Eva Kacianová Karáčová
29.08.14,09:12
Stiahla som si do počítača Windows 7, ale neviem, ako postupovať ďalej. Ako si ho nainštalujem? Mám ho stiahnutý z instaluj.cz.
KoxXxo
29.08.14,08:34
taiko
29.08.14,09:15
a ,mas k nemu aj licenciu zakupenu, ci to ides hack-nut?
misoft
29.08.14,10:01
1) Windows7 je operačný systém - ten sa nesťahuje! On sa INŠTALUJE!
2) Pretože je to operačný systém - musí byť nainštalovaný na "čistý" disk. To nie je program, alebo hra, ktorá sa už inštaluje v OS. Pokiaľ máš iný operačný systém Windows v PC - tak tomu sa potom vraví UPGRADE (povýšenie). Samotná inštalácia nového operačného systému (OS) z prostredia už existujúceho nie je možná - pretože samotný pôvodný systém sa "bráni" voči zmazaniu (akýsi počítačový pud sebazáchovy)
3) Ak si si ho "stiahla" - mal by to byť súbor *.iso a bootovateľný. Ten si musíš potom dať buď na USB flesh, alebo napíliť na "placku" (DVD). Potom samotná inštalácia začína nastavením bootovania z tohto média a tým sa v BIOSe zmaže pôvodný Windows, sformátuje disk a začne sa inštalácia. Pri tomto prídeš však o VŠETKY dáta (súbory), ktoré si mala v pôvodnom OS! Takže predtým si ich musíš zálohovať!
4) Pred inštaláciou je však potrebné pre ten nový OS pre konkrétny PC stiahnuť si ovládače najmä na sieťovú kartu, WiFi kartu (ak nie je pripojenie káblom, grafickú kartu, chipset. Inak sa stane, že OS bude na PC, ale nebude pracovať (najmä ak nebude pripojenie) a nepripojí sa....a sám si nebude schopný prípadne nájsť ovládače....

Pokiaľ nevieš nainštalovať - nechaj to niekomu, kto sa tomu rozumie, inak narobíš viacej škody, prídeš o dáta.
vlado 33
29.08.14,16:48
taiko.: ona chce inštalovať stiahnutý win. Ako ho zlegalizuje, nie je tvoja starosť.
misoft
29.08.14,16:52
Pokiaľ predtým mala rovnaký - a mala ho predtým legál - číslo má, stačí i toto.....
vlado 33
29.08.14,17:14
Misoft: nie celkom súhlasím. Pokiaľ mala recovery verziu, licencia nemusí byť platná. Stalo sa mi na NTB a volal som aj do Microsoftu aj do Lenova. Potvrdili mi, že licenciu musím mať od výrobcu, teda tú ich recovery. U HP som preinštaloval v pohode, neznášam recovery verzie.
dmc
30.08.14,16:48
Trosku nepresnosti - ale uz sme si zvykli.

Operacny system nemusi byt instalovany na "cisty" disk.
Na HD su kludne naistalujem aj 2operacne systemy a nebudu rovnake.
Pri instalacii vobec nemusis prist o data ulozene na HDD a nieje potrebne formatovat HDD
misoft
30.08.14,19:51
Upresním - partíciu, logický disk - ten musí byť čistý.
HDD je ako taký fyzický disk, ten sa delí na logické disky C:, D: atď. - takže inštalácia NOVÉHO OS je na ČISTÝ (i keď logický) disk. A s tými dátami - čiastočne máš pravdu..... ak sú na inom logickom disku, nestratia sa, ak su však na tom, kde sa bude inštalovať - zmiznú.