Jozef H.
23.08.14,15:53
Viete mi niekto poradiť, navrhnúť akou cestou sa vydať?
Už som tu raz spomínal veci okolo zmeny práce atd,, čo by som samozrejme hned nespravil, ale zaujímajú ma počítače od detstva a práca s nimi. Nemám nič okolo toho vyštudované ale asi som dospel do stavu mysle, kedy si uvedomujem že je potrebne využiť potencial, ktorý vo mne je a ktorý mi pripomínaju ludia okolo mna.
Lenže akou cestou ísť?
PHP,C++, JAVA?
skutočne neviem. Nemám skusenosti v podstate ani s jedným z týchto vecí. Viem že su to roky práce a učenia ale mam chuť a odhodladnie. Viem že JAVA je velmi náročná, preto rozmýšlam nad tým C++ a PHP. Co vy na to?
Budem vdačný za každu radu, kritiku atd..
misoft
23.08.14,15:34
Viete mi niekto poradiť, navrhnúť akou cestou sa vydať?
Už som tu raz spomínal veci okolo zmeny práce atd,, čo by som samozrejme hned nespravil, ale zaujímajú ma počítače od detstva a práca s nimi. Nemám nič okolo toho vyštudované ale asi som dospel do stavu mysle, kedy si uvedomujem že je potrebne využiť potencial, ktorý vo mne je a ktorý mi pripomínaju ludia okolo mna.
Lenže akou cestou ísť?
PHP,C++, JAVA?
skutočne neviem. Nemám skusenosti v podstate ani s jedným z týchto vecí. Viem že su to roky práce a učenia ale mam chuť a odhodladnie. Viem že JAVA je velmi náročná, preto rozmýšlam nad tým C++ a PHP. Co vy na to?
Budem vdačný za každu radu, kritiku atd..
Hmmmmm..... dumám, dumám......
Ale toto hovorí za všetko..... rozmýšľať môžeš, ale pokiaľ to neovládaš, nerozumieš tomu, nemáš to riadne naštudované.... zabudni na akúkoľvek cestu!



Moja rada?

A) začni študovať C++, alebo JAVU, PHP - a až potom uvažuj.

B) zabudni na to.....
Jozef H.
23.08.14,16:55
ved o tom pisem. Ze rozhodnut sa a vydat nejakou cestou. Lenze jeden povie naco PHP, druhy JAVA je zlozita, treti c++ je narocne. Tak mne je jasne ze musim zacat a preto sa pytam kompetentnych co ma logiku a nejaku lepsiu cestu. Mozem sa zabrzdit na PHP na grafike levo tu neovladam teda mam na mtysli graficky dizajn atd. Mal som na myali radu typu chod na c++ je to tazke ale je z toho uzitok vacsi ako baor. z PHP. atd neviem ci ma chapes
Ing. Ľubomír Janoška
23.08.14,16:59
Skúšajte všetko, čo sa dá skúsiť a v čom sa Vám bude dariť, v tom buďte lepší než ostatní, ktorých poznáte. Keď nemáte školy, môžete to nahradiť praxou, ale treba veľa odmakať.
Taynee
23.08.14,17:19
A určite sa chcete venovať vývoju? Do PHP by som nešla. Java je samozrejme veľmi žiadaná, najlepšie v kombinácii s nemeckým jazykom. Avšak aj po štúdiu či prvých kódoch budete stále Junior, lebo vám bude chýbať reálna projektová skúsenosť. C++ developerov je už pomenej. A sú žiadaní - menej ako Javisti, ale o to viac dokáže firma oceniť C++ seniora. Neskúšali ste sa zamyslieť nad testovaním SW? To je veľmi dobrá cesta. Alebo ešte konzultant napríklad SAPu a iných ERP?

Ak by sme išli ku vývoju, tak pre začiatok sa pustite do nejakého jednoduchého jazyka napr. BASIC (základné princípy, príkazy... a potom nejaký komplexnejší, napr. PASCAL (structured programming, data structuring). Potom odporúčam nadstavbu Pascalu OBJECT PASCAL, DELPHI ( objektové programovanie ). Tak zistíš, či ťa to baví, či na to máš a či sa chceš týmto živiť. Ak sú odpovede ÁNO, potom si vyber jeden z: Java, C++, ABAP...
Indeed
23.08.14,17:37
treba vyštudovať ,napr. fakultu informatiky na ČVUT

a potom pride aj vysnívaný job

mam v rodine jedneho špičkového programatora čo študoval TU :

http://www-en.fjfi.cvut.cz/DesktopDefault.aspx?ModuleId=1379
Jozef H.
23.08.14,17:45
asi to budem musiet apravit fakt takto ze co mi pojde lepsie a viac. Je mi jasne ze to bude makacka a narazim na vela prekazok.
Jozef H.
23.08.14,17:48
viac menej som sa nad tym nezamyslal ale necham si poradit. O sape som vital ale nejako som sa priamo k tomu nedoatal. Testovanie SW co to obnasa? Inac co sa tej javy tyka tak aj yo ma vlastbe napadlo ako prve. Kombinacia s pocitacmi ale najma mobilmi a tabletom je velmi ziadana a pojde hore. Ale odradili ma vraj je to o dost narocnejsie ako c++ a php
Jozef H.
23.08.14,17:49
rozumiem ale mam svoj vek aj ked nie 50 :-D ale popri praci nemozem studovat ani externe zial. Casovo nemozne. V praci mam cas ale nie dy. Cas akurat ucit sa nieco take ale nie na skolu VS.
sthruska
25.08.14,06:42
Ak chceš robiť vývoj, tak to bez štúdia nepôjde. Ak sa chceš venovať vývoju, tak niečomu čo je založené na C (C++, C# a neviem čo ešte existuje. Myslím, že tu patrí aj JAVA - ale už dosť rozdielna).

