Martin Karas
26.08.14,20:29
Zdravím poraďáci, Potrebujem radu, resp. chcem sa spýtať. V prvom dome DSL internet - wifi router a modem v jednom - v druhom dome (vzdialený od prvého cca 4 metre a steny hrubé asi 40 cm) chcem tiež internet - pokiaľ kúpim wifi router a pripojím sa už na existujúci router v prvom dome, bude mi to šľapať? :) Ďakujem za rady.
misoft
26.08.14,19:48
Teoreticky - malo by. Prakticky - ťažko.
Dôvod. V prvom dome - kde je router umiestnený? Signál cez koľko stien bude prechádzať? Plus k tomu - vzdialenosť oboch domov od seba.
Martin Karas
26.08.14,19:58
vzdialenosť domov od seba sú asi 4 metre - v prvom dome je router pri obvodovej stene - signál bude prechádzať cez 2 obvodové steny v hrúbke cca 40 cm..
misoft
26.08.14,20:11
Takže dohromady 80cm + 4m - na hrane. Potreboval by si Repeater, aby si potom v druhom dome mohol signál šíriť - inak signál bude slabučký.....
Martin Karas
26.08.14,20:15
ako bez repeatera docielim, aby som mal net aj v tom druhom dome? bez káblového spojenia?
Martin Karas
26.08.14,20:19
čiže jedine s použitím repeater-a? alebo ako inak by som mohol mať v oboch domoch net? (v tom druhom, nie "hlavnom" stačí net na prízemí)
mecky
26.08.14,21:05
a teraz na nejakom mieste v tom druhom dome signal napr na notebook chytas? ak ano, tak tam sa da umiestnit repeater,
ak nie tak to jednoduchym sposobom vyriesit nejde, potom bud natiahnes kabel, alebo kupis AP a nejaku externu sektorovu antenu ktoru umiestnis idealne von a budes dufat ze jednu stenu ten signal prestreli, a nebudu tam na takto kratku vzdialenost nejake sialene odrazy
JuroS1
27.08.14,06:01
mozno keby si dal na router 10dbi antenu a spominane AP v druhom dome, este by sa to mozno dalo MOZNO, ale neriesil by som to tak. tymto ale stracas na kvalite signalu. tahaj kabel!!! ved to nie je veda a ani na zataz. natiahnes cez strechy. kvalita cez kabel je stale lepsia ako vzduchom(vselijake rusive vplyvy) a mas problem porieseny, este si ho mozes celi nasietovat alebo pichnes druhy router alebo AP. inak to neporiesis!! vsade kde sa da tak sa tahaju kable, VSADE!

Kazdopadne je to bezdrotovo ale financne narocnejsie o dost!!