Viera123
18.04.06,21:17
no vyzerá to, že nikto okrem mňa tu nemá žiadne kozmetické problémy :):):)Ale teraz sa chcem spýtať na to, čo trápi hlavne moje deti. Čo osobne pomáha vám v boji s lupinami? Napadlo ma, že sa popýtam práve tu na porade, pretože môj syn, keď som sa ho pýtala, prečo si neumyje hlavu (a zväčša si ju umýva často, má krátke vlasy, hneď mi uschnú) povedal, že všetky šampóny, ktoré máme doma mu spôsobujú lupiny :mad:.
A to podotýkam, že ich máme toľko, že ich nespočítam na prstoch oboch rúk.
Aj dcéra mala/má podobný problém, tá používala prípravok z lekárne, ktorý je úplne na inej báze, volal sa Nizoral, no jej nezabral ani ten (aj keď osobne si myslím, že je veľmi dobrý).
Poradíte?
Miriam.x
18.04.06,19:21
Môj manžel má tiež problémy s lupinami, skúsil už veľa šampónov proti lupinám, každý mu zaberie na určitý čas, potom ho musí vymeniť. Teraz má nejaký z Vichy, zatiaľ sa nesťažuje.:D Som zvedavá aké skúsenosti majú ostatní, tiež sa rada poučím.;)
veva125
18.04.06,19:28
Mne osobne žiaden zo šamponov proti lupinám nepomáha, jediný účinný (pre mňa) je nizoral. Treba ho však používať s prestávkami.
Viera123
18.04.06,19:31
Mne osobne žiaden zo šamponov proti lupinám nepomáha, jediný účinný (pre mňa) je nizoral. Treba ho však používať s prestávkami.
Nizoral je fakt dobrý, ale aj riadne drahý a pritom balenie je také, že ho musí lekárnička dvakrát položiť na pult, aby som ho vôbec zbadala. Ako dlho treba robiť prestávky medzi nimi? Podľa mňa, ak nezaberie Nizoral, tak by sa asi nemal už nejako pravidelne používať, aspoň som to tak pochopila z vyjadrenia lekárničky.
veva125
18.04.06,19:41
Ak nezaberie nizoral, nie je dovod ho používať. Ja ho používam 3 týždne, potom prestávka až kým nemám privela lupín a znovu 3 týždne. A tak dokola. Drahý je, ale keď iné nezaberá...
Viera123
18.04.06,19:58
Ak nezaberie nizoral, nie je dovod ho používať. Ja ho používam 3 týždne, potom prestávka až kým nemám privela lupín a znovu 3 týždne. A tak dokola. Drahý je, ale keď iné nezaberá...
No on na dobu, čo ho používala zabral, ale potom sa lupiny veselo tvorili ďalej, a ten šampón by mal práve aj po tom, ako ho prestaneme používať, obmedziť tvorbu lupín.
KEJKA
18.04.06,19:59
mne poradili po každom umytí, ale aj medzi umývaním použiť obyčajnú brezovú vodu a pomasírovať končeky korienky vlasov.
Je to lacné a hlavne účinné.
Zo začiatku som aplikovala 3-4 razy týždenné.
veva125
18.04.06,20:03
No on na dobu, čo ho používala zabral, ale potom sa lupiny veselo tvorili ďalej, a ten šampón by mal práve aj po tom, ako ho prestaneme používať, obmedziť tvorbu lupín.