Druhá možnosť je najprv zistiť čo by Ťa bavilo a na čo máš. Po tomto zistení to bude relatívne jednoduché.

Začínať Basic-om, Object Pascal-om, alebo niečím podobným neodporúčam. Treba ísť rovno do rodiny C.
fortunka
25.08.14,06:52
A čo s tým, keď sa to budeš učiť "popri práci", chceš ďalej robiť? Akú máš predstavu? Pretože podľa mňa s jedným jazykom/programom sa pracovať nedá... všetky sú náročne, časovo aj inak... človek musí vedieť aj na čo to potrebuje ;) Podľa mňa jednoznačne minimálne kurz, ak už nie škola alebo porozmýšľať... ak to chceš ako hobby tak je to jedno... ale treba zacat zakladnymi programami ako pise Taynee
Jozef H.
25.08.14,09:01
No čo stým, tak v prvom rade možno časom si nejako privyrobiť popri práci a ak by to málo kladnú krivku tak aj možno ako hlavný pomer. Ale v prvom rade zatial ako privyrobenie.
No je mi to jasne a čim vaic okolo toho zistujem veci tak zistujem že v podstate je všetko prepojene zo všetkým
Jozef H.
25.08.14,09:03
no presne toto som čítal aj ja že basic vytvara zle návyky a radšej rovno prejsť na Cčko z ktoreho v podstate aj tak z časti vychádza aj JAVA.
fortunka
25.08.14,12:28
no a ako co si chces privyrobit? neviem ci niekto dava len take "brigady" ITckarom.... na robenie webstranok, co je teraz asi najcastejsia praca popri, podla mna netreba ani C-cko vediet :)
Jozef H.
25.08.14,14:18
optimalozacie webov na mobily a tablety, webstranky pre bary diskoteky firmy, hry na android a IOS a aplikacie pre andorid market. Tam vydim buducnost ktora sa uz poriadne rozvinula
m1chal
23.09.14,08:34
Mame v IT firme mladych a starsich a musim povedat, ze programovanie je vec, ktoru robia iba mladi ludia. Tych starsich by som rozdelil na dve skupiny.

Prva, ktora zahrna ludi, ktori su v IT od skoly a robia vacsinou projektovy manazment, konzultacie a ine.

Druha skupina zahrna ludi, ktori sa k IT dostali vacsinou az po skole a u nich sa vyuziva najma doslednost, trpezlivost a ochota dotiahnut veci do konca, s cim maju mladsi problem :)

Na vasom mieste by som programovanie v C++ a Jave uplne vynechal a sustredil sa najma na testovanie funkcnosti programov a podobne veci. Programovanie je samozrejme tiez potrebne ale len na zakladnej urovni.

Urcite existuju na tieto temy skolia, alebo online kurzy. Mozete mi kludne napisat spravu.
taiko
23.09.14,09:00
Co uz mas v oblasti IT / PC za sebou? Myslim konrkretne skutky, nie pocity
taiko
23.09.14,09:01
musis si rozmysliet, " CO " chces robit, nie " CIM" to chces robit. Misoft Ti radi spravne. Az ked do toho hupnes, az potom sa Ti mysel otvori
taiko
23.09.14,09:05
Urob si vlastny web. Tam mozes skombinovat aj Delphi, aj PHP ,aj Perl, aj Javu etc. Nuz a potom si popripade vyberies, Ale ako som pisal nizsie, dolezite je Co ches robit nie ako. Ked budes vediet, "co" to "ako" vyvstane samo.
BXLmiami
23.09.14,09:14
Ja poviem VŠ technického smeru s potenciálom dalšieho dobrého zamestnania.
Oliwa
23.09.14,09:28
Otázka: čo si v oblasti informatiky doteraz dosiahol, urobil, vyvinul, predal, na čom si participoval, aké stáže si absolvoval? Ak nič, tak tudy cesta nevede...

V čom si dobrý? Čo Ťa baví a čomu rozumieš? Zdokonaľuj sa v tom... Nie v tom, v čom nedobehneš mladých programátorov, ani keby si im išiel oproti... Keďže nie si študent, ktorý sa rozhoduje, kam ísť... A zaplatiť si nejaký PC kurz sú v tomto prípade asi vyhodené peniaze...

Prepáč, ale mne tá otázka pripadá, ako keby sa niekto pýtal: páči sa mi hudba, ale nemám nič okolo toho vyštudované, ale počúvam ju od detstva... Mám sa učiť hrať Bacha, Chopina, alebo Mozarta? Skutočne neviem. Nemám skúsenosti v podstate ani s jedným... Viem, že je to náročné... Co vy na to?
Oliwa
23.09.14,10:23
Podľa toho, čo vydim, tak sorry, ale Tebe by som žiadnu optimalozaciu webu ani aplikaciu pre andorid market ako zákazku nezadala, to by nešlo...