Juraj 1985
18.09.14,13:29
Zdravim mam starsi notebook z anglicka bol tam win vista preinstaloval som ho na win xp doma ked ho zapnem najde mi wifi a pripojima wifi bez hesla ale ked pridem kde je wifi zaheslovana tak mi ju najde dam heslo sila signalu na 100% ale net nejde ked otvorim sietova pripojenia, tam tie dva pocitace tak wifi je na zeleno ale nad nou hore mam zamok poradte co mam robit dakujem
ale ked to spravim na tablete tak ma pripoji bez problemov
dalid
18.09.14,11:46
sám píšeš, že je tam ikona zámku = máš zlé heslo... :) Treba si vypýtať heslo do tej siete, do ktorej sa chceš pripojiť...
Juraj 1985
18.09.14,11:51
Ale na tablete ma pripoji bez problemov a skusal som to na dvoch roznych wifi ale obe pytali heslo tak neviem
dalid
18.09.14,11:59
nemáš zapnutý kapslok? Píšeš, že NB je z UK, pozor na prehodené klávesy Y a Z na klávesnici.. Proste keď na NB máš pri wifi zámok, dal si zlé heslo.. Iné ma nanapadá.
Juraj 1985
18.09.14,12:02
Ale skusal som to aj inde a heslo bolo uplne jednoduche
misoft
18.09.14,13:34
Tablet je tablet - pokiaľ sa na tablete pripojíš po zadaní hesla - bude sa k danej sieti pripojovať automaticky (lebo je to už nastavené na automatické pripojenie - heslo si už pamätá). U PC - máš vyznačené "dva" počítač" - to sú dve pripojenia, asi cez kábel (LAN) - tam heslo je nepodstatné a nepotrebné, a bezdrôtpvé (WLAN) - tam je heslo potrebné.
Takže ak dáš Pripojiť, pripojí sa a pýta heslo zabezpečenia (ktoré je nastavené na routeri).
Je možné, že máš EN klávesnicu a vtedy nie sú zhodné niektoré písmená s SK klávesnicou - takže síce si myslíš, že zadávaš dobré heslo, no v skutočnosti je heslo neplatné.

A ešte ma zarazilo jedno - skúšal som to na rôznych WiFi, ale obe pýtali heslo - sú to vôbec TVOJE siete? Nehrabeš sa niekomu do siete? Potom je jasné, že sa nepripojíš....ak lezieš niekomu cudziemu do kapusty... na to to heslo je!
Juraj 1985
18.09.14,13:40
Ano jedno je na kabel ten ma nezaujima ale druhy tam dole je signal aten je zeleny a plny anad nim je zamok aten musi zmyznut a nie nehrabem bol som u sestry a u suseda a obaja mi dali heslo
misoft
18.09.14,14:45
Hele - mrkni sa ty na klávesnicu - máš tam SK?
mecky
20.09.14,18:56
obsahuje to xp aspon service pack 2 ?
bodliak
20.09.14,21:08
Asi vybral si správnu metódu ?
WPA
WPA-PSK
WPA2
WPA2-PSK
misoft
20.09.14,21:16
Ak prijíma signál zabezpečenej siete - nemá možnosť určovať aké zabezpečenie si vyberie. Prijímač WiFi (adaptér) len detekuje spôsob zabezpečenia WEP, WPA, WPA2 a pýta heslo. No ak WiFi prijímač nepodporuje WPA/WPA2 zabezpečenie, ale len WEP - tak si nepomôže - darmo bude hádzať heslo, šifrovanie je totiž rozdielne a preto nepripojí. Sám píše, že "starší"... je potom celkom možné, že WiFi WPA/WPA2 v noťasi nie je podporované.... A bez hesla - teda zabezpečenia to ide....
Možno by to chcelo SP3 pre XP-čko a ak je možné - aktualizáciu ovládačov WiFi karty.
bodliak
20.09.14,21:34
1. Má možnosť vybrať spôsob.
2. Ak má starú verziu, musí sa prispôsobiť na wifine.
misoft
20.09.14,21:41
To je jasné - musí na ROUTERI, aby starý WiFi adaptér v NB prijal. Inak to nepôjde. WiFi adaptér, ak nepodporuje, ani kladivom ho nedonútiš, aby lepšie zabezpečenie prijal.