Ano, ja mam niekedy relatívny pokoj aj pol roka. Relatívny znamená, že lupiny mám, "ale nesypú sa mi z hlavy pri každom pohybe".
Viera123
18.04.06,20:05
mne poradili po každom umytí, ale aj medzi umývaním použiť obyčajnú brezovú vodu a pomasírovať končeky vasov. Je to lacné a hlavne účinné.
Zo začiatku som aplikovala 3-4 razy týždenné.
Nie korienky vlasov? Lebo neviem, ako by si masírovali končeky vlasov:confused:.
KEJKA
18.04.06,20:39
Nie korienky vlasov? Lebo neviem, ako by si masírovali končeky vlasov:confused:.
iste... korienky, na končekoch by mi to asi nepomohlo:D:D:D:D
smajlinka
18.04.06,21:14
Mozem poradit sapmon proti lupinam z AVONU, najdete ho tu:
http://katalog.avon.sk/index.php?www=catalog_detail&id_product_group=4376, priatel ma podobny problem a nezaberali ziadne sampony, ale po umyti tymto samponom, mi sam hovoril, ze ma akesi dobre vlasy a ze ho hlava nesvrbi :). Ja sama som si vsimla, ze uz nema taku bielu hlavu :) :).
Viera123
18.04.06,21:19
Mozem poradit sapmon proti lupinam z AVONU, najdete ho tu:
http://katalog.avon.sk/index.php?www=catalog_detail&id_product_group=4376, priatel ma podobny problem a nezaberali ziadne sampony, ale po umyti tymto samponom, mi sam hovoril, ze ma akesi dobre vlasy a ze ho hlava nesvrbi :). Ja sama som si vsimla, ze uz nema taku bielu hlavu :) :). No vidíš smajlinka, teraz sme urobili "bartrový" obchod, ja som poradila tebe a ty mne :-). Ďakujem, dcéra i syn vyskúšajú :).
Viera123
19.04.06,07:46
Žiadne ďalšie rady okolo problémov s lupinami nie sú?:rolleyes:
učtovníčka
19.04.06,08:37
Myslím že na tento problém sa treba pozerať nie z konečného efektu sypania lupín, ale prečo sa tvoria. Je to asi preto že organizmus nám dáva najavo že mu niečo chýba a nevládze tú nevyživenú pokožku udržať a tak sa odlúpne. Ja by som mu pomohla a doplnila by som živiny ktoré súvisia z pokožkou a vlasmi. Sú aj špeciálne cielené doplnky na vlasy,pokožku a nechty, alebo univerzálne je potrebné doplniť "kvalitné" lebo si to zaslúžime : vitamíny radu B, E a C.
Šampóny bez doplnenia živín budú len zárobkom pre reklamné agentúry a TV.Majú len krátkodobý efekt pre pokožku a dlhodobý pre predajcov.
Viera123
19.04.06,11:49
Myslím že na tento problém sa treba pozerať nie z konečného efektu sypania lupín, ale prečo sa tvoria. Je to asi preto že organizmus nám dáva najavo že mu niečo chýba a nevládze tú nevyživenú pokožku udržať a tak sa odlúpne. Ja by som mu pomohla a doplnila by som živiny ktoré súvisia z pokožkou a vlasmi. Sú aj špeciálne cielené doplnky na vlasy,pokožku a nechty, alebo univerzálne je potrebné doplniť "kvalitné" lebo si to zaslúžime : vitamíny radu B, E a C.
Šampóny bez doplnenia živín budú len zárobkom pre reklamné agentúry a TV.Majú len krátkodobý efekt pre pokožku a dlhodobý pre predajcov.
Možné to je, ale myslím, že problém u dcéry spôsobovalo hlavne časté fúkanie vlasov horúcim vzduchom a tým si pokožku hlavy veľmi poškodila:mee:.
smajlinka
19.04.06,11:57
Alebo vyskusajte vyrobky od Walmarku, konkretne Viaderm je na vlasy, plet a nechty. Ja som ho uzivala a bola som spokojna, hlavne co sa pleti tyka. Je vela vyrobkov, ktore posobia na pokozku, napriklad aj Vitamin A, ten ani nie je drahy, a mozno bude posobit aj na pokozku hlavy.
Viera123
19.04.06,11:58
Alebo vyskusajte vyrobky od Walmarku, konkretne Viaderm je na vlasy, plet a nechty. Ja som ho uzivala a bola som spokojna, hlavne co sa pleti tyka. Je vela vyrobkov, ktore posobia na pokozku, napriklad aj Vitamin A, ten ani nie je drahy, a mozno bude posobit aj na pokozku hlavy.
To sú vitamínové doplnky, ano?
smajlinka
19.04.06,12:14
áno, a viac o nich najdete tu:
http://www.walmark.sk/pharmacy_products.asp
a je ich dostat kupit v kazdej dobrej lekarni, ale z vlastnej skusenosti odporucam kupovat len v lekarnach, ktore su sucastou siete walmark, lebo predavaju vyrobky lacnejsie. Tie lekarne, ktore predavaju len akoze zopar vyrobkov, ich maju omnoho drahsie.

