Crystallko
16.09.14,20:28
zdravim potreboval by som poradit s automatickym pridelovanim do stlpcov.

napr ked napisem destinaciu stlpec (H) GERMANY automaticky by mi do vedlajsieho stlpca dopisalo vykladaciu destinaciu v stlpci (I) KELHEIM. Destinacie a vykladky su v dalsom sheete..aby som ich zakazdym nemusel vyposovat ručne... DAKUJEM
bodliak
16.09.14,18:33
VLOOKUP
Crystallko
16.09.14,18:35
Dakujem velmi pekne
Gabi03
17.09.14,07:47
Prosím ťa, čo znamenajú posledné dva údaje vo vzorci? Konkrétne "2;FALSE"? Snažím sa si spraviť vzorec, no nedarí sa mi :(
zlatica76
17.09.14,07:54
2 - znamená, že sa má pozerať do druhého stĺpca,
FALSE - že musí hľadať presnú hodnotu.

Trochu si naštruduj, ako vlookup funguje. Musí mať tieto parametre, trochu popíšem, ako si to pamätám ja:
VLOOKUP:
1. čo sa bude hľadať (stĺpec H)
2. v ktorej tabuľke sa to bude hľadať (pozor, to čo hľadáš musí byť v prvom stĺpci)
3. hodnotu z ktorého stĺpca má zobrať
4. či má hľadať presnú hodnotu (FALSE alebo 0) alebo približšnú hodnotu (TRUE alebo 1)
Gabi03
17.09.14,07:59
dikes, uz som si poradila... nemala som udaje prekonvertovane na cislo, preto mi to nefungovalo ;) .. .ale opakovanie je matka mudrosti
xxn
08.10.14,06:21
Údaj "2" znamená doplň mi údaj z druhého stĺpca tabuľky (v tomto prípade z druhého stĺpca Sheet 1); FALSE znamená že funkcia dopĺňa údaj na základe presnej hodnoty napr. ak je krajina Australia doplni to Bremerhaven lebo tak je to nadefinované v tabuľke Sheet1. Inou alternatívou je hodnota TRUE ktorá doplní údaj na základe približnej zhody (napr.rozsahu hodnôt) ... Dobre je to vysvetlené tu: http://www.excel.sk/funkcia-vlookup/
Robert Pekar
22.10.14,08:39
Zdravím vás.
Mohol by som poprosiť o radu a pomoc aj ja? Toto je niečo podobné, čo potrebujem aj ja, ale ja by som to potreboval ešte trochu rozšíriť. Takže...mám tabuľku o troch stĺpcoch "A", "B", "C"...keď napíšem do stĺpca "A" kód napr. SDA potrebujem aby sa mi v tom istom riadku ale v stĺpci "B" objavilo meno a priezvisko (bude nahradené konkrétnym menom) a v stĺpci "C" telefonne číslo XXXX (bude nahradené číslami pre príslušné meno). Dá sa to nejako?
greeder
22.10.14,15:56
Zdravim upravil som vam to. Napiste kde vam to mam poslat.
Robert Pekar
22.10.14,16:28
Dakujem za pomoc.