janaGT
21.08.14,08:20
prosím poradíte mi čo by bolo vhodné posadiť ako ihličnatý solitér do predzáhradky, predstavu mám takú, aby sa dal na vianoce ozdobiť, výška cca 3 metre, orientácia je na východ, ďakujem :)
janaGT
21.08.14,06:27
miesto, kam ho chcem posadiť je orientované na východ ...
BXLmiami
21.08.14,08:09
Hlavne nech to nie je žiadna borievka,lebo Ti zničí hrušky.
janaGT
21.08.14,11:23
hrušky nemám :)
BXLmiami
21.08.14,11:42
Ale susedia do dialky 200m určite ano.Tak nebud sebecká a zohľadni,že borievky sú zimnými hostiteľmi hrdze hruškovej.
kukučka
21.08.14,11:48
Dobre vyberaj, čo rástlo na našej ulici je už dávno zrezané, lebo to všetkým prerástlo cez hlavu a boli z toho smeti, napr. lístie z brezy, alebo tam hniezdili vtáčiky a rušilo ich to. Ak vysadíš ihličnatý, tak mu na jar odštikávaj výhonky na polovicu, krásne sa zahustí.
Anika61
21.08.14,21:23
Ak mozem radit,najlepsie daky zakrsok aj to radsej v kvetinaci!Ja som zasadila ihlicnan ku domu,dnes ma 20 m,vsade mam ihlicie a sisky_upchava mi odkvapy,susedia sa stazuju,ked fuka vietor ihlicie a sisky maju v 3 domoch naokolo.Ked je burka idem sa zblaznit od strachu,lebo je vyse strechy.Poziadala som o vyrub -strasne opletacky-lebo strom chraneny,vtaky chranene_ja nie,mne moze padnut aj na hlavu.A este neviem co ma to bude stat,lebo bude treba techniku……Velmi dobre si rozmyslite co zasadite ku domu!!!
arizona
22.08.14,05:26
pmajap
22.08.14,06:17
Do predzáhradky ihličnan jedine čarovejník, sú to špeciálne zákrsky. Pestujú ich aj u nás. Neriskuj to s ničím iným, za pár rokov ti prerastie a budeš mať problém. Pridávam stránku, aby si vedela o čo ide.
http://www.wbgarden.com/nove/ei2.htm
arizona
22.08.14,07:21
Prv sa do zahrad sadili ihlicnany,ktore boli prinesene ako mlade stromceky zvacsa z lesa.Pred 20-30 timi rokmi nikto asi nechyroval o nejakych slachtenych stromcekoch,ktore narastu do mensich rozmerov. Preto su tie stromy dnes obrovske a robia neplechu,ked su zasadene v blizkosti domu.

Ale dnes nie je problem kupit u seriozneho predajcu rozne zakrpatene odrody roznych ihlicnanov, ktore pri troche starostlivosti nepresiahnu pozadovanu vysku. Treba sa zamerat na ihlicnany, ktore znesu hlbsi tvarovaci rez,takze si vysku dokaze majitel ustrazit taku, aka mu vyhovuje.

Ak sa ti paci ihlicnan, porad sa v nejakom dobrom zahradkarstve a urcite najdes nieco pekne. Ja by som sa toho nebala.
janaGT
22.08.14,11:37
Ďakujem všetkým za rady, tak snáď nájdem niečo vhodné :)
janaGT
24.08.14,11:47
tak vyhral cedrus deodara pendula
arizona
24.08.14,12:21
tak vyhral cedrus deodara pendula
Ten je krasny,dobry vyber.

Chcela som ho aj prv navrhnut,len som si ho nevedela predstavit,ako ozdobeny vianocny stromcek .-)
janaGT
09.09.14,09:41
tak neviem si to ešte ani ja predstaviť, ale veď uvidíme na Vianoce :)