Napriklad spominany Vitamin A, mate tu http://www.walmark.sk/product_detail.asp?nl_product_id=7
rada
19.04.06,15:00
Žiadne ďalšie rady okolo problémov s lupinami nie sú?:rolleyes:

Ja mám problémy za sebou. Použila som bez prestávky asi 4 či 5 dávok už spomínaného Nizoralu a od vtedy mám pokoj.

Moja priateľka je alebo bola na tom horšie. Nič jej nezaberalo ani Nizoral. Niekde sa dočítala o španielskom šampóne SKIN - CAP. Ten som jej priniesla zo Španielska - jedno balenie vydržalo približne rok. Pre horšie prípady je aj olejčekový spray. To jej veľmi pomáha, pri používaní a už aj v súčastnosti pri obmedzovaní nemá žiadne problémy. Výhodou je to, že predmetný šampón, spray a aj iné výrobky už dováža na Slovensko bratislavská firma. Je pravdou, že sú trocha drahé, ale ak ich účelom je odstrániť problém ktorý vôbec nie je príjemný či pre dieťa či pre dospelého ako aj pre psychickú pohodu každý rád siahne hlbšie do peňaženky. A to si musí každý zvážiť sám.
lokok
20.04.06,13:26
Ten problem s lupinami poznam. Skusali sme rôzne šampony. No z firmy Vichy nam pomohol. Kupite ho v lekarni a este aj podla toho, ake lupiny mate, či suche alebo take mastnejsie. Je sice drachši, ale nedam na neho dopustiť. Manželovi ani jeden šampon nepomohol, až tento. A to sme skusali toho dosť.
janasv
25.05.06,05:48
Nizoral je fakt dobrý, ale aj riadne drahý a pritom balenie je také, že ho musí lekárnička dvakrát položiť na pult, aby som ho vôbec zbadala. Ako dlho treba robiť prestávky medzi nimi? Podľa mňa, ak nezaberie Nizoral, tak by sa asi nemal už nejako pravidelne používať, aspoň som to tak pochopila z vyjadrenia lekárničky.
Co sa tyka ceny - viem, ze bola aj slovenska verzia Nizoralu - len si neviem spomenut na nazov.:confused: Bolo ho viac za priblizne rovnaku cenu.
Pouzitie je vysvetlene v prilozenom letaku - najprv nejako 2x do tyzdna /2 tyzdne/, potom raz za tyzden /2 tyzdne/, potom raz za 2 tyzdne /2x/ a potom raz za mesiac.:D
Dost pomaha aj vlasova voda Capilan B a aj Q. :p
Mne este aj vajickovo-olejove zabaly. :)Tie mi odporucila aj lekarka, inak si z casu na cas musim davat do na pokozku hlavy akusi hormonalnu vodicku...:eek:
Dobry je aj sampon Crisan-proti lupinam.
janasv
25.05.06,06:01
Mam to!:):p:rolleyes:
BIFONAZOL-SL, vyraba to ZENTIVA. Da sa to pohladat na www.zentiva.sk.
Chcela som pripojit link, ale nejde mi to skopirovat:confused::confused::confused:...
Marína
25.05.06,06:18
Dôležité je, aby šampón obsahoval síru. Tú obsahuje už zmienený Nizoral.
kalkulka
20.08.06,15:13
Nizoral je fakt dobrý, ale ak nezabral, je to chyba pokožky. Odporučila by som navštíviť kožného lekára. Ale kým ho navštívite, radila som sa s kaderníčkou. Tá mi poradila obyčajný starodávny vajíčkový, svetlý šampón, tmavý zelený, tie staré osvedčené, ale hlavne, že šampóny sa nemajú používať v koncentrovanom stave. Majú sa zriediť vodou a až tak použiť na vlasy. Vyskúšala som to a lupín som sa postupne zbavila. A ešte jedna rada. Ak nič nepomáha, môže to byť aj signálom z nedostatku zinku v organizme. Tak veľa zdaru pri boji s lupinami.
tiny77
20.08.06,16:07
plne suhlasim s prechadzajucim prispevkom od kalkulky
a este - skusila som lacnejsi, ako nizoral, ale o to efektivnejsi sposob - sampon z lekarne (stoji okolo 180,-Sk)
