abrakadabraka
16.09.14,12:08
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Práve v tomto období nám zateplujú bytovku a k prácam patrí aj rekonštrukcia balkónov. Rozhodla som sa, že keď to tu budeme mať také pekné nové, že by som si aj náš balkón skrášlila rastlinkami :) len sa vôbec do pestovania vonkajších rastlín nevyznám. Pestujem iba nejaké bytové, ale to je myslím rozdiel. Chcela by som teda začať pestovať niečo finančne nenáročné, čo by vydržalo vonku celoročne, kedže v zimných mesiacoch by som to nemala kde uskladňovať a nebolo by to náročné ani na starostlivosť, kedže v práci strávim niekedy úplne celé dni. Balkón je otočený na juho-západnú stranu, čiže nám naň svieti slnko väčšiu časť dňa, od dopoludnia až do večera. Uprednostnila by som skôr nejaké skalky, trávy, malé stromčeky, čo by veľmi nerástli a neťahali sa (kedže balkón je malý - 70 x 350 cm), pred kvetmi typu muškát a pod.
Prikladám aj fotografiu, že aká je asi moja predstava, lenže neviem o aké rastlinky ide a či vôbec spĺňajú moje kritériá.
Preto by som chcela poradiť, aké rastlinky by teda boli pre mňa vhodné a kedy by som ich mohla začať sadiť, či by to bolo vhodné po stavebných prácach, ktoré končia cca o mesiac, alebo radšej počkať do jari. Ďakujem :)
evuš
16.09.14,10:12
..no vidím tam vres /je veľa druhov/ - je odolný voči mrazom, takže môže byť, takisto rôzne druhy tují...skalná ruža a pod., tie Ti na balkóne určite vydržia... Vres je dobré vysádzať buď na jar, alebo od októbra do novembra, čo je vlastne pre Teba vhodné....

pozn.....muškát by určite v zime na balkóne vymrzol !!