klose
03.09.14,00:15
Ahojte,
mám nasledujúci problém. Mám myš už pár rokov a doteraz fungovala bez problémov. V poslednej dobe však vypadáva. Keď zapnem počítač, funguje. Po čase prestane ísť a po chvíľke zaznie zvuk odpojenia USB zariadenia a myš zrazu ide (zvuk pripojenia USB zariadenia nezaznie). Po čase sa však stane to, že myš už nenabehne a tak ju musím odpojiť a opäť pripojiť. Čo síce pomôže pár krát. Časom však už úplne prestane reagovať aj po odpojení a spätnom pripojení.
Podotýkam, že myš stále svieti a svetielko reaguje na pohyb (rozsvieti sa silnejšie a po chvíľke svieti trošku slabšie)
Robí mi to na všetkých USB portoch

Skúšal som myš na inom PC. Nemá problém.
Skúšal som inú myš. Robí to isté.
Preinštaloval som X-krát driver. Nepomohlo.
Robí to pri bežnom používaní PC.
Skúšal som v rovnakom čase pripojiť k USB portu aj USB kľúč a ten ide v pohode.

Ešte pár údajov.
HP Probook 4530s
Windows 7
Basic Optical Mouse 1.0A (od microsoftu)

Googlim už pár dní a nič som nenašiel. Pred preinštalovaním BIOSu mám rešpekt a rád by som sa tomu vyhol. Všade kde som našiel nejakú debatu k tomu to bolo pred 3 a viac rokmi a nenašiel som nič konktrétne, čo by daným užívateľom pomohlo.
misoft
03.09.14,07:37
Nuž asi takto - konektor USB - kontakty už nepriliehajú riadne. Vzhľadom k tomu, že mouse sa pohybuje, je predpoklad, že sa čiastočne (i keď nepatrne) pohybuje i USB konektor v USB porte (ak tam vložíš flešku, tak tá je tam nehybne a preto nemá tendenciu "vypadávať").
Rada: servis - výmena USB konektora v NB.
klose
03.09.14,08:34
Ďakujem za radu. Avšak:
Na pravej strane NB mám tento problém, viem o ňom a som si ho plne vedomí. Nefungujú tam ani kľúče, ak ich jemne nezatlačím nadol. Teda tam ide evidentne o kontakt, lebo aj myška nesvieti, kým ju nezatlačím. Mám tam jeden 2.0 a je 3.0 USB port. Teraz v tejto chvíli mi už myš neide na porte 2.0 ale na 3.0 zatiaľ áno, len som musel jemne zaťažiť konektor myši, aby tam kontakt bol. Viem že by som to robiť nemal, ale reštartovať PC budem môcť až po dopísaní tejto správy.

Ľavá strana je v pohode čo sa kontaktu týka. Oba USB porty sú 2.0. Myš pekne svieti, ale nereaguje. Kábel sa nehýbe určite, je dosť dlhý. Teda určite sa nehýba v mieste spoja konektorov. Od ľavého dolného rohu, poza celý NB až na pravú stranu s tým, že ešte za NB je dosť veľká rezerva. Ak by to aj bolo toto, nerobilo by to to, že po čase ju musím vytiahnuť a spätne strčiť (stačilo by pohýbať) a už vôbec by sa nestávalo to, že po čase nastane stav, že nepomôže vytiahnutie a opätovné pripojenie USB konektora myši. V takom prípade pomôže len Reštart NB.

Nad servisom som už uvažoval, aj som si zistil kde je. Ale odovzdať NB na pár dní je pre mňa v podstate, akoby som si zobral dovolenku. Tá závislosť sa mi nepáči, ale jednoducho moja práca bez PC sa dá robiť len na 25%. Preto sa najskôr snažím vyriešiť si to sám.
misoft
03.09.14,13:29
klose
03.12.14,06:28
Nakoniec to zrejme bola mys, alebo kombinacia. Preinstaloval som ovladace, vymenil mys a uz to ide. Vdaka za rady