maped
18.08.14,12:58
Poprosím o poradenie ohľadne vystavenej dodávateľ. fa číslo dokladu NM14 109, VS: 109 a úhrada na prijatej platbe v hotovosti z ERP úhrada NM14 109.
Ja keď nahrám dodávateľ. fa s VS: 109 a dám si úhradu cez pokladňu, uhradím ju s týmto VS, ale na doklade majú úhrada NM14 109 (číslo faktúry)-ako mám túto faktúru potom uhrádzať v účtovníctve, aby to bolo OK? Mne to zaznamená práve, že bola uhradená pod tým VS. Ďakujem.
kn-alka
18.08.14,12:08
je to ÚPLNE jedno - ty to musíš manuálne spárovať...... to ak ti dodávateľ alebo odberateľ preklepne nejakú číslicu, tak nemáš uhradenú faktúru?
maped
18.08.14,12:35
OK ďakujem.
Tak nemusím brať ohľad na to že si zadali v ERP úhrada číslo fa a ja to mám uhradené výberom variabilného symbolu tejto fa. Chápem to správne?
Antonia Jendrišáková
19.08.14,04:00
Zasa "premyslené" číslovanie dokladov dodávateľov. Fa nájdeš v záväzkoch a uhradíš. Ako píše Jarka.
Llívia
19.08.14,04:44
Ja keď nahrám dodávateľ. fa s VS: 109

Tomuto nerozumiem. Eviduješ aj číslo faktúry, aj variabilný symbol?
Číslo faktúry je NM14 109 (toto číslo ide aj do KV), pod týmto číslom ju eviduješ v záväzkoch, potom nie je rozdiel medzi číslom faktúry, ktoré máš v evidencii, a číslo faktúry na bloku z ERP.
maped
19.08.14,07:50
áno, v učte mám fa číslo: t.j. moje poradové číslo dodávateľ.fa, označenie dokladu to je číslo fa-to smeruje do KV a VS. Uvádzajú sa tam tri údaje. Úhrada môže nastať výberom podľa poradového čísla v učte alebo podľa VS. Aspoň ja to takto mám v mojom softe.