uz po prvom pouziti hnusne lupiny vyplavilo :)
sa vola POLYTAR a smrdi sírou. :eek:
ale skutocne pomaha.
a tiez odporucam doplnit zinok, selen:rolleyes:
Mackovka
25.08.06,08:32
Polytar je dechtový šampón, pôvodne bol len na recept, ale dnes sa bežne dá kúpiť v lekárni. Používala som ho a okrem neho vitamín B6. Dobré je aj oplachovanie hlavy po umytí vývarom z listov orecha. Ale mne sa zdá najlepší účinok po používaní Henny - dostať ju už aj bez farby, len s regeneračným účinkom.
Manual
25.08.06,08:36
Na lupiny je výborná aj lopúchová voda. Predáva sa normálne v obchodoch. podobne ako brezová voda.
Používať denne, vmasírovať do pokožky.
Pekný deň...
monikavk
20.10.06,17:14
... a este jednu radu pridam aj ja, ta tu este nie je... po umytí bežným šampónom si opláchnut vlasy octovou vodou /cca 1:10/ , potom už neoplachovať! - aj ked chvilu vlasy smrdkaju, uz po prvom použití je vidiet rozdiel... a to som si odskusala aj Nizoral, aj Avonacke a Oriflameacke sampony, aj vsetky bezne dostupné v drogériách... Dufam ze pomoze aj niekomu inemu...
:)
Lucuš
22.10.06,09:41
No aj ja som mala tento problé a poviem vám poskúšala som všetko.
Mala som aj Nizoral aj pomohol ale akonáhle som ho ptestala používať milé lupinky sa mi vrátili, takže myslím, že pomôže ale len na určitú dobu a sme zasa na začiatku ako pred používaním. Určite chýba zinok.
Leila2006
23.10.06,08:16
Nečítala som celú túto diskusiu, takže možno poviem niečo, čo tu už bolo.
Lupiny sú hubovité ochorenie, naprv ich asi treba preliečiť šampónom s antimykotickou zložkou, mnohé tu už boli spomenuté, ale vlasovú pokožku zbytočne len dráždia. Skúste prírodné šampóny, na rastlinnej báze, bez akýchkoľvek chemických zložiek. Sú už aj na Slovensku, nejdem menovať značky, stačí si nájsť cez google, napr. ako prírodnú kozmetiku.
Kolenčík
03.11.06,18:51
Mám doma veľmi starú knihu "Staré, dobré vyskúšané" a tam sa uvádza: Šťava z cibule s trochou ALPY. Natierať 1 x v týždní
Sharon
27.03.07,09:01
Skúste sa pozrieť sem na nejaké prírodné recepty
http://wanda.atlas.sk/moda-a-krasa/vlasy/62571/
1janka
29.03.07,07:24
ahojte poradáčky....skúste prípravok, ktorý mne predpísala kožná lekárka...mám to vyskúšané a ozaj skvelý prípravok, prestali mi aj padať vlasy..aj ma prestala svrbieť hlava ...volá sa to belosalic, je to taká vodička ktorou si potierate hlavu...ozaj skvelé po pár použitiach mi zmizli lupiny...:)
hribopierre
02.04.07,08:02
Odporucam sampon SELSUN, su rôzne druhy, mne zabera modry. A este jedna rada, umyvajte si vlasy tak casto ako mozete. Po case sa urcite dostavi pozitivny vysledok. Vela trpezlivosti.
http://www.eki.sk/selsun.php
Sharon
19.04.07,11:34
Mrkla som sa na stránku Zentivy a našla som BIFONAZOL-SL, ale len masť. Je aj šampón?
rasto_havalda
28.07.07,15:26
Problémami s vlasovými lupinami - hlavne chronickými - sa zaoberám už dlhšie. Vyvynul som rastlinnú tinktúru, ktorá už po prvom použití odstraňuje hlavnú príčinu vzniku lupín. Funguje naozaj výborne!
sluzby
01.08.07,18:36
tak to je vyborne, mozes prezradit ake rastlinne zloženie ma tinktura a ako je mozne sa k nej dostat.dakujem.
janasv
01.08.07,20:44
Mrkla som sa na stránku Zentivy a našla som BIFONAZOL-SL, ale len masť. Je aj šampón?


