stormcatcher
31.08.14,09:44
Dropbox otváram v pc a na dvoch notebookoch. Jeden dávam do opravy. Ako obmedzím aby sa z neho nedalo dostať do Dropboxu. Dá sa to v nastaveniach, alebo je to možné?
Ďakujem
Diana70
31.08.14,08:11
veľmi dobrá otázka, práve toto idem riešiť aj ja, ntb ide do opravy budem robiť zatiaľ iba na pc. ja to budem pre istotu riešiť tak, že si všetko čo mám v dropboxe skopírujem do priečinka dokumenty, nechcem riskovať že mi to zmizne. Som zvedavá na rady ďalších. dík
taiko
31.08.14,08:13
Dropbox otváram v pc a na dvoch notebookoch. Jeden dávam do opravy. Ako obmedzím aby sa z neho nedalo dostať do Dropboxu. Dá sa to v nastaveniach, alebo je to možné?
Ďakujem
a nedavas pri prihlaseniach do DropBox-u login/password? Okrem toho dropbox pouka moznost dvojiteho zabezpecenia, ked okrem hesla musis zadaj aj SMS kod, ktory pride len na Tvoj mobil
https://www.dropbox.com/help/363
taiko
31.08.14,08:14
veľmi dobrá otázka, práve toto idem riešiť aj ja, ntb ide do opravy budem robiť zatiaľ iba na pc. ja to budem pre istotu riešiť tak, že si všetko čo mám v dropboxe skopírujem do priečinka dokumenty, nechcem riskovať že mi to zmizne. Som zvedavá na rady ďalších. dík
nerozumiem, preco by sa Ti to malo stratit, ked je to na serveroch Dropboxu? Okrem toho priecinok "Dokumenty" Ti mozu 'zmiznut" rovnako ako adresar dropbox-u. Ale ako hovorim, Tvoja obava je irelevantna, lebo keby si Tvoj laptop aj spalila, tak to co mas uz seba v dropboxe, je aj na serveroch dropboxu. Vsak o tom vlastne dropbox je.
stormcatcher
31.08.14,09:27
Dropbox otváram v pc a na dvoch notebookoch. Jeden dávam do opravy. Ako obmedzím aby sa z neho nedalo dostať do Dropboxu. Dá sa to v nastaveniach, alebo je to možné?
Ďakujem
a nedavas pri prihlaseniach do DropBox-u login/password? Okrem toho dropbox pouka moznost dvojiteho zabezpecenia, ked okrem hesla musis zadaj aj SMS kod, ktory pride len na Tvoj mobil
https://www.dropbox.com/help/363
Do dropboxu dávam všetko cez zložku, ktorú si Dropbox vytvoril pri inštalácii. Keď súbor na jednop pc vymažem zo zložky, už ho neotvorím ani na jednom. Je natrvalo preč. Keď otvorím stránku Dropboxu, tak som automaticky prihlásený, zo všetkých pc. Už som sa aj niekolkokrát odhlasoval, ale keď otvorím stránku, zase som len automaticky prihlásený
taiko
31.08.14,09:55
Dropbox otváram v pc a na dvoch notebookoch. Jeden dávam do opravy. Ako obmedzím aby sa z neho nedalo dostať do Dropboxu. Dá sa to v nastaveniach, alebo je to možné?
Ďakujem
a nedavas pri prihlaseniach do DropBox-u login/password? Okrem toho dropbox pouka moznost dvojiteho zabezpecenia, ked okrem hesla musis zadaj aj SMS kod, ktory pride len na Tvoj mobil
https://www.dropbox.com/help/363
Do dropboxu dávam všetko cez zložku, ktorú si Dropbox vytvoril pri inštalácii. Keď súbor na jednop pc vymažem zo zložky, už ho neotvorím ani na jednom. Je natrvalo preč. Keď otvorím stránku Dropboxu, tak som automaticky prihlásený, zo všetkých pc. Už som sa aj niekolkokrát odhlasoval, ale keď otvorím stránku, zase som len automaticky prihlásený
1. Ked nechces aby sa Ti subory po vymazani z notebookov nevymazali aj na Dropboxe, tak si vypni atomaticku synchronizaciu. A obsah na Dropboxe spravuj manualne.
2. Na to aby si sa automaticky neprihlasoval, musis si zmazat ulozene hesla v prehliadaci alebo ako som pisal nastav si aj SMS zabezpecienie. Tak pred kazdym prihlasenim budes musiet zadat SMS kod, ktory Ti dropbox posle na mobil
stormcatcher
31.08.14,10:15
1. Ked nechces aby sa Ti subory po vymazani z notebookov nevymazali aj na Dropboxe, tak si vypni atomaticku synchronizaciu. A obsah na Dropboxe spravuj manualne.
2. Na to aby si sa automaticky neprihlasoval, musis si zmazat ulozene hesla v prehliadaci alebo ako som pisal nastav si aj SMS zabezpecienie. Tak pred kazdym prihlasenim budes musiet zadat SMS kod, ktory Ti dropbox posle na mobil
...nenašiel som nikde to prihlásenie cez sms, mám len Dropbox Basic
misoft
31.08.14,13:30
1. Ked nechces aby sa Ti subory po vymazani z notebookov nevymazali aj na Dropboxe, tak si vypni atomaticku synchronizaciu. A obsah na Dropboxe spravuj manualne.
2. Na to aby si sa automaticky neprihlasoval, musis si zmazat ulozene hesla v prehliadaci alebo ako som pisal nastav si aj SMS zabezpecienie. Tak pred kazdym prihlasenim budes musiet zadat SMS kod, ktory Ti dropbox posle na mobil
...nenašiel som nikde to prihlásenie cez sms, mám len Dropbox Basic
...tak zmaž to uložené prihlasovacie meno a heslo v prehliadači.... a už sa automaticky nebude prihlasovať (resp. neponúkne výber prihlasovania...)
stormcatcher
31.08.14,14:47
1. Ked nechces aby sa Ti subory po vymazani z notebookov nevymazali aj na Dropboxe, tak si vypni atomaticku synchronizaciu. A obsah na Dropboxe spravuj manualne.
2. Na to aby si sa automaticky neprihlasoval, musis si zmazat ulozene hesla v prehliadaci alebo ako som pisal nastav si aj SMS zabezpecienie. Tak pred kazdym prihlasenim budes musiet zadat SMS kod, ktory Ti dropbox posle na mobil
...nenašiel som nikde to prihlásenie cez sms, mám len Dropbox Basic
...tak zmaž to uložené prihlasovacie meno a heslo v prehliadači.... a už sa automaticky nebude prihlasovať (resp. neponúkne výber prihlasovania...)
ale cez zložku sa dostanem ku všetkému čo je v Dropboxe uložené, a keď nb bude v oprave, aj tak sa tam dostane. Potrebujem nejako túto zložku odstaviť.
A ak neponúkne výber prihlasovania, ako sa prihlásim?
mecky
31.08.14,17:01
v nastaveniach dropboxu ulinkni pocitac z uctu, odinstaluj dropbox a potom zmaz priecinok dropboxu z pc

ked sa pc vrati z opravi, nainstalujes dropbox, prihlasis sa a subory sa same synchronizuju
stormcatcher
31.08.14,17:30
v nastaveniach dropboxu ulinkni pocitac z uctu, odinstaluj dropbox a potom zmaz priecinok dropboxu z pc

ked sa pc vrati z opravi, nainstalujes dropbox, prihlasis sa a subory sa same synchronizuju
práve tomuto sa chcem vyhnúť.
mecky
31.08.14,17:38
práve tomuto sa chcem vyhnúť.
z akeho dovodu? subory co uz mas v pc sa spravaju ako kazdy iny subor
teoreticky mozes nastavit na dropbox folder klasicke windows permissions, ale to ti v ohlade bezpecnosti nijako nepomoze, napr linux tieto nastavenia ignoruje a dovoli precitat/zmenit cokolvek
jednoducho ak chces tie subory zabezpecit tak aby ich v servise nikto necital, tak ich zmaz :)
sthruska
01.09.14,05:57
[/QUOTE]
jednoducho ak chces tie subory zabezpecit tak aby ich v servise nikto necital, tak ich zmaz :)[/QUOTE]

Ak chceme byť dôsledný, tak to nestačí. Treba minimálne spustiť CCleaner a prečistiť disk s bezpečným vymazaním súborov. Aspoň 1x prepísať všetko voľné miesto na disku.
stormcatcher
01.09.14,06:20
práve tomuto sa chcem vyhnúť.
z akeho dovodu? subory co uz mas v pc sa spravaju ako kazdy iny subor
teoreticky mozes nastavit na dropbox folder klasicke windows permissions, ale to ti v ohlade bezpecnosti nijako nepomoze, napr linux tieto nastavenia ignoruje a dovoli precitat/zmenit cokolvek
jednoducho ak chces tie subory zabezpecit tak aby ich v servise nikto necital, tak ich zmaz :)
...ano, súbory sa správajú ako každý iný súbor. Ale ak z foldra vymažem súbor, vymaže sa aj z dropboxu. Potrebujem, aby folder nebol prepojený s Dropboxom, až potom môžem z neho vymazať súbory, a neskôr znovu obnoviť prepojenie s dropboxom.
Diana70
01.09.14,07:50
Keďže si do dropboxu ukladám zmeny z 2 pc-stolového a ntb, mám obavu že mi pri vymazaní celého dropboxu z ntb vymaže všetky údaje. NTB ide na kompletné preinštalovanie do stavu, kedy som ho kúpila, t.j. bude čistý.
mecky
01.09.14,08:27
...ano, súbory sa správajú ako každý iný súbor. Ale ak z foldra vymažem súbor, vymaže sa aj z dropboxu. Potrebujem, aby folder nebol prepojený s Dropboxom, až potom môžem z neho vymazať súbory, a neskôr znovu obnoviť prepojenie s dropboxom.
ako som pisal vyssie, treba najpr pc odpojit zo synchronizacie, kliknes na ikonu dropboxu v tray bare, v pravo hore bude ozubene koliesko, kliknes, das preferences, account, unlink this dropbox
potom mozes odinstalovavat a mazat ako len chces :)
stormcatcher
01.09.14,09:25
ako som pisal vyssie, treba najpr pc odpojit zo synchronizacie, kliknes na ikonu dropboxu v tray bare, v pravo hore bude ozubene koliesko, kliknes, das preferences, account, unlink this dropbox
potom mozes odinstalovavat a mazat ako len chces :)
...dobre, našiel som to ale som to zatial neodklikol.
Keď som to dobre pochopil, tak pri odkliknutí unlink this dropbox už existujúci folder nebude spojený s Dropboxom. Takže ho môžem vymazať a v dropboxe zostanú zachované všetky súbory.
A potom pri spojení postup bude ten istý? Na to isté kliknúť aby nanovo vytvoril folder?
mecky
01.09.14,10:07
potom bude postup taky ze si dropbox po spusteni pyta prihlasovacie meno a heslo, ked sa prihlasis automaticky sa vytvori folder a synchronizuju subory
stormcatcher
01.09.14,10:46
potom bude postup taky ze si dropbox po spusteni pyta prihlasovacie meno a heslo, ked sa prihlasis automaticky sa vytvori folder a synchronizuju subory
ok.
Ešte jednu otázku. Pri inštalácii sa vytvoril folder na disku C. Chcel by som ho presunúť na disk D. bude fumgovať prepojenie, alebo sa to má nastaviť pri inštalácii Dropboxu?
mecky
01.09.14,11:07
pri instalacii sa to tusim neda,
v preferences, account je hned prva polozka Location, kliknes na Move, vyberies priecinok kam to chces premiestnit a ostatne si uz zariadi dropbox sam
misoft
01.09.14,11:10
Ten folder nechaj v defaultnom umiestnení - Dropbox to tak robí. Dá sa však po inštalácii nastaviť svoje umiestnenie - na pripojenie by to vplyv nemalo mať.