mairiam
17.08.14,07:49
sthruska
17.08.14,08:27
Možno. Ale môže to byť aj HDD či OS.
mairiam
17.08.14,09:13
HDD je úplne v pohode a chodil tam Win7 i WinX úplne v pohode so všetkými drivrami, takže HDD i OS možno vylúčiť. Okrem toho napájanie HDD po zapnutí funguje, problém je s bootom, resp. s napájaním matičnej dosky. Samotná doska je diskutabilná, tá buď funguje alebo nefunguje, v mojom prípade notebook normálne nabootuje, inokedy zasa nie, alebo až po viacerých zapnutiach.
misoft
17.08.14,11:37
No ja by som skôr tipoval práve ten HDD!
Píšeš, že, že napájanie ostatných komponentov je vždy OK. T.z. zdrojová časť funguje. Ak by bola chybná doska - tak by niečo z toho nefungovalo úplne. A už nie v "intervaloch" - ak sa doska odporúča - tak dokonale! Ale opakované spúšťanie bootovania z HDD - asi už odchádza.
To že sa tam nainštaloval W7 - mal vtedy "šťastnú hodinku". Prever ten HDD týmto http://www.hdtune.com/
mecky
17.08.14,14:53
kludne to moze byt vadna doska, na taketo blbnutie staci nejaky studeny spoj,
myslim ze sa to sprava tak ze sa ani nespusti monitor, len sa toci vetrak a svietia kontrolky, vsak?
mairiam
17.08.14,17:52
misoft, vďaka za radu, tipoval si správne, vložil som inštalačné CD Win7, ŃB pekne nabootoval a z backupu som natiahol zálohu na HDD a všetko sa rozbehlo. Mýlila ma skutočnosť, že sa neobjavoval Bios, ale teraz je všetko O.K.. Mecky, tiež pravda, točil sa ventilátor, aktivovala CDROM, svietili kontrolky, točil HDD, ale zdá sa, že HDD nie je celkom kóšer, tak uvidíme, vďaka za príspevok.