http://www.zentiva.sk/default.aspx/sk/product?ver=sk&ID_001=495&coTpl=20
Je tam mast, sampon, tablety a roztok.
Gibson Girl
02.08.07,12:42
Z vlastnej skusenosti ti odporucam sampon Selsun Blue. Je ho dostat iba v lekarni, cenovo sa pohybuje ako Nizoral. Dokoca sa vyraba v niekolkych prevedeniach, podla toho, aky druh vlasov mas. (suche, mastne..) Ucinok sa dostavi ihned.
SERVIS
02.08.07,13:16
Môj syn má také mapy vo vlasoch na pokožke - vyzerá to ako mastné lupiny.
Čo by to mohlo byť?
Jara
02.08.07,13:24
Mohla by to byť aj kožná choroba lupienka. Treba myslím zájsť k lekárovi.
rybanka1
03.09.07,11:15
no vyzerá to, že nikto okrem mňa tu nemá žiadne kozmetické problémy :):):)Ale teraz sa chcem spýtať na to, čo trápi hlavne moje deti. Čo osobne pomáha vám v boji s lupinami? Napadlo ma, že sa popýtam práve tu na porade, pretože môj syn, keď som sa ho pýtala, prečo si neumyje hlavu (a zväčša si ju umýva často, má krátke vlasy, hneď mi uschnú) povedal, že všetky šampóny, ktoré máme doma mu spôsobujú lupiny :mad:.
A to podotýkam, že ich máme toľko, že ich nespočítam na prstoch oboch rúk.
Aj dcéra mala/má podobný problém, tá používala prípravok z lekárne, ktorý je úplne na inej báze, volal sa Nizoral, no jej nezabral ani ten (aj keď osobne si myslím, že je veľmi dobrý).
Poradíte?
Aj sa som mala problémy s lupinami, a fľakmi na tvári. Pomohol mi šampón Bioderma Node na lupiny.Je naozaj dobrý,aj keď nie lacný.
macacko
19.07.09,17:45
ja viem o 2 acylpirínoch rozdrvených v šampone - nechať 2 min. pôsobiť.
Idem vyskúšať, urobili sa mi po trvalej....
Dám vedieť ako zabralo :-))
dufam, že mame acylpirin
macacko
26.07.09,11:00
acylprirín zabral po 3 umytiach :-))
Helik3
27.07.09,07:08
super, to som ešte nepočula,
tiež mávam také obdobia, kedy sa mi spraví veľké množstvo lupín a neviem čo s nimi. Mám kúpený Nizoral a ten používam vždy i keď nie moc pravidelne. V podstate sa mi lupiny vždy po nejakom čase stratia, akurát neviem či je to zásluhou Nizoralu, alebo za to môžu len nejaké zmeny počasia, hormonálne výkyvy ...
lubkava
29.07.09,09:53
Ešte raz krásny a príjemný deň. Dnes Vás poprosím ešte o jednu radu. Malá, 5rokov má lupiny vo vlasoch, malý-2roky, hrubšiu vrstvu, nie sú to ani lupiny, mávajú to bábätká na hlave.....Kto má skúseností s nejakou účinnou metódou na lupiny a na bábätkovskú "pokrývku", poraďte prosím.
legolas
29.07.09,09:59
...odporučil by som, aby ste navštívili kožného lekára.
Žabinka
29.07.09,10:23
Voľakedy sa to odstraňovalo napr. detským olejčekom, naniesol sa na postihnuté miesto večer, cez noc lupiny zmäkli, potom sa vyčesali, umyla sa hlávka a hotovo.
slavo11
29.07.09,10:26
hlada, googli detska seborea, seborea dermatidis aj tu na porade je tu o tom vela popisane
Olice
29.07.09,11:03
Ešte raz krásny a príjemný deň. Dnes Vás poprosím ešte o jednu radu. Malá, 5rokov má lupiny vo vlasoch, malý-2roky, hrubšiu vrstvu, nie sú to ani lupiny, mávajú to bábätká na hlave.....Kto má skúseností s nejakou účinnou metódou na lupiny a na bábätkovskú "pokrývku", poraďte prosím.
Môjmu synovi na lupiny pomohol šampón HeadSchoulders, používa ho stále.
Síce bol starší než Tvoja dcérka, keď som mu s ním začala umývať vlasy, ale myslím si, že by sa nič nestalo, ak by si je vlasy s ním umyla.
Dá sa vybrať z viacerých druhov, napríklad Sensitív je bez farbív a dermatologicky testovaný, takže by nemal uškodiť.

