pile1983
01.08.14,17:55
Ako demontujem nôž kosačky, ak je hlava skrutky noža zodratá?


Značka kosačky: Castel Garden

Ty kosačky: C390
Dôvod zodratia je nasledovný. Poistné čapíky unášača som pri kosení odrazil. Zostatok poistných čapov odchýlil nôž o milimeter vyššie a som nevedel uvoľniť skrutku noža. Použil som neprimeranú silu a zodral som maticu skrutky noža, pretože je vyrobená z plastu (evidentne nepomerne mäkkého). To, že má unášač noža plastové čapíky chápem, je to ochrana motora pred poškodením. Nejde mi však do hlavy prečo je skrutka noža vyrobená z dvoch materiálov - telo skrutky je kovové a matica je plastová.

Viete prosím niekto povedať, prečo vyrábajú maticu skrutky z plastu?

Ďakujem
sosak
01.08.14,16:33
Na fotografii je skrutka s hlavou z plastu, resp. potiahnutá plastom, kde pod vrstvou plastu sa nachádza kovová časť. Takéto skrutky sa musia povolovať trubkovým, alebo ak je miesto očkovým klúčom, aby tlak bol vyvinutý na všetky 6 plôch hlavy skrutky, , aby sa nestrhla plastová hlava skrutky. Podľa toho čo zostalo namiesto hlavy skrutky, by si mohol použiť na povolenie kliešte, resp. tzv. blicky. Kúp si novú skrutku, aby si sa uistil či sa povoluje doľava, alebo doprava, je celkom možné, že si " povoloval " na opačnú stranu a strhol si hrany na skrutke.
lapejko
01.08.14,16:39
Plast je tam asi kvôli ochrane pred elektrinou ak by motor prebíjal a kosila by sa mokrá tráva?!
pankratz
01.08.14,16:42
Musí tam byť ten plast ? Keby sa a odstránil celkom a pokiaľ by bola horná časť celkom okrúhla, tak pilníkom vybrúsiť oproti sebe dve plôšky, aby sa mohol nasadiť vidlicový kľúč, pôvodnú skrutku nahradiť celokovovou, s pružnou podložkou.
peterkos2
01.08.14,16:54
Nôž je stále kovový
peterkos2
01.08.14,16:58
Aby sa zodrala a kúpila nová-biizniis
Kvalitné blicky alebo naklepnúť očkový kľúč alebo golu.Tiež to mám podobné a gola vždy zabrala
lapejko
01.08.14,18:07
áno ale nemá kontakt s kovom motora, je osadený v plaste.
vlado 33
01.08.14,18:31
Presne tak, kvôli elektrine. Tiež som dumal, nevydumal. Ďalšia skúsenosť.
peterkos2
01.08.14,18:38
Pravda,pravda, teraz som to pozeral-už som zabudol,lebo som dlho nebrúsil nôž
pile1983
02.08.14,12:12
Použil som očkový kľúč. Naklepol som ho na hlavu skrutky kladivom. Jemne a pasoval dobre. Rovnomerný tlak, nerovnomerný tlak, asi som to nepovoloval ale zaťahoval (v protismere hodinových ručičiek, kosačka bola otočená nožom na kosenie smerom hore) až kým som plastovú hlavu skrutky nezodral. Blicky mám, vyskúšam. Jednoznačne si musím kúpiť novú skrutku. Vďaka.