maznacik
01.09.14,13:01
Prajem pekný deň potrebovala by som pomoc už si nevieme radi so susedmi chovajú možno 20mačiek , nevedia si ich ustrážiť stále chodia do nášho dvora tam sa vyšpinia no hnus , a mám veľké obavy mám malinkú dcérku aby niečo nechytila , aj po dohováraní ich to nezaujíma , čo by ste nám poradili na koho sa obrátiť musí byť nejaké právo sa brániť aby susedia vedeli čo môžu, už som zúfalá, ďakujem za pochopenie.
Mila123
01.09.14,11:03
je o mačky postarané? ak nie, tak zavolaj slobodu zvierat
maznacik
01.09.14,11:12
stále chodia k nám asi sú hladne a celý trávnik je ich, nikto na okolo nemá mačky , ako im dokážem že sú ich to je slovo proti slovu
vlado 33
01.09.14,11:26
Najjednoduchší spôsob, kúpiť psa alebo vzduchovku.
Mila123
01.09.14,11:28
asi nestačí.....
bodliak
01.09.14,11:44
Toho psa beriem, ale ako získa mačka rešpekt pred vzduchovkou, to neviem.
Dav
01.09.14,12:01
Prikladám link, možno tam bude niečo vhodné : http://www.porada.sk/t80201-macky-v-zahrade.html
vlado 33
01.09.14,12:04
Mačka to zistí sama, keď ju budeš používať.
bjuty smis
01.09.14,12:05
velmi rýchlo.....a dobre si zapamätá...
vlado 33
01.09.14,12:54
Možno nevhodné a určite nehumánne, máte pravdu. Otázka znie, ako si má ochrániť vlastné dieťa na svojom pozemku? Môjmu sa už niekoľko rokov mačky vyhýbajú. A nepoužil som spomínanú vzduchovku. Zájdi za susedmi a popros ich, nech poučia svoje roztomilé stvorenia, aby nechodili cez tvoj pozemok.
vlado 33
01.09.14,13:05
Ešte by som sa spýtal, čo je humánnejšie? Keď roztrhá mačku môj pes alebo odíde s boľavým stehnom na zadku?
korela
01.09.14,13:40
Ja som dala súhlas za psa. Neviem či zmizol moj komentár, alebo som ho neodoslala. Keď psík, tak nie najmenšiu rasu, ale taký čo dokáže zabehnúť. Mačka má rada kľud a pokoj, nájde si iné miesto na výslní. Ak je to 20 mačiek, tak to je naozaj trochu priveľa.
Je zaujímavé, že sme začali prikrmovať kocúrika, a zmizli dvaja statní kocúri, ktorí večne vylehávali v skleníku. Mimo sezóny som im to rada dopriala, ale ak zaľahli na jar zasiate semená a rastlinky, to sa mi už veľmi nepáčilo. Nedá sa všetko poprikrývať.
O.i. pochybjem, že také množstvo mačiek je pravidelne odčervované. Kde je dieťa a takýto počet mačiek, nepasuje to k sebe. Aj tak je toho v zemi dosť na nákazu.
Skúsiť sa spýtať na Slobode zvierat, hygiene a pod., či je to v poriadku. Obec obísť. Pri párení si neviem predstaviť tie noci.
vlado 33
01.09.14,14:04
Ja mám doma poľovníka. Zabije všetko čo sa hýbe, od vrabca po mačky. A neviem ho od toho odučiť. Je to dobré alebo zle? To nechám na Vás, tiež mám doma malého vnuka.
korela
01.09.14,14:18
Odpoviem asi tak, že Angličania majú v zákone, že susedia musia rešpektovať cudzie mačky.
Naši psy ich iba naháňali, tým pádom sa u nás nezdržiavali, iba prechádzali. Až na tých dvoch susedových kocúrov, čo mi prekážalo fakt iba na jar. A v období párenia sme vždy prišli o pár uskladnených hrantíkov. Pozhadzovali a rozbili ich.
Vtákov mi je ľúto, lebo ich dostanú poniektoré plemená psov a mačky.
vlado 33
01.09.14,14:44
korela- no povedz poľovníckemu sliedičovi? aby na dvore nenaháňal všetko čo sa hýbe. Veď na to bol vyšľachtený.
korela
01.09.14,15:18
Áno.
Peggynka
01.09.14,15:18
Vyskúšaj rozstrekovač vody na dvore,možno zaberie a ...neublíži :)
senčan
01.09.14,15:18
Skús ich príležitostne ostriekať hadicou - mačky nemajú rady vodu. U mňa sa osvedčilo.
pepa78
01.09.14,16:13
Susedova mačka sa okotila / 5ks /, vykašlal sa na na to, nestaral sa, nekrmil ich...zacali vo velkom chodiť k nam, sedeli vsade...na teraase, pri dverach, do piesku robili potrebu...no hnus...vyriesil som to zivolovnou pascou ked trosku vyrastli a poodnasal prec...nech si hovori kto chce co chce...neboli moje, suseda nezaujimalo co nam robia...tak isli, myslim, ze si niekoho urcite nasli komu nevadili
korela
01.09.14,20:37
Áno, ale ešte musím dodať, keby som ja mala tvojho psa, zatvárala by som ho dnu alebo do koterca, ak sa učia vtáčatá lietať. Keď vidím každý rok u nás vyplienené hniezda vtákov mačkami, je mi z toho do zúfania. Nech sa živia hlodavcami, nie vtákmi, v tomto neuznávam potravinový reťazec. Idú bez námahy do hniezd na hotové, len čo sa trochu operia.
Už sa ani nepamätám, kedy naposledy u nás na trávniku behali mladí drozdi. Je krásne ich pozorovať aj s rodičmi ako ich učia samostatnosti.
Poriadne roky dozadu. Premačkované.
vlado 33
01.09.14,22:03
korela: nemohol, on iba chráni svoje teritórium. Oni tie vrabce, holuby, straky s ním hrajú takú nebezpečnú hru. Kradnú mu potravu a on sem tam nejakého uloví. Niekedy im sám ponúkne potravu a o zábavu má postarané. Ale nič strašné, jeden dva- vtáky ročne.