Čo sa týka tej hrubšej vrstvy vo vlasoch u syna, ako tu už bolo spomínané,
po kúpaní natrieť detským olejčekom, o chvíľu to zmäkne a pomaličky vyčesávať hustým hrebeňom s tenkými zubami. Nerobiť to nasilu, vyčesať len to, čo ide a pokračovať o dva tri dni tým istým spôsobom.
Dermatovenerológa by som navštívila jedine v prípade ak by to bolo rozšírené po celej hlavičke, prípadne by sa to dostávalo do ušiek.
Chce to trpezlivosť, ale skôr, či neskôr by sa to malo stratiť.
macacko
29.07.09,11:50
moj malý 10 mes. ich má trochu doteraz. Mal to aj horšie ale pomaly to mizlo.
Ludovo sa to volá blatko a volakedy to vyčesávali tými kefkami na vlásky. Ja som to ani neolejovala, lebo náš malý mal hned od narodenie dlhočizné vlasy, a nechcela som aby sa jagal ako na Žihárcom hlava mastná.... :-)
Olice
29.07.09,12:10
moj malý 10 mes. ich má trochu doteraz. Mal to aj horšie ale pomaly to mizlo.
Ludovo sa to volá blatko a volakedy to vyčesávali tými kefkami na vlásky. Ja som to ani neolejovala, lebo náš malý mal hned od narodenie dlhočizné vlasy, a nechcela som aby sa jagal ako na Žihárcom hlava mastná.... :-)
:)Ručím Ti za to, že tou kefkou na vlásky ba sa to určite vyčesať nedalo.
Robilo sa to takými hustými krebienkami.
A aby nezostala hlava mastná, ľahká pomoc, naolejovať pred kúpaním a potom umyť vlásky;).
mimotemy... ačo je to na Žihárcom:confused:.
zoooz
18.02.10,12:38
Môžem odporúčiť šampón Polytar. Je ho dostať v lekárni. Je hnedý, strašne smrdí, ale funguje. Je na báze dechtu. Keď zbadám začínajúce lupiny, tak si s ním umyjem hlavu a potom ešte normálnym šampónom (kvôli silnému zápachu). Väčšinou stačia 3 umytia v priebehu týždňa a lupiny sú preč.
avena232
08.03.10,19:07
Tvorba lupín nieje vecou šampónu alebo niečoho podobného.
Väčšinou je to spojené so stravou. Alergén. U mňa kvasnice.
Pomáhajú čaje lipa, praslička, baza čierna, repík, bazalka, skorocel.
inajana
09.03.10,19:49
Mojim deťom - keď boli maličké - na tie novorodenecké "šúplaty" doktorka naordinovala starý dobrý olivový olej - určite poznajú viacerí.
V súčasnosti je maxi-výber detských olejčekov, ale myslím si - nieje nad !!prírodné!! produkty bez chémie, bez vône ...

Teraz sa lupiny objavia zvyčajne, keď im viac podrastú vlasy (nezávisle od roč. obdobia, nezávisle od stravy).
Riešime to VMASÍROVANÍM (raz - dvakrát) domáceho trezalkového oleja na pokožku. Potom majú na pár mesiacov pokoj.
skoda2
13.03.10,19:13
ZDRAVIM vas vsetkych-moja osobna skusenost s lupinami? Skusila som vsetko,ale ked to rozoberem logicky-mam suchu pokozku hlavy-ze?))) Tak som skusila kvalitny lanolin a je to ok))) Ak tak ozvite sa-zozeniem aj Vam.Pekny vecer;)
Helik3
15.03.10,04:57
ahoj skoda2,
a koľko taký kvalitný lanolin stoji? tiež si ho len vmasíruješ do pokožky hlavy?
ja používam Nizoral. je to v pohode po umyti a nejaký den po, ale nerieši to nič. bohužial. na šampóny typu Head&shoulders neverím, takže vyskúšala by som niečo dobré, prírodné...
jurqai
15.03.10,07:12
ja si myslim ze bezny head and shoulders je najlepsi ale podstata je dobre zmyt hlavu inak nema cenu ani nizoral a ten moc neodporucam lebo je to celkom slusne svinstvo
gilda
15.03.10,08:45
Môžem odporúčiť šampón Polytar. Je ho dostať v lekárni. Je hnedý, strašne smrdí, ale funguje. Je na báze dechtu. Keď zbadám začínajúce lupiny, tak si s ním umyjem hlavu a potom ešte normálnym šampónom (kvôli silnému zápachu). Väčšinou stačia 3 umytia v priebehu týždňa a lupiny sú preč.



