S4lly
03.08.14,14:08
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s touchpadom na notebooku.

Včera večer mi prestala reagovať myška, tak som si povedala, že chvíľku počkám, dokým sa spamätá - niekedy to pomohlo. Samozrejme myška nefungovala, tak som stlačila F5, či som ju náhodou omylom nevypla. Ani v tom chyba nebola.

Všimla som si, že keď som krúžila prstom po touchpade na pracovnej ploche, ikony sa označovali (myška sa nehýbala; stála na mieste). Keď som stlačila pravé tlačidlo myši, vyskočil mi panel čo obvykle.

Po čase som zistila, že myška funguje vtedy, ak stlačím ľavé alebo pravé tlačidlo myši súčasne s pohybom myši na touchpade (napr.: ak chcete označiť nejaký text).

S ničím podobným som sa ešte nestretla, tak som navštívila Google, či sa niečo nové nedozviem tam. Samozrejme som nič podobné nenašla, tak som sa pokúšala nájsť príčinu v Nastaveniach myši, či som náhodou omylom nestlačila nejakú klávesovú skratku, a tým niečo deaktivovala. Prešla som si celé nastavenia, ale na nič som neprišla.

Ak ste sa stretli s niečim podobným a viete to vyriešiť, prosím, poraďte mi. Ďakujem!
misoft
03.08.14,15:28
Ešte tak vedieť, aký je to NB (značka, typ), operačný systém.... asi pohľadám tú magickú kryštáľovú guľu, ktorú som onehdá do kúta zahodil..... možno to zistím i sám.....
S4lly
03.08.14,16:16
Toshiba Satellite C850-1GG; Windows 8
misoft
03.08.14,17:25
Ovládač pre touchpad http://drivers.softpedia.com/get/KEYBOARD-and-MOUSE/Synaptics/Toshiba-Satellite-Pro-C850-Synaptics-Touchpad-Driver-162103-for-Windows-8.shtml
teoreticky by mala i myš fungovať.
Ďalšia možnosť: odobrať zariadenia zo systému (v správcovi zariadení), reštartovať NB, OS by mal zistiť nové zariadenie a inštalovať zo svojej zálohy ovládač. A pokiaľ by sa pri odobratej myši táto zasunula, OS by ju rozpoznal a tiež by inštaloval ovládač.