PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Kúpno-predajná zmluva ojazdeného auta



Magnum1
20.04.06, 21:03
Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať(príp. zaslať vzor) kúpnopredajná zmluva na ojazdené auto od fyzickej osoby(nie autobazár)?:confused:
Vďaka za skoré odpovede.

rada
21.04.06, 07:28
Klikni na podnikanie - obchodná korešpondencia - zmluva pri kúpe auta. Tak som takú prilepila.

Zita5
21.04.06, 07:32
rada , ja ju sem prilepím.......:)

http://www.porada.sk/t24417-zmluva-pri-kupe-auta.html

rada
21.04.06, 08:16
Vďaka za spoluprácu.
Pekný deň.

rutha
10.06.06, 18:06
Viete mi poradiť, či musím overovať podpisy na zmluve, alebo mi stačí preložiť originál na PZ? Ďakujem. Rutha

ondrejvla
10.06.06, 18:10
Viete mi poradiť, či musím overovať podpisy na zmluve, alebo mi stačí preložiť originál na PZ? Ďakujem. Rutha

Stačí ti neoverená zmluva a doklad, že si predmet kúpy uhradila. Ale potrebuješ notárom overené splnomocnenie od predávajúceho na prepis MV na Polícii.

rada
11.06.06, 12:59
Viete mi poradiť, či musím overovať podpisy na zmluve, alebo mi stačí preložiť originál na PZ? Ďakujem. Rutha
Práve som sa k tomuto dotazu vyjadrovala, ale bol zaradený na inom mieste. Takže ešte raz v krátkosti. Zákon pri predaji MV neukladá povinnosť uzavierať písomnú kúpnu zmluvu. Postačuje, aby predávajúci odovzdal predmet kúpy, v našom prípade MV a kupujúci, aby zaplatil kúpnu cenu a prevzal predmet kúpy. Tak hovorí zákon. Keďže v budúcnosti sa môžu vyskytnúť rôzne problémy je vždy pre obidve strany lepšie ak sa uzavrie kúpna zmluva v písomnej podobe s minimálnymi podstatnými náležitosťami. Z uvedeného vyplýva, že nie je potrebné overovať podpisy na zmluve a tak isto nie je potrebné predkladať to na polícii. To, čo treba predložiť k prepisu upravuje zákon č. 315/1996 Z.z. v platnom znení § 90 ZMENY V EVIDENCII VOZIDIEL.
§ 90
Zmeny v evidencii vozidiel


(1) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť na okresnom dopravnom inšpektoráte, kde je jeho vozidlo evidované,

a) prevod držby vozidla na inú osobu,
b) zmeny vykonané na vozidle, ak tým nastala zmena alebo ak je potrebná zmena alebo doplnenie údajov zapisovaných v osvedčení,
c) trvalú zmenu farby alebo farebného vyhotovenia,
d) krádež vozidla,

a to do siedmich dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala.

Zmenu podľa písmena a) zapíše okresný dopravný inšpektorát len so súhlasom vlastníka vozidla alebo na základe úradného rozhodnutia.

(2) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť zmenu svojho trvalého pobytu alebo sídla v lehote ustanovenej v odseku 1, a to na okresnom dopravnom inšpektoráte v mieste svojho nového trvalého pobytu alebo sídla.

(3) Držiteľ vozidla pri oznámení zmeny podľa odsekov 1 a 2 a podľa § 88a je povinný na vykonanie evidenčných úkonov predložiť osvedčenie a ďalšie doklady preukazujúce splnenie podmienok podľa odsekov 1 a 2 a podľa § 88a, preukázať svoju totožnosť, vyplniť príslušné tlačivo.

(4) Držiteľ vozidla pri oznámení zmeny podľa odseku 1 písm. a) a podľa odseku 1 písm. b), ak ide o výmenu podvozku alebo karosérie, na ktorej sa nachádza identifikačné číslo vozidla VIN alebo identifikátor, ktorý bol úradne pridelený, je povinný na vykonanie evidenčných úkonov predložiť doklad o vykonaní kontroly originality vozidla34a) nie starší ako 30 dní.

(5) Držiteľ vozidla je povinný pri oznámení prevodu držby vozidla podľa odseku 1 písm. a) uviesť potrebné údaje o osobe, ktorú okresný dopravný inšpektorát zapíše do osvedčenia.

(6) Osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla podľa odseku 1 písm. a), je povinná osobne požiadať, aby bola zapísaná do dokladov vozidla ako jeho držiteľ, a to do 14 dní odo dňa, keď sa na ňu vozidlo previedlo, na okresnom dopravnom inšpektoráte príslušnom podľa miesta svojho trvalého pobytu alebo sídla. Pritom je povinná na vykonanie evidenčných úkonov predložiť osvedčenie so zápisom, ktorý vykonal okresný dopravný inšpektorát o oznámení zmeny, doklad o vykonaní kontroly originality vozidla 34a) nie starší ako 30 dní a ďalšie doklady preukazujúce splnenie podmienok podľa § 88 ods. 4 a podľa § 88a, ako aj umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

(7) Na zmenu v evidencii vozidiel sa primerane použijú ustanovenia § 88 ods. 4 a 5 a § 89 ods. 2 a 4.