Je možné aby na nadmerné vypadávanie vlasov bol predpísaný Polytar? Má niekto pri probléme s lupinami ešte aj trápenie s padaním vlasov? Pátram po príčine, lebo lekár povedal, že ide o seboroickú dermatitídu, pritom príznaky tohto ochorenia ani zďaleka tu nie sú - lupiny v norme, na tretí, štvrtý deň treba vlasy umyť. Polytar na padanie vlasov nezabral.
58vlasta
16.03.10,14:50
Je možné aby na nadmerné vypadávanie vlasov bol predpísaný Polytar? Má niekto pri probléme s lupinami ešte aj trápenie s padaním vlasov? Pátram po príčine, lebo lekár povedal, že ide o seboroickú dermatitídu, pritom príznaky tohto ochorenia ani zďaleka tu nie sú - lupiny v norme, na tretí, štvrtý deň treba vlasy umyť. Polytar na padanie vlasov nezabral.

Ja si umývam vlasy každý druhý deň. Na lupiny mi stačil niekedy head and shoulders. Teraz mi rýchlo zmastnejú, tak lupiny nemajú šancu. A teraz na jar je padanie vlasov časté. Masírujem si hlavu takým masážnym hrebeňom. To vraj obmedzuje padanie vlasov. Vraj sto vlasov denne keď vypadne je normálne.:cool:
gilda
16.03.10,16:39
Ja si umývam vlasy každý druhý deň. Na lupiny mi stačil niekedy head and shoulders. Teraz mi rýchlo zmastnejú, tak lupiny nemajú šancu. A teraz na jar je padanie vlasov časté. Masírujem si hlavu takým masážnym hrebeňom. To vraj obmedzuje padanie vlasov. Vraj sto vlasov denne keď vypadne je normálne.:cool:

Žiaľ, je to podstatne viac, najmä posledných 5 týždňov. Záver od kožného lekára je difúzne vypadávanie vlasov - bez zistenia príčiny, záver u endokrinológa - latentná hypotyreoza (mierne znížená činnosť štítnej žľazy), s konštatovaním, že vypadávanie vlasov spôsobuje skôr hypotyreoza.Teda momentálne diagnoza neznáma, bez liečby a vlasy padajú... Ďakujem za reakciu.
ludmilla
16.03.10,20:16
Občas sa lupiny pritrafia aj mne, keď som v strese. Vtedy používam šampón Kerastáse od Loreal, mávam lupiny suché preto šampón na suché lupiny (je dostať aj na mastné), používal ho aj manžel, po pár umytiach sú lupiny naozaj preč.
58vlasta
17.03.10,22:02
Žiaľ, je to podstatne viac, najmä posledných 5 týždňov. Záver od kožného lekára je difúzne vypadávanie vlasov - bez zistenia príčiny, záver u endokrinológa - latentná hypotyreoza (mierne znížená činnosť štítnej žľazy), s konštatovaním, že vypadávanie vlasov spôsobuje skôr hypotyreoza.Teda momentálne diagnoza neznáma, bez liečby a vlasy padajú... Ďakujem za reakciu.

Skús predsa len tú masáž hlavy.
korcka
18.03.10,16:29
Myslím že na tento problém sa treba pozerať nie z konečného efektu sypania lupín, ale prečo sa tvoria. Je to asi preto že organizmus nám dáva najavo že mu niečo chýba a nevládze tú nevyživenú pokožku udržať a tak sa odlúpne. Ja by som mu pomohla a doplnila by som živiny ktoré súvisia z pokožkou a vlasmi. Sú aj špeciálne cielené doplnky na vlasy,pokožku a nechty, alebo univerzálne je potrebné doplniť "kvalitné" lebo si to zaslúžime : vitamíny radu B, E a C.
Šampóny bez doplnenia živín budú len zárobkom pre reklamné agentúry a TV.Majú len krátkodobý efekt pre pokožku a dlhodobý pre predajcov.

Som rada, že niekto to vidí aj z tejto stránky. Môžme používať šampón aký chceme, dočasne síce pomôže, alebo zahladí stopy, ale ak sa lupiny vrátia, alebo nepomáha ani jeden šampón, treba to riešiť znútra, lebo potom to už nemusia byť len lupiny, ale hoci aj plesne.
truch
18.03.10,18:12
Skús predsa len tú masáž hlavy.
Masáž je dobrá, pomôže. U nás máme veľmi mineralizovanú vodu, ktorá vysušuje. Synátor sa nemohol zbaviť lupín. Mladý čiernovlasý chalan a lupiny. Nepomáhali žiadne šampóny, ani špeciálne z lekárne čo napísala kožná lekárka. Pomohla mu obyčajná nívea, ktorú si vždy večer vmasíroval do vlasov. Je na krátko ostrihaný, večer namaže a po lupinách ani stopy.
retriever007
25.01.12,14:36
Dôležité je, aby šampón obsahoval síru. Tú obsahuje už zmienený Nizoral.

Síru obsahuje aj víno (také z ktorého bolí hlava), ale aj vínny ocot...

Inak tiež by som niečo uvítal, lebo mi nesmierne ide na nervy kupovať si každú chvílu inú klávesnicu :-)... Mám aj svietiacu, aj s programovatelnými klávesami, aj takú aj takú, ale jediné čo mi zostáva je kúpiť si typ ULTRASLIM, pretože do tejto jedinej nepadajú kvantá lupín...

Trošku od veci ale skúste rozprávať zúfalcovi o šampónoch... Viac verím kúpe dobrej klávesnice :-(

http://wendows.707.cz/ultraslim2.jpg
retriever007
25.01.12,14:59
acylprirín zabral po 3 umytiach :-))

V akom šampóne? Kyselina acetylsalicilová predpokladám že pôsobí ako fungicíd, teoreticky by fakt mohol zabrať nejaký jemný druh octu alebo citrón... Je tu nejaký fundovaný lekárnik? Vďaka za odpoveď za všetkých aj za mňa...
retriever007
25.01.12,15:03
Ešte jedna poznámka: kedysi sa vraj na lupiny používalo staré zožltnuté maslo ktoré sa votrelo do pokožky vlasov na pol hodiny. Parádne to smrdelo... Prečo práve staré zožltnuté, to neviem, buď kvôli nejakým kutúram alebo kvôli práve tým kyselinám... Počul niekto o tomto?
margot157
21.05.12,05:59
Dobrý deň,
v nedávnej dobe som podstúpila liečbu chrbtice kortikoidmi, ( cca pred 3
mesiacmi), ale už asi dva mesiace mám veľký problém s lupinami a súčasne aj s padaním vlasov, u mňa to padanie bolo v jarných a jesenných mesiacoch viacmenej normálne, ale v takomto rozsahu nikdy, to je niečo strašné, celé chumáče, hlavne pri umývaní, akokeby ani nedržali na hlave, mám dojem, že keby potiahnem, tak mi vypdne úplne každý vlas divím sa že ešte stále mám tých vlasov na hlave dosť a tie lupiny, to je tiež hotová katastrofa, potrasiem hlavou ako keby snežilo :-), to vidím u seba prvý krát v živote, skúšam všetko možné, nič zatiaľ nepomohlo a hlavne farbenie vlasov to ešte zhoršuje, čo som doteraz prečítala, ani kožný lekár veľmi nepomôže, môže to byť narušená hormonálna rovnováha? Zisťuje to kožný? Viete mi prosím poradiť? Môj príspevok vyznieva dosť pesimisticky, ale kto by bol optimista s hlavou plnou lupin, však? Vopred ďakujem, Margot.
lujza.j
21.05.12,17:03