Žabinka
10.09.14,18:17
Napíšte mi prosím vás vaše názory, nech sa v tom lepšie zorientujem.. Ďakujem..
Ale dala som to ako súvisiacu otázku k mojej raňajšej téme: Pokazená zdvojená diakritika - dva dĺžne, dva mäkčene, len som asi niečo zle stlačila..
misoft
10.09.14,16:22
A akú teraz máš?
Každý, kto ti odpovie, bude preferovať svoje - ja napr. Avast (Free - licencia 1 rok, obnova on-line satarmo). Popri tom však mám ešte MalwareBytes (full)...
Z minulého roku: https://itcrab.com/vsetky-spravy/najlepsie-antivirusove-programy-test-032013/
lujza.j
10.09.14,16:24
žabík ja budem mimo témy....ja mám ativirak aj v mobile....
Ing. Ľubomír Janoška
10.09.14,16:37
Na voľné použitie odporúčam Avast alebo Avira.
Žabinka
10.09.14,16:47
mala som Microsoft Security Essentials, ale to mi nenašlo žiadny vírus, pričom tam evidentne bol.. v rámci prvej pomoci a v panike :) som si stiahla NOD32 Antivirus free na 1 mesiac, a vďaka nemu teraz môžem písať..:) ale rada by som si zabezpečila niečo trvalejšie, a cenovo prístupné..
MMirko
10.09.14,17:02
Podľa mňa je najlepší Kaspersky, dobré je kúpiť si komplet balík Internet security nie len antivirus.
nunenko
10.09.14,18:41
mala som Microsoft Security Essentials, ale to mi nenašlo žiadny vírus, pričom tam evidentne bol.. v rámci prvej pomoci a v panike :) som si stiahla NOD32 Antivirus free na 1 mesiac, a vďaka nemu teraz môžem písať..:) ale rada by som si zabezpečila niečo trvalejšie, a cenovo prístupné..
A ako ti pomohol ten nod32 ? Čo to bolo za vírus? Ako sa prejavoval, keď tam evidentne bol?
Ing. Ľubomír Janoška
10.09.14,18:49
mala som Microsoft Security Essentials, ale to mi nenašlo žiadny vírus, pričom tam evidentne bol.. v rámci prvej pomoci a v panike :) som si stiahla NOD32 Antivirus free na 1 mesiac, a vďaka nemu teraz môžem písať..:) ale rada by som si zabezpečila niečo trvalejšie, a cenovo prístupné..
S istotou, že disk bol napadnutý, by som odzálohoval údaje, preformátoval disk a reinštaloval operačný systém (plus niektorý zo spoľahlivých AV skôr, než sa pripne na sieť).
Žabinka
10.09.14,19:57
mala som Microsoft Security Essentials, ale to mi nenašlo žiadny vírus, pričom tam evidentne bol.. v rámci prvej pomoci a v panike :) som si stiahla NOD32 Antivirus free na 1 mesiac, a vďaka nemu teraz môžem písať..:) ale rada by som si zabezpečila niečo trvalejšie, a cenovo prístupné..
A ako ti pomohol ten nod32 ? Čo to bolo za vírus? Ako sa prejavoval, keď tam evidentne bol?
píšem ako to vypísalo: variant infiltrácie: Win32/Injektor.BLOA trójsky kôň.. a ako sa prejavoval.. napr. pri prihlásení sa do IB vyskočila stránka že si mám do mobilu niečo nainštalovať.. ale to som zistila až po tom keď mi pri písaní textu vyskakovala dvojitá diakritika.. tak som vlastne zistila že mám vírus v pc.. pôvodný antivír nič nenašiel ani pri úplnej kontrole, ten novo nainštalovaný ho našiel a odstránil..
nunenko
10.09.14,20:35
toto je moja rada pre teba, neinstaluje sa,len sa spustí, a uvidíš koľko toho NOD nenašiel...
http://www.escanav.com/english/content/products/MWAV/escan_mwav.asp
mr.dred
10.09.14,21:41
Kaspersky - trochu viac zaťaží PC hlavne pri štarte ,ale chráni dobre..max.spokojnosť.
Nedalo mi a vyskúšal som ten eScan....nenašiel nič...akurát napísal,že Kasperskému nemôže zmazať jeden súbor z databázy....ale ten si svoje chráni,tak že OK.

Ešte dobre,že dnešné antiviry už neoznačujú okná ako vírus,lebo už by som odtiaľto nič nenapísal :-))
sosak
11.09.14,07:48
Žabinka
11.09.14,08:13
dnes ráno som zapla pc, a v mailovej pošte bol nájdený podobný vírus ako včera Win32/Injektor.BLOA trójsky kôň, len za Injektor. bolo niečo iné napísané.. takže zatiaľ mi tá 31 dňová verzia NOD32 pomáha..
ďakujem za vaše postrehy, zatiaľ som sa nerozhodla, čo si vybrať.. je to ťažké pre laika, preto som chcela vedieť vaše skúsenosti..
nunenko
11.09.14,09:05
dnes ráno som zapla pc, a v mailovej pošte bol nájdený podobný vírus ako včera Win32/Injektor.BLOA trójsky kôň, len za Injektor. bolo niečo iné napísané.. takže zatiaľ mi tá 31 dňová verzia NOD32 pomáha..
ďakujem za vaše postrehy, zatiaľ som sa nerozhodla, čo si vybrať.. je to ťažké pre laika, preto som chcela vedieť vaše skúsenosti..
NOD pomáha, ale máš falošný pocit bezpečia, za to, čo som dal link vyššie nič nedáš, stiahneš, rozabáli sa, aktualizuješ, zaškrtneš políčka, a spustíš. Je to aj po česky.
sthruska
11.09.14,09:20
Zaujímavé. V tom teste nie je to čo ja už používam roky. NIS - norton internet security. Odporúčam kúpiť dvojročnú licenciu. Ja som si kúpil na tri PC a jeden PC a rok vychádza na zhruba 11 €. Eset niekedy robí problémy.
misoft
11.09.14,09:25
Zaujímavé. V tom teste nie je to čo ja už používam roky. NIS - norton internet security. Odporúčam kúpiť dvojročnú licenciu. Ja som si kúpil na tri PC a jeden PC a rok vychádza na zhruba 11 €. Eset niekedy robí problémy.
Poznámka: Norton Antivirus už skončil. Jeho antivírusové programy už nebudú podporované. Orientuje sa na Cloud: http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2014-08-25/c164744-norton-antivirus-konci-symantec-robi-velke-upratovanie-a-vyrazne-sa-orientuje-na-cloud
sthruska
11.09.14,11:13
Ja som ho kúpil len teraz
misoft
11.09.14,14:58
Ja som ho kúpil len teraz
Hmmm.... staré zásoby - vypredávajú.... od septembra je už len Norton Security (2in1)