(8) Ak okresný dopravný inšpektorát nevykonal všetky evidenčné úkony, práva a povinnosti držiteľa vozidla má jeho doterajší držiteľ.

(9) Okresný dopravný inšpektorát vykoná zmenu držiteľa vozidla, ak o to požiada vlastník vozidla. Povinnosti podľa odsekov 3 a 4 plní vlastník vozidla.

(10) Okresný dopravný inšpektorát nevykoná zmenu držiteľa vozidla a zmenu údajov o vlastníkovi vozidla, ak je proti vlastníkovi vedené exekučné konanie 34aa) alebo výkon rozhodnutia podľa osobitného predpisu. 35)

stofa
27.02.07, 19:29
diky velmi mi to pomohlo

sulko
05.02.08, 18:02
ohladom tej KO - ved pri prehlase z okresov to vraj nie je treba???

andreaS
02.08.09, 15:53
obnovim tuto temu...

dnes pride zaujemca na nase auto, ma vazny zaujem a pytal sa aj na moznost, ci si moze auto zobrat uz dnes (nedela) a kupujuci je z ineho okresu...

Lenze k odhlaseniu potrebujeme technicak a ten je len jeden...

Mozeme spisat zmluvu, kde napisem, ze original technicky ostal u nas, zajtra auto odhlasime na policii a po kurierovi by sme mu poslali technicak s odhlasenim na jeho meno. Ku zmluve by sme pripojili aspon kopiu technicaku. Moze mat nejaky problem, keby ho este dnes zastavili policajti? Jedine co nebude mat je "len" technicak... Je toto vobec mozne?

Pred 4 rokmi sme obdobne kupovali auto z bazaru, tiez bolo z ineho okresu, bazar bol sprostredkovatel a tiez sme nedostali technicak az neskor ked ho povodny majitel odhlasil na nas... len si nespominam, ci sme tu dobu jazdili alebo nie, vyhodu sme mali v tom, ze sme auto kupili v nasom meste a nemuseli ist s nim niekolko km mimo mesto...

sulko
02.08.09, 17:54
pokial ma auto zakonnu poistku stk ek tak by to nemal byt problem, dolezita je zmluva s aktualnym datumom aby boli chranene obe strany, odhlaseny TP na jeho meno mu dodatocne posles-ten necha na policii aj s ECami ked ho bude prihlasovat. s tou zakonnou poistkou som si nie isty ale myslim ze staci ked je este stara pisana na teba-len sa dohodnete kedy ju ty zrusis a on si ju spravi-mal by to byt rovnaky datum kedze auto musi mat poistku pokial ma znacky

andreaS
02.08.09, 18:07
dakujem, myslela som si...

co sa tyka poistenia, tak na policii sa auto odhlasi zajtra (jasne, ze v pripade zaujmu) a rovno pojdeme zrusit poistku do poistovne, lebo poistovna to zrusi s datumom odhlasenia na noveho majitela... teda on by uz nemal platnu poistku... zrejme aj toto presne napisem do zmluvy, aby nevznikol daky problem a aby si auto on radsej od zajtra isiel poistit, resp. aby to bolo jasne napisane, ze tak ma urobit, ak neurobi je to uz jeho vec...

sulko
02.08.09, 18:44
tak tak, hlavne tu zmluvu maj riadne podpisanu ked mu davas auto do ruk (najlepsie aj s hodinou) lebo takto mas jasny dokaz ze auto si vtedy a vtedy predala (nikdy nevies co sa moze prihodit)

220870
02.08.09, 19:21
V žiadnom prípade mu nedávajte do rúk veľký techničák.Až na plícii pri prepise.Mám s tým veľmi zlé skúsenosti.Všetky papiere sú vám na .... keď idiot bude chcieť špekulovať.

Chobot
03.08.09, 12:02
V žiadnom prípade mu nedávajte do rúk veľký techničák.Až na plícii pri prepise.Mám s tým veľmi zlé skúsenosti.Všetky papiere sú vám na .... keď idiot bude chcieť špekulovať.

A dokonca neviem, či náhodou netreba pri odhlasovaní auta auto aj fyzicky pristaviť na obhliadku. Kedysi, keď som predával auto, tak som ho musel pristaviť. Takže aj tak bude musieť prísť s autom na políciu.

andreaS
03.08.09, 12:29
auto sme vcera predali, kupujuci si ho hned odviezol do BA... k odhlaseniu nie je nutne mat auto pristavene, len treba mat so sebou tzv. bielu kartu... tu sme uz nemali, ale stacilo nahlasit cislo poistky na policii... poobede by sme mali mat auto uz odhlasene... dali sme to urobit cloveku, kt. sa tym zaobera, lebo ked manzel rano prisiel na fizlicu, tak ludia stali az vonku... zrejme do konca roka bude takato situacia kvoli srotovnemu....

sulko
03.08.09, 14:00
jj, v BB je takato situacia stale (po novom roku to bolo chvilu lepsie, asi zauradovala "kriza" :o),
na vybavenie tychto veci potrebujes den-dva volno