dlažbu. Dá sa to s tým cem. mliekom ale tú žabu by som radšej na to nepúšťal. Skôr gumené kladivko a pekne pomaličky ukladať.