Fero11
23.08.14,12:35
Vedel by mi niekto lepsie poradit, pretoze v zakaznickych centrach mi moc poradit nevedia.

Takmer na celom uzemi Slovenska je moznost pripojenia sa na internet prostrednictvom technologie xDSL. Tam kde je moznost DSL, tak urcite je ADSL. V niektorych lokalitach je uz aj moznost VDSL co je o nieco rychlejsie ako ADSL.
Takmer vsetky telefonne linky vlastni slovak telekom, ale pred par rokmi musel povolit poskytovat sluzby po svojich linkach aj inym operatorom.
Teraz DSL pripojenie poskytuje niekolko operatorov na slovensku.
Kedze ja som v dosahu VDSL budem sa bavit len o VDSL (zatial je pre mna max. 20/2 Mbps (co je uplne OK))
Chcem cisto VDSL pripojenie, nic viac, prtoze v zak. centre mi k tomu ponukali, mobily, TV a pod. blbosti o ktore som nemal zaujem a to co som chcel vediet ohladom DSL mi nevedeli povedat.
Mam preverenych zatial 2 operatorov.



Rychlost 20/2 Mbps
Slovak telekom: VDSL internet sluzba "L"
FUP ano
agregacia - nevedeli
cena 15€/mesiac
zlava 10€
Modem blby - viac-menej locknuty od operatora ADB3212 9.9€
suma 359.9€ na 24 mesiacov s modemom
suma 350€ na 24 mesiacov bez modemu


Niekedy mali FUP 240GB/mesiac, po prekroceni zmizili brutalne rychlost, teraz neviem ako to maju a v zak. centre ani dokonca nevedeli co je to FUP

Rychlost 20/2 Mbps
Orange sluzba "internet na doma DSL"
FUP - vraj nie
agregacia - nevedeli
zlava - myslim ze ziadna
modem - len na prenajom (vyzera byt OK) ale 1.99€/mesiac
cena 13.98€/mesiac
suma 335.52€ na 24 mesiacov bez modemu
suma 383.28€ na 24 mesiacov s s modemom (po uplynuti 24 mesiacov ho musim vratit (vyhoda je, ze v pripade ze sa pokazi ho ihned vymenia)


Kedze nemam zaujem o modem ADB3212 a ani nechcem platit orangeu mesacne poplatky za ich zariadenie, tak modem som si uz kupil sam :)
cize teraz to vychadza takto:
Slovak telekom 350€/24 mes
Orange 335.52€/24 mes
Samozrejme vychadza to na orange lepsie cca o 15€, ale chcel by som vediet ci niekto nedokazal vyjednat lepsie podmienky, alebo ci neostalo nieco skryte, alebo ci som na nieco nezabudol. Ono je to niekedy aj tak, ze velmi verime slecnam v zakaznickych centrach a az po case sa dozvieme, ze sa to dalo vyjednat s lepsimi podmienkami, alebo za lepsiu cenu a pod.
Preto sa obraciam na poradakov ake mate skusenosti
Valcake
24.08.14,00:48
Fero11
24.08.14,07:34
Mozno dobre pre dochodcov, ktory net vyuzivaju sporadicky a stahuju velmi malo. 2Mbps je velmi pomale i ked na bezne surfovanie to uplne staci.
Ale aspon som sa dozvedel o nieco viac
http://www.zive.sk/clanok/94362/telekom-nove-balicky-tv-a-internetu-4-mbit-s-vdsl
FUP maju od oktobra a pri rychlosti napr 20Mbps sa da stiahnut za 24 hod cez 170GB, tak ten FUP 120GB mesacne je uplne smiesny.
Ano viem bezny clovek staihne par GB do mesiaca, ale nie su vsetci bezny :)
erik555
24.08.14,08:21
tak sa musis odstahovat tam, kde mas napr. optiku....bez FUP ;)
misoft
24.08.14,10:22
http://www.dsl.sk/article.php?article=15988
I slimák by bol rýchlejší......
nunenko
24.08.14,15:19
neviem, či sa vyplatí kupovať vdsl modem,, ale to vieš ty. Ináč, ten modem,čo prenajíma Orange má prednastavený prístup (vzdialená správa) pre operátora od Orange, ktorý rieši nahlásené problémy operatívne (v rámci ich schopností)..a výkon WIFI je perfektný, pokryje veľa,
FÚP orange neuplatňuje, ale to je nie celkom pravda. Za poplatok, a dá naň (24 mesačnú?) zľavu.

Faktúra je takáto
Fero11
24.08.14,16:48
jj FUP je predpokladam len vtedy ak sa neviazes na 24 mesiacov, ale ked sa zaviazes, tak to je vlastne free.
Este by ma zaujmala agregacia, niekde som pocul, ze linka neni agregovana co sa mi moc nechce verit.
Vedel by si mi este otestovat ping ?
thx
mecky
24.08.14,19:59
Agregacia sa smozrejme uplatnuje. Je dost mozne ze tieto veci si ani nema v sprave orange.
Ping bude taky ako na dsl, zalezi hlavne na kvalite linky, kontraktor telekomu si tu veci neurcuje sam
Valcake
27.08.14,14:16
...áno, máš pravdu....pozrela som sa za tým. Mám od Antiku, ale keďže platím za všetko dosť veľa, niekde musím ubrať...no radšej znížim paušál.
misoft
27.08.14,15:42
Ak máš doma viacej počítačov - stačí ti Antik Štandard. 17.92€. Ibaže neviem, ako to majú s routerom - či povolia router doma pre domácu sieť, alebo len jedno pripojenie. Pretože ak by to bolo len na jeden PC (jedno pripojenie) tak aj tých skoro 18€ je veľa.
Ja mám tiež od súkromného poskytovateľa (síce nie tak rýchly ako Antik - ale stačí) bez FUP neobmedzene (100/100Mbps symetrický) a necelých 16€. A nehľadia na to, čo máš na konci kábla :D.
Valcake
27.08.14,15:53
..jj..od Antiku TV 0€ s dobrým archívom/ Telekom má iba 7 dňový , Internet za 17.92...ale nič som neposkladala, kde by bolo TV, internet-neobmedzený,rýchly...+ paušál aspoň 150min....možno SOVA ...teraz mám Kenguru za 30€...no poraď lepšie.
Možno treba počkať na vianočnú ponuku....
misoft
27.08.14,16:02
Slovanet 15,90€; UPC Fiber 100 - 15€.
Ale skús porovnávač: http://www.porovnat.sk/pripojenie-na-internet-kosice/