veronika1212
30.07.14,10:42
Pekný deň,
chcem sa opýtať ako to bude učtovne - ked mj klient je zivnostnik ale zaroven aj tichym spolocnikom a teraz ma zaplatit nejake tri faktury on zo svojho uctu, s tym, ze on mu ich vrati - ale otazka znie AKO TO UROBIT?
alebo staci iba v uctovnictve dany vydaj evidovat ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane a nasledny prijem ako prijem neovyplnujuci ZD? a dolozit to pri prpadnej kotnrole nejakou zmluvou o tichom spolocnikovi?alebo aby mu vystavil ten podnikatel nejku fakturu kde si on to nejako sparuje ???co mi pride ako blbost - ak aj tak na co by mu tu fakturu vystavoval?

Dakujem za dpoved
Economic
21.08.14,17:29
Nezrozumiteľná otázka. Tichým spoločníkom je v nejakej SRO ? Lebo mi nedáva logiku že je živnostník a tichý spoločník zároveň. Koho vlastne účtuješ toho živnostníka ? Ale SRO ?
avalik
22.08.14,04:50
veronika1212
Pekný deň,
chcem sa opýtať ako to bude učtovne - ked mj klient je zivnostnik ale zaroven aj tichym spolocnikom a teraz ma zaplatit nejake tri faktury on zo svojho uctu, s tym, ze on mu ich vrati - ale otazka znie AKO TO UROBIT?
alebo staci iba v uctovnictve dany vydaj evidovat ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane a nasledny prijem ako prijem neovyplnujuci ZD? a dolozit to pri prpadnej kotnrole nejakou zmluvou o tichom spolocnikovi?alebo aby mu vystavil ten podnikatel nejku fakturu kde si on to nejako sparuje ???co mi pride ako blbost - ak aj tak na co by mu tu fakturu vystavoval?

Dakujem za dpoved
--------------------------------------------------
skusim sa z toho prepletenca vymotat

uctujes zivnostnika
zivnostnik je zaroven tichy spolocnik

tichy spolocnik si objednal tovary/sluzby u sro, sro vystavi 3 faktury ...
sro vyplati podiel tichemu spolocnikovi v suhrnnej sume vyssie spomenutych 3 faktur

podla mna ak tichy spolocnik/zivnostnik pouzije sukromny ucet a nie firemny ucet zivnostnika, nic uctovat nemusis
Zita5
22.08.14,05:20
Nejasná otázka - komu je tichým spoločníkom .S.r.o. resp. nejakému živnostníkovi ?
Ak je tichým spoločníkom, treba spraviť zmluvu o vklade tichého spoločníka a nech prevedie na účet tomu , komu chce uhradiť FA a odberateľ priamo nech uhradí tie faktúry, na ktorých sa dohodli . Zmluvu treba doložiť k danému príjmu a potom riadne z účtovníctva uhradiť FA .

Alebo druhá alternatíva tak isto pod záštitou zmluvy o vklade tichého spoločníka , nech dotyčnému prevedie peniaze na osobný účet a ten dotyčný si ich prevedie na firemný .Potom uhradí FA .