freesia
31.08.14,15:11
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť program, ktorý umožňuje blokovanie vybranej stránky, ale len na určité hodiny (ktoré si sama nastavím) počas dňa? A tiež by bolo najlepšie, ak by sa to potom nedalo odblokovať počas tej doby. Mám Windows 8. Ďakujem za rady :)
sosak
31.08.14,13:26
Myslím že program na blokovanie nevhodnej - vybranej stránky len na určité hodiny počas dňa nie je. Programy na filtrovanie - blokovanie sa dajú stiahnuť napr. tu : http://zodpovedne.sk/kapitola3.php?kat=monitorovanie
Po nainštalovaní programu je treba nastaviť kritéria blokovania a samozrejme heslo. Funkcia v otázke, ktorú by si chcela nie je v žiadnom takomto programe.
misoft
31.08.14,14:10
Súhlas! Buď zablokuje, alebo nie. Ale deliť na určité hodiny sa nedá!
freesia
31.08.14,17:37
tak to je škoda, som náročná :D ale ďakujem.
me_yerry
02.09.14,08:47
dovolím si nesúhlasiť - aspoň podľa vyjadrenia M$ sa to má dať spraviť (v angličtine):
Parental Controls helps you limit how much computer time children have, as well as which programs and games they can use (and perhaps more importantly, when). With the Parental Controls in Windows Media Center, you can also block access to objectionable TV shows and movies.
me_yerry
02.09.14,08:52
sosak+misoft, dovolím si trošku oponovať. M$ podľa vlastného vyjadrenia ponúka riešenie, podotýkam však, že som netestoval funkčnosť - nepotreboval som:

Parental Controls helps you limit how much computer time children have, as well as which programs and games they can use (and perhaps more importantly, when). With the Parental Controls in Windows Media Center, you can also block access to objectionable TV shows and movies.
misoft
02.09.14,11:46
Možno čiastočne.
Ovšem to chce ďalší účet! A na ten použiješ Parental Control.
Vo WMC blokuješ prístup k multimediálnemu centru, resp. v nastaveniach WMC zablokuješ stanice - je to filter. Takže ak zablokuješ comedy - zablokuješ VŠETKY komediálne.
U hier - zablokuješ spustenie hier podľa PEGI označenia. Takže, ak budú dve hry - obe s PEGI 12 - nedá sa jedna zablokovať a druhá nie. Obe!
Ale aby si samostatne zablokoval jednotlivé hry - to sa nedá tak ľahko - jedine určiť, aby sa dali spustiť cez povolenia správcu a ovládanie UAC.

A webové stránky? V určité hodiny? Nonsens. Buď sa povolia, alebo zablokujú. Ale v určité hodiny sa nedá. To by v určité hodiny musel byť zablokovaný prístup na internet.