Risho1990
09.09.14,17:05
Pri surfovaní na internete mi zrazu zamrzol počítač ako mi ešte nikdy nezamrzol vobec nereagoval tak som ho reštartol po reštartovaní sa akokeby neustále reštartuje ale nenabehne mi nič ani bios, monitor je stále v mode spánku a vôbec nereaguje a počitač sa stále dookola reštartuje bez reakcie monitora graficku kartu som vylúčil lebo mi nenabehne nič ani bios ani uvodné hlášky a už vôbec nie systém. Prosím o radu čo by to mohlo spôsobovať?
misoft
09.09.14,16:56
Dve možnosti:
zdroj, alebo matičná doska.
Chobot
09.09.14,20:52
Teraz som opravoval jedno PC, ktoré sa tiež nerozbeho, len ventilátory točili. Stačilo vymeniť na ZD 4 vypučené kondenzátory, ktoré (ne)napájali procesor a všetko bolo zase v poriadku. Kondíky stáli 1,03 EUR spolu.
Chobot
09.09.14,20:59
A pri ziapnutí aspoň "pípne"? Ak nie, tak ako píše misoft - zdroj alebo základná doska.

Treba :

1. preveriť zdroj, či je v poriadku. Ak máš možnosť, daj tam na otestovanie zdroj z iného PC. Ak to bude bez zmeny, tak :
2. Skús, či sa zahrieva procesor. Ak je studený, tak je bez napájania - viď môj komentár pri misoftovom príspevku.
3.Ak je teplý, všetko odpoj. Nechaj zapojené na základnej doske iba procesor, pamäte a napájanie (ten dlhý 24 pinový konektor a prípadné prídavné napájanie procesora). Taktiež pripoj vývody na spínače na skrinke. Po zapnutí by mal 3x zapípať (značí to problémy s grafikou - keďže tam nebude graf. karta, tak jeto logické) To pípanie môže byť aj iné, závisí od BIOSu, ktorý máš na ZD.
4. Ak zapípa 3x, tak pripoj grafickú kartu. Ak nie je obraz, vadná je grafika.
5. zapoj HDD. Tu už je viac možností, nebudem každú popisovať. NApíš, pokiaľ si došiel.