Vicino
30.08.14,11:15
Pred dvomi rokmi som kúpil starší počítač s XP. Od začiatku roku mi naskakovali upozornenia, že XP nebude podporovaný, teraz sa mi objavila hláška, že som sa asi stal obeťou soft.kriminality. Súčasne sa mi maže zvolený obrázok na ploche, vždy do čiernej farby. Vo vlastnostiach ho znovu nastavím a po pár minútach zmizne znovu. Dá sa s tým niečo robiť ??
mecky
30.08.14,11:55
kupit si legalny windows :)
rady ineho typu tu na porade asi nedostanes
Chobot
30.08.14,12:02
Nainštaluj si legálny Windows a budeš mať po probléme.
Vicino
31.08.14,08:38
Keď som ho na inzerát kupoval bol som rád, že je lacný a funkčný. Neviem, či sa mi vôbec oplatí do takej starej šunky vôbec kupovať nový Windows. Ale dá sa s tým žiť, aj keď to otravuje - no ak neprídu dáke nové prekvapenia.
vlado 33
31.08.14,14:39
Pravdepodobne si stiahol aktualizáciu na overenie win, nazýva sa: Genuine advantage, pozri v aktualizáciách. V minulosti bol bežný nelegálny win z dôvodu cien PC a OS. Daj vedieť či tú aktualizáciu tam máš.
Vicino
01.09.14,08:20
Nič také som v aktualizáciach nenašiel, automatické som už vypol a nepamätám sa, že by som niečo také sťahoval - vystríham sa takých vecí. Keď som ten počítač kupoval, neoveroval som si, či je software legálny - cena bola i s displeyom veľmi dobrá a vôbec ma nenapadlo, že by mohli byť dáke problémy. A zrejme takých ako ja, sú stovky ... Ale aj tak mi je záhada, čo tú plochu stále hádže do čiernej ...
pankratz
01.09.14,08:44
Vykašli na XP, i keď to bol veľmi dobrý SW. Kúp si novší, najmä legálny. A nezabudni zároveň aj na antivír a firewal.
vlado 33
01.09.14,08:49
Pošlem ti SS, tu sa tieto veci neriešia. Keď dáš počítač, vlastnosti, vypisuje nelegálny win?
Vicino
02.09.14,06:46
Nelegálny win to neoznamuje, vo vlastnostiach systému je oprávnený úžívateľ a číslo.
vlado 33
02.09.14,10:07
Skôr než začneš niečo robiť, zavolaj do Microsoftu.
Oddelenie služieb zákazníkom:
Telefónne číslo: 0850 111 300
Pracovný deň 8.00 - 20.00
Daj si preveriť svoj win, podľa nálepky na PC to nebude problém.
misoft
02.09.14,10:24
A pridať ešte email - ak je OS legálny - zašlú jeden legalizačný súbor (s koncovkou *.hta) - len dvojklik a je to! Ten súbor nech si uloží. Nabudúce môže poslúžiť. Aj pri preinštalovaní sa hodí.
Stevo5
03.09.14,17:44
Ja "chodím" doteraz na WinXP PRO a žiadne problémy som nezistil. Všetko chodí ako má.
Paťulo Hrvol
05.09.14,02:55
Dobré skoré ráno prajem.

Ak chcete vyriešiť váš problém, zapnite si automatické aktualizácie na vašom počítači, stiahnite ich a nainštalujte. Nezáleží na tom, či je váš Windows XP legálny alebo nie, Microsoft už dávnejšie vydal aktualizáciu, ktorá ruší hlásenia o softvérovej kriminalite. (asi sa už prestali zaujímať o to, kto má legálny a kto nelegálny Windows XP).

Pekný deň