Ajk&
01.08.14,08:38
Mám kopanú studňu hĺbka cca 10 metrov, stĺpec vody sa pohybuje v lete okolo 2,5-3 metre, naspodu je piesok. Polievam záhradu, deťom sa napúšťa do bazéna, niekedy musím čakať kým do studne natečie voda. To čo máme sme zdedili, je staré a podľa mňa aj žerie veľa elektriky. Finančne by mi vyhovoval taký stred: ani veľmi drahé ani to najlacnejšie. Ešte jedna taká babská ;)pragmatická otázka: v akej výške je ho najlepšie umiestniť, úplne na spodok studne? Za dobrú radu vám patrí vďaka milí poraďáci.
Anika61
23.08.14,17:23
Mame obycajne,ponorne cerpadlo s plavakom,ked hladina vody klese tak sa automaticky vypne.Dala som zan 30 eur ,kupila som ho v bazare…najprv sme mali 4krat drahsie,ale hrozne…nemohlo byt na slnku,nemohlo byt v mraze a hned mu odisiel vypinac.Nie vsetko drahe je aj dobre!! No a tak to ""obycajne""mi muz upravil,uz 3 roky je v studni,nie je na dne,polozili sme ho na vacsiu skalu aby nenasavalo piesok a blato. Nevyberame ho ani v zime…este nikdy nezamrzlo…A este k tym upravam: muz zakopal privodny kabel el.do zeme ,vtiahol ho do plastovej rurky a potiahol ho dole do pivnice kde mi urobil vypinac. Tak ked chcem vodu,spravim len stuk vypinacom. Natiahnem len hadicu a polievam…A este studnu mam cca 6 m od domu.Ale treba sa aj poradit v special.predajni…Zelam dobry vyber!
buchač
23.08.14,18:08
Bohate stačí aj toto...;)
Cena cca 50 €.

http://www.lidl.sk/sk/produktove